Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2020 YKS için “2020 Üniversite Taban Puanları“, “2020 Üniversite Başarı Sıralamaları” ve pek çok içerik şimdi Puanus’ta. Güncel üniversitelerin taban puanları ile güncel üniversitelerin başarı sıralamaları YKS adayları için burada.

Her sene YKS tercihlerinde adayları zorlu bir tercih dönemi karşılıyor. Hangi bölüme girebilirim?, Hangi üniversiteye gitmeliyim? gibi çok sayıda sorularla boğuşuyorlar. Özellikle her sene sınavın zorluğu ve sınava giren aday sayısı değiştiği için bölümlerin ve üniversitelerin taban puanları da değişiyor. Bu yüzden güncel üniversite taban puanları bilgisine sahip olmak tercih yapacaklar için çok büyük önem arz ediyor. Biz de Puanus olarak bu sayfamızda güncel üniversite taban puanları bilgilerine yer verdik. Aşağıda yer alan bağlantılardan istediğiniz üniversitenin bağlantısına tıklayarak güncel taban puanı ve güncel başarı sıralaması gibi pek çok bilgiye erişebilirsiniz.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki döneme ait YKS verileriyle tercih yapıldığı için bu tablo da bir önceki dönem verilerine göre düzenlenmiştir. Tamamı ÖSYM’nin güncel verileridir.

Üniversite Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2020