Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Türkçe Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Türkçe Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12358,65431,316,38,3120,396119,88,34,8
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Burslu)0,12417,9533517,58,50,520,37,83,57,38,58,54,8
Hacettepe Üniversitesi0,12382,15603517,57,5120,5757,54,8116
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12376,75537,515,30022,85,53,89,88,88,56
Ege Üniversitesi0,12456,055928,8133,82,821,85,564,38,5114,8
Marmara Üniversitesi0,12349,27929,515,37,81,315,85,558,510114,8
Gazi Üniversitesi0,12388,457935,313,88,50,3244,34,86,39,87,33
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12435,255931,516,3511883,88,868,84,8
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12414,8932,815,510,8217,83,847,898,54,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12321,45531,513,80-0,319,3757,811124,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12381,9632,5137,8220,53,365,56,3125
Dokuz Eylül Üniversitesi0,123857831,516,55,3117,86,866,3119,52,3
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12365,856027,813,87,30,818,37,867,38,57,56
Dicle Üniversitesi0,12393,84028,812,51,8020,36,83,89,88,88,84,8
Akdeniz Üniversitesi0,12412,556521,8158,80,517,86,54,87,3119,53,5
Çukurova Üniversitesi0,12399,554528,81421,521,55,84,89,87,38,82,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,18418,75029159,50125,32,38,57,38,53,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12458,95022,512,511,5121,56,52,59110,84,8
Erciyes Üniversitesi0,12399,056022,316,84,5013,57,869,89,89,84,8
Kocaeli Üniversitesi0,12375,554926,512,512,3016,55,34,87,38,5123,5
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12409,9303017,83,3016,56,53,59,88,55,86
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12356,3602915,58,30165,54,86,39,88,86
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,123894031,8135,8-0,320,5458,57,57,53,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12343,556032,515,30,8014,384,8119,87,34,8
Mersin Üniversitesi0,12453,76022,315,32,81117,85119,895
İnönü Üniversitesi0,12407,855027,516,36,5116,84,33,58,88,89,83,5
Gaziantep Üniversitesi0,12405,656033,316,311121,55,53,86,398,33,8
Pamukkale Üniversitesi0,12380,25603010,32,3221,86,54,866,3103,8
Selçuk Üniversitesi0,12399,154031,312,59,8016,54667,39,54,8
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12457,76031,317,87017,85,54,83,58,564,8
Balıkesir Üniversitesi0,12403,36022,5148,8121,55,32,37,37,57,34,8
Sakarya Üniversitesi0,12404,456030,312,88,80,817,34,564,39,86,36
Trabzon Üniversitesi0,12394,256028,816,310,50147,83,56,39,87,33,5
Fırat Üniversitesi0,12402,656033,810,8110,816,55,81,58,54,89,53,5
Trakya Üniversitesi0,12383,75402910,89220,34,364,87,37,34,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,124115023,8159,51146,569,88,55,83,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12473,75603012,58,8-0,314,54,566,36,38,35
Adıyaman Üniversitesi0,12346,255017,812,80019,36,54,87,57,57,53,8
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12408,553930,3155,3-0,816,86,84,85,89,88,32,3
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12333,45927,511,341,821,55,54,87,57,88,52,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12412,3832,8103,5121,84,33,58,88,83,83,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12399,256019,815,37,5017,36,84,87,38,87,54,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12353,43933,8153,30197,84,88,54,863,5
Siirt Üniversitesi0,12378,856021,512,512,30,897,869,89,88,54,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12375,25014,5145,30,519,36,857,5105,34
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12448,555928,3145,30,819,35,53,57,54,57,53,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12400,155526,315,59,8016,55,82,54,3109,53,8
Ordu Üniversitesi0,12438,054917,510,31,5117,8464,89,89,53,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12438,36027,816,584,5125,33,88,57,58,52,5
Atatürk Üniversitesi0,12386,956933,816,31,51,820,3463,58,58,52,3
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,123986027,516,55,5011,55,54108,89,83,8
Düzce Üniversitesi0,12352,25125,3123016,37,861184,55
Uşak Üniversitesi0,12404,15022,317,85,5-0,316,55,5669,89,52,3
Aksaray Üniversitesi0,12342,8402611,800246,8567,374,8
Amasya Üniversitesi0,12331,255227,8155,3-0,317,86,567,37,38,33,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12368,451030,315,31,82,819,582,344,89,85
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12390,3560288,84,8120,85,556,58,87,52,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12396,955027,58,85,5022,86,54,87,58,873,5
Gaziantep Üniversitesi0,12368,25503018,813,815,54,566,39,87,53,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12444,1492911,31,80,5184,32,596,58,54,8
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12310,25027,315,310012,84,568,89,89,53,5
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12357,11231,813,38,8219,53,3578,86,31,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12404,75402412,511,50,317,85,34,87,37,56,33,5
Muş Alparslan Üniversitesi0,12392,7402517,50,8018,36,864,89,87,33,8
Sinop Üniversitesi0,12324,54031,513,3120183,34,86,36,58,54
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12426,86023,810,511,52,515,36,567,34,88,52,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12404,7602512,51021,55,54,83,8985
Giresun Üniversitesi0,12358,36027,810,37,8021,52,84,86,36,36,35
Kastamonu Üniversitesi0,12415,456026,516,35,8014,55,5669,864,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12411,25602913,82016,544,84,88,59,56
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12405,75030,31111020,31,553,36,39,84
Bartın Üniversitesi0,12395,354932,512,54,8120,33619,87,54,8
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12388,94030,511,59,8115,86,84,84,81134,8
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12436,66121,810,36,8017,85,53,87,559,83,5
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12354502812,82,8-0,519,36,52,5104,89,82,8
Bayburt Üniversitesi0,12429,255018,510,86,81198557,87,32,8
Kafkas Üniversitesi0,12376,46031,311,303,3165,34,87,34,810,84,8
Hakkari Üniversitesi0,12401,95225,3158,81,815,83,3658,86,34,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12331,15321,51510,8016,54,34,86,58,54,86
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12367,45353016,3-0,5119,344,83,59,873,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12350,81322,58,80,80,520,55,86667,33,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12375,651221,312,511,8015,35,33,54,83,59,84,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12399,45831,312,54,8114,83,546,57,354
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12397,6562512,81,53,519463,82,55,84,8
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12338,25814,8900,820,56,54,84,8610,83,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12397,75822,313,880,89,56,83,57,59,87,30
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0,12345,5551510,31,30,510,544,867,39,53,5
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12344,35521,315,36,30166,864,81163,5
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12418,453131,311,35,80142,83,564,85,82,3
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12303,3114,8122,501632,58,58,87,31,5
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,12360,11622,3103,30,59,54,33,84,36,5105
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12348,451414,3133,8-0,3154,366,56,86,33,8
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12418,35215,810,54016,54,32,53,394,85
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12373,552826,38,32,80175,83,5447,81,5
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12356,141410,80011,85,53,86,3117,52,8
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12381,6214,57,86,309,35,34,83,867,51,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12411,052420,36,86085,33,52,85,38,84
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12320,05324,385,50120,54,8468,52,8
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123414628,57,57,3114,84,854,8220,5
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0,12353,35123,511,3-20,856677,37,50
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12325,64228,80,811323,84,338,53,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12332,51023,83,88,308,53,54,87,54,53,51,8
Girne Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12339,4541982,3-0,318,31,84,83,8560
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12347,351123,57,310,5015,32,5656,32,32,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12334,8213,513,30,5011,84,52,567,86,80,8