Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12365,35725,5122,8120,55,559,88,84,83,5
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12429,35022,810,37,31,8184,34,85,58,510,82,5
Gazi Üniversitesi0,12394,157123,811,382146,84,87,56,39,83,5
Marmara Üniversitesi0,12362,057121,316,37,8016,844,867,39,54,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12404,54327,812,845,8175,53,56,36,37,33,5
Ege Üniversitesi0,12386,56217,31411,50,5166,54,87,58,563,5
Ankara Üniversitesi0,12370,95924,51412,318,56,846,58,864
Anadolu Üniversitesi0,12386,25602911,516,3015,33,336,36,58,52,8
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12368,27120,513,8110,8135,33,58,57,38,54,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12391,7502212,86013645,87,5112,8
Akdeniz Üniversitesi0,12399,455929146,31,817,85,34,85,39,89,82,8
Çukurova Üniversitesi0,12324,35224,517,56,8-0,314,56,54,87,34,876
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12394,63032,88,86,3014,84,557,5673,5
Dicle Üniversitesi0,18415,85227,811,89,3010,5414,88,84,84,8
Erciyes Üniversitesi0,12334,5561251523147,83,89,83,88,53,8
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12368,84427,516,30017,86,52,87,52,88,54,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12414,356025,311,52,511834,868,57,33,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12373,3312710,810175,54,87,88,58,81,3
İnönü Üniversitesi0,12350,75026,5126,50165,856,5962,5
Sakarya Üniversitesi0,12415,35612315,33,8116,84,33,83,57,58,54,8
Balıkesir Üniversitesi0,12423,56220,311,85,5019264,37,39,82,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12375,254128,3163,3217,33,345,893,34,8
Pamukkale Üniversitesi0,12411,05613213,52,80,817,33,864,36,880,5
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12419,24026,513,85,309,85,54,86,86,57,56
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12429,86217,510,31,8120,56,82,56,87,551,3
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12360,35220,313,82016,86,53,558,57,33,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12364,24118,8152016,54,34,88,57,35,86
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12364,65621916,313311,34,369,86,35,32,5
Trakya Üniversitesi0,12395,75221,810,5101165,553,5674,8
Trabzon Üniversitesi0,12371,56024104,50165,366,57,572,8
Atatürk Üniversitesi0,12398,16226,8156,5016,54,34,85,37,533,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12333,45117,310,518,8-0,3964,86,81074
Gaziantep Üniversitesi0,12373,85123,813,816012,86,51,33,58,872,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12426,85512212,52,519,864,887,57,83
Adıyaman Üniversitesi0,12418,555221,813,841,515,82,83,87,32,39,54,8
Fırat Üniversitesi0,12337,45221,510,81,80,816,56,868,87,35,82
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12384,36230,512,83,81141,864,58,873,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12368,3412311,51,8-0,315,82,866,368,36
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12391,16223,314,81,80175,8585,83,83
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12335,856023,516,59,8011,55,54,84,59,87,32,8
Amasya Üniversitesi0,12428,35227,510,56016,86,82,83,54,56,83
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12411,656011150016,86,557,38,54,85
Aksaray Üniversitesi0,12407,055123,811,84,5014,52,83,56,567,36
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12398,46222,85,34,32,816,55,54,88,86,334
Uşak Üniversitesi0,12352,0552191300145,567,88,873,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12393,75125,813,39,30,88,33,54,86,37,5102,5
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12371,14120,310,52,80,816,84,356,55,39,82,8
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12387,454121,510,821145,83,87,36,39,52,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12423,66121,315,31115,55,84,83,84,38,83,5
Sinop Üniversitesi0,12354,455223,312,82,3014,86,863,86,37,54
Giresun Üniversitesi0,12345,856123,811,50015,342,369,88,34,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12379,56120,515,51,519,84,565,8115,36
Kastamonu Üniversitesi0,12424,855123,512,37,3014,33,564,37,85,32,8
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12391,756117,512,84,57,515,543,87,3166
Bartın Üniversitesi0,12426,655221,310,54,5011,83,34,859,88,32,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,124326220,514,50116,81,83,83,86,39,54
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12370,955217,81001167,858,853,32,5
Siirt Üniversitesi0,12380,6521892,30,515,35,33,52,53,510,84,8
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12411,15223,3116,5014,36,53,53,57,37,31,3
Muş Alparslan Üniversitesi0,12427,25228,811,39,83,313,531,36,38,83,50
Bayburt Üniversitesi0,12358,15512012,510146,53,58,57,33,34,8
Kafkas Üniversitesi0,12344,35120,511,53,3114,53,54,83,88,57,34,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12328,55812,53,36,808,54,54,867,38,53,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12425,151010,810,3-1,32,53,35,33,58,58,57,32,3

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir