2020'de Kaç Net Gerekir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 YKS için “Tıp Fakültesi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Tıp Fakültesi 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12478,8573518,8392038,8141313
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12499,851136,818,837,820401411,811,8
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İngilizce)0,12491,15483917,534,518,839141311,8
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12493,952038,818,836,518,838,812,81311,8
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12493,752036,31934,517,538,81411,813
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12485,115638,818,836,518,837,512,81310,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12490,9113518,83918,838,812,811,810,5
Hacettepe Üniversitesi0,12467,3520031,81634,3194012,811,813
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12485,3836,513,833,317,53912,811,813
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12459,626832,517,532,318,840141310,5
İstanbul Üniversitesi (İngilizce)0,12488,156036,516,33218,837,51411,811,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12500936,316,336,517,537,811,511,811,8
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12465,64031,817,528,32040141310,5
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,12498131,51831,817,84012,811,810,5
İstanbul Üniversitesi0,12476,3529829,516,33818,836,31410,513
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12445,65632,317,536,816,83811,811,813
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12480,21136,516,335,518,837,512,811,89,3
Ankara Üniversitesi0,12492,8531937,512,334,316,536,51311,811,8
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12474,8433,817,529,5203512,81313
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12480,78341829,816,337,8121311,8
Ege Üniversitesi0,12476,953373516,331,513,838,812,811,811,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12472,15281334,3144012,81312
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12483,319035,517,5372035,811,5138
Gazi Üniversitesi0,12488,629031,314,531,513,835,311,8139,3
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12488,5524931,316,83117,53512,81311,8
Gazi Üniversitesi (İngilizce)0,12486,310036,515,332,516,33791311,8
İstinye Üniversitesi (Burslu)0,12469,75931,316,532,516,337,511,811,811,8
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12485,94529,312,33017,837,511,51313
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12470,452036,317,835,316,336,310,3139,3
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12488,81028,817,536,517,537,511,511,89,3
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12451,758031,316,336,516,338,812,8136,8
Akdeniz Üniversitesi0,12489,4527033,817,5292037,511,59,311,8
İstanbul Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,12478132,813,83316,336,511,51310,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12487,815036,316,833,317,536,39,3139,3
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12449,583515,53117,8391410,57
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12484,751402813,836,817,537,511,510,510,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12473,2523031,516,532,316,335,510,31311,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12472,0527033,317,533,81533,8149,811,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12483,31031,81133,816,3351411,810,5
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12414,1532,516,336,516,336,312,810,810,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,124711638,817,82316,534,311,81213
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12485,392818,834,816,536,37,81311,8
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12433,4303517,537,817,535,312,810,58
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12481,15630,81422,81937,8141210,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12457,382514,335,814,337,811,81211,8
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12486,151037,517,530,313,33211,81213
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12490,51331535,816,53312,810,810,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12457,112033,813,836,816,337,81310,56,8
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12486,2518031,31434,515,333,81311,810,5
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12476,963516,531153210,51313
Kocaeli Üniversitesi0,12468,7525030,313,833,316,533,811,51311,8
Çukurova Üniversitesi0,12465,727436,316,527,518,833,312,811,810,5
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0,12479,71503416,82916,836,310,310,511,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12482,917036,517,833,816,52811,51311,8
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12471,43031,311,333,515,335,311,511,811,8
Ufuk Üniversitesi (Burslu)0,1249183518,833,317,5319,511,811,8
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12490,75428,8153117,532,812,81310,5
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0,12469,95103018,835,316,333,811,510,510,5
Selçuk Üniversitesi0,12473,219030,816,534,393911,511,88
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12461,4928,817,52917,533,310,31313
Erciyes Üniversitesi0,12483,226918,813,334,516,335,311,81213
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12480,15831,518,834,317,835,510,39,39,3
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12428,32003518,826,814,337,512,810,59,3
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12496,5633,817,530,317,532,511,510,510,5
Mersin Üniversitesi0,1247120924,318,828153412,811,813
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12482,957301230,317,536,511,811,89,3
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12420,46291436,515409,3128,3
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Burslu)0,12492,75831,516,825,517,836,5129,510,5
Pamukkale Üniversitesi0,12487,9521029,516,322,318,836,812,810,810,5
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12493,05927,31829183411,5139,3
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12464,7830,316,83216,33512,89,310,5
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12469,3435,313,82718,836,5911,810,5
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0,12473,91528,512,82715,84010,5129,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (İngilizce)0,12468,056036,317,527,818,832,811,59,311,8
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12449,85628,31334,81538,811,510,88,3
Gazi Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12473,5128,51930,51533,810,310,513
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,1248820930,316,83116,333,39,31310,8
Sakarya Üniversitesi0,12485,514025,816,53315,335,391310,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12481,7515022,51529,317,536,812,8138
Trakya Üniversitesi0,12459,6521028,317,533,817,536,39,58,511,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12466,722031,513,335,815,334,311,510,89,3
İnönü Üniversitesi0,12461,551653516,327,816,331,512,810,511,8
Gaziantep Üniversitesi0,12496,116032,512,532,313,835,311,510,59,3
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12478,114032,515,524,812,532,5141310,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12473,1520931,514,529,517,532,31311,89,3
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12487,857937,818,820,318,83510,810,59,3
Sanko Üniversitesi (Burslu)0,12485,4828,8152614,334,51311,810,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12428,05150301831,818,831,311,51210,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (İngilizce)0,12461,64036,513,829,517,832,810,510,810,5
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12476,6520034,516,528,815,333,312,88,310,8
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12475,112033,313,33316,53310,810,89,5
Kastamonu Üniversitesi0,12487,470291331,515,332,510,511,811,8
Balıkesir Üniversitesi0,12483,114031,5932,514,336,59,310,810,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12469,057333,817,5291435,310,311,88
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12465,879301234,52037,57,810,58
Kırıkkale Üniversitesi0,12460,914932,815,333,312,83511,811,86,8
Dicle Üniversitesi0,12485,222030,813,327,511,834,811,81210,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12491136,813,531,515,53210,510,59,5
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12483,11003416,327,516,531,591211,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12436,15103216,830,815,336,310,39,89,5
İnönü Üniversitesi (İngilizce)0,12470,35602915,823,815,835,312,811,89,3
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12496,55633,816,332,516,334,89,39,58
Atatürk Üniversitesi0,12444,518036,31335,81430,511129,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Uolp-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)0,12484,2553415,82915,831910,813
Amasya Üniversitesi0,12463,05403015,334,316,33510,310,58
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12388,7303017,52917,532,510,31311,8
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12485,132911,834,517,53310,810,89,3
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,124641803413,82815,53310,511,810,5
Düzce Üniversitesi0,12470,55120301535,513,833,810,310,59,3
Yüksek İhtisas Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12474,6724,512,828,817,535,5139,310,5
Aksaray Üniversitesi0,12455,94027,513,335,31536,510,510,58
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12478,916033,81431,8153411,57,310,5
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0,12473,15032,818,828,517,53111,5811,8
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12488125,39,332,817,537,56,51210,5
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12462,61203516,335,816,3316,511,810,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12467,8520032,516,335,31534,310,89,56,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12462,5517523,315,331,316,331,812,810,511,8
Kırklareli Üniversitesi0,12469,35303516,527,817,527,310,31311,8
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12484,6327,516,331,815,338,898,38,3
Fırat Üniversitesi0,12457,8517931,815,331,817347,810,510,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12486,714027,815,32513,832,8149,511,8
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12441,759286,326,517,837,89,311,812
Uşak Üniversitesi0,12477,659025153116,53011,510,813
Atatürk Üniversitesi (İngilizce)0,12491,556031,311,322,516,335,5911,811,8
Karabük Üniversitesi0,1245210027,818,830,81936,39,310,56,8
Ordu Üniversitesi0,12490,359037,57,3321536,5910,86,8
Bursa Uludağ Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12491,5129,510,324,315,5339,31313
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12439,511032,51329,513,835,310,310,89,3
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12443,3514036,317,526,813,831,312,8136,8
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12474,4510031,515,330,816,533810,810,5
Üsküdar Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12472,351530,51429,313,831,37,81313
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,124371031,316,332,817,535,3710,59,3
Giresun Üniversitesi0,1246990291528,811,334,312,811,88
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12461,18032,511,329,818,83310,510,59,3
Harran Üniversitesi0,12468,3514036,316,325,815,332,810,59,310,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12472,751193115,532,313,530,811,8128,3
Hitit Üniversitesi0,12446893513,830,51536,59,38,39,3
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12483,352032,51526,515,532,39,3139,3
Yozgat Bozok Üniversitesi0,1244910028,8937,81536,310,310,56,8
Adıyaman Üniversitesi0,12456,8513033,8152517,533,810,38,311,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12427,512025,516,329,317,53411,510,59,8
Siirt Üniversitesi0,12454,95303510,332,317,53399,310,5
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12484,183517,528,313,831,37,811,810,5
Kafkas Üniversitesi0,12484,658930,315,523,814,336,598,512
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12416,259131,815,334,516,334,310,59,38
Lokman Hekim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12482,251036,317,527,312,833,59,310,88,3
Sanko Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12460,3103114,325,816,33311,510,89,8
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Kız) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)0,12463,81033,816,524,32034,599,39,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0,12455,35331,510,53418,836,35,311,88,3
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12459,251532,815,328,316,33599,59,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12458,855301426,316,536,58,58,511,8
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12448,2932,511,533,315,3321211,86,8
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12497,31228,816,331,31531,3910,510,5
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12442,88251034,813,835911,810,5
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12457,85223,816,325,518,83310,31210,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Uolp-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)0,12498,453013,828,81536,36,510,89,3
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12463,4242318,832,516,336,37,89,39,3
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12461,05102912,83512,835,36,511,89,3
Sanko Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12479,351528,317,827,816,530,571113
Maltepe Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12490,41026,815,3251531,391211,8
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12438,15828,817,824,317,534910,510,5
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12468,63626,31326,81434,310,511,89,5
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12464,53434,816,827,516,527,511,89,510,5
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12470,752029,314,327,516,334,8910,88
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12477,610291629,514,328,39,31310,5
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12486,153031,513,53411,529,310,59,510,5
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12458,3183416,32617,532,810,56,89,3
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına)0,12437,6303112,824,816,331,511,59,810,5
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12493,458130,313,32917,530,56,59,811,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12494,256036,3152113,82711,59,313
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12495,512312,527,51429,512,810,810,5
Çukurova Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12484,5131,315,313,316,831,312,811,89,3
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12466,22432,89,533,316,331,38,39,39,3
İstanbul Medeniyet Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12500124,316,324,311,332,5911,810,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12449,93524,811,528,515,530,311,510,810,5
İstinye Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12423,954534735,512,834,510,88,56,3
Ufuk Üniversitesi (Ücretli)0,12448,257226,81425,3935,59,89,510,8
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12463,35142411,834,513,836,3986,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12492,652432,513,8261530,39810,5
Azerbaycan Tıp Üniversitesi (Ücretli)0,12470,8540301028,516,327,810,3138
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12478,31726,816,325,511,330,510,59,510,5
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12444,854829,56,82916,529,8128,510,5
Sanko Üniversitesi (Ücretli)0,12400,254725,515,525,31533,899,510,5
Biruni Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12468,653627,316,52812,828,56,811,87
Haliç Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12416,44828,812,525,81330,310,588
Pamukkale Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12493131,5112017,52710,89,511,8
Kırıkkale Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12452,5133,811,821,316,327,512,89,59,3
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0,12458,15812917,81911,82810,51210,8
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)0,12470,211233,811,52316,32811,88,39,3
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12394,32031,515,32916,529,88,5810,5
Atatürk Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12378,5132,8122816,330,311,58,88
Maltepe Üniversitesi (Ücretli)0,12474,33431,313,331,512,830,58,310,85,3
İstinye Üniversitesi (Ücretli)0,12429,252730,3518,51532,512,811,88
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Ücretli)0,12459,85643316,527,315,824,811,58,58,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12483,62029,81317,86,532,310,310,810,5
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12456,51832,318,824,318,819,512,8119,3
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12389,815301525,813,831,37,810,89,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Uolp-Marmara Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Ücretli)0,12413,65103315,332,813,831,56,59,85,5
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12479,052732,810,530,512,8318,38,56
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (İstanbul) (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına)0,12461,8510331,513,825,51530,57,89,87
İstanbul Okan Üniversitesi (Ücretli)0,12463,66430,511,528,510,333,37,38,36,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Ücretli)0,12471,43628,812,516,512,527,59810,5
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,124614026,52,828,812,828,89,311,88,5
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12454,264281222,516,526,811,58,38,3
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12441,617201520,313,325,810,39,88,3
Yakın Doğu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12438,6538238,330,315,330,56,89,58,3
Girne Üniversitesi (Ücretli)0,12421,05125,813,822,81023,510,3710,5
Lokman Hekim Üniversitesi (Ücretli)0,12475,56036,318,818,513,819,310,89,510,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12394,4525,312,824,3153095,511,8
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12449,951931,315,529,513,823910,55,8
Girne Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12401,615191521,81528,810,3115,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12391,91313,59,3219,329,399,59,3
Yakın Doğu Üniversitesi (Ücretli)0,1241383310,8271330,59,39,83

Tıp Fakültesi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir