2020'de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Sınıf Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Sınıf Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12452,75528,817,511,82,813,518,35,56
Ege Üniversitesi0,123926025,81412,341818,35,85
Gazi Üniversitesi0,12431,058029,510,517,3020,315,844
Ted Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12389,75531,515,39,810,515,513,86,86
Hacettepe Üniversitesi0,12409,658033,812,817,50,812,819,54,84,8
Marmara Üniversitesi0,12417,18033,817,57,3012,820,55,86
Yıldız Teknik Üniversitesi0,124566028,816,3801715,36,56
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12432,556030,55,8196,5219,86,81,8
Ankara Üniversitesi0,12413,257026,815,514,3015,819,85,52,5
Anadolu Üniversitesi0,12467,757028,81515,51,89,320,35,54,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12468,156026,31519,806,820,36,56
Akdeniz Üniversitesi0,124166025,814,515,86,32483,53,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12412,75531,310,819,5-0,314,316,86,82,3
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12394,9520,511,515017,317,86,86
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12416,96027,515,88,5110,5235,86
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12387,14331413,5012,31875
Çukurova Üniversitesi0,12414,66021,38,812,3023,817,333,8
Kocaeli Üniversitesi0,12387,25026,511,315,31,519,315,35,33,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12394,756021,513,813,34,81220,85,36
Erciyes Üniversitesi0,12435,656032,515,313,501217,845
Dicle Üniversitesi0,12399,65403512,811,3013,5184,84,8
Mersin Üniversitesi0,124566018,311,311,801716,56,56
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12398,8602013,59,501617,586
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12408,4603213,397,81415,54,54
Balıkesir Üniversitesi0,12409,2602916,39113,515,376
Gaziantep Üniversitesi0,12420,056023,810,818,51212,514,53,54,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12371,540251514,52,311,8195,36
Pamukkale Üniversitesi0,12424,86026,310,815,80,814,815,35,84,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12387,54251515,3116,316,54,33,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12378,856024,87,812,3015,816,84,56
Sakarya Üniversitesi0,12427,36031,316,87,85,57,818,37,83,8
İnönü Üniversitesi0,12432,256032,815,3607,32274,8
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12396,356029,311,811,80131873,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12423,5602815,39,339,819,36,83,8
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12387,556023,316,510,8011,816,884,8
Trabzon Üniversitesi0,12427,16021,89,315,5013,516,85,54,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12431,24024,513,513013,515,573,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12440,15512511,56,32,815,818,552,5
Trakya Üniversitesi0,12363,056028,812,38,8712,815,35,53,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,124375032,516,55,808,818,36,85
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12457,25830,516,313,51,59,314,55,54,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12372,556125,31410015,320,83,52,8
Harran Üniversitesi0,12445,65452311,39,5-0,311,8196,83,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12419,46025,312,817012,319,31,35
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12382,25602216,517013,511,586
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12385,056128,514,59,5114,517,34,53,5
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12420,110185,827,310,5208,52,84
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12446,556025,89,511,8-0,317,814,83,34
Uşak Üniversitesi0,12405,55513514,317,32915,53,34
Atatürk Üniversitesi0,12375,260291410,338,820,34,36
Fırat Üniversitesi0,12430,75025,311,88,313914,36,56
Düzce Üniversitesi0,12401,26027,814,31026,521,55,36
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12386,55602516,38,53,310,816,57,84,8
Ordu Üniversitesi0,12411,95502715,5130,815,512,84,51,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12388,756027,511,312011195,54,8
Aksaray Üniversitesi0,12372,055026,515,511,5-0,311,316,86,85
Adıyaman Üniversitesi0,12427,256126,512,8140,514,3135,53,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12387,36226,8149,53,88,5186,56
Amasya Üniversitesi0,12397,56128,815,515-0,31214,55,33,8
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12431,36225,314,3911016,376
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,124116030,812,810,5113,315,52,36
Gaziantep Üniversitesi0,12386,75221,516,8160,811185,52,3
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12350,656026,313,313,5014,517,34,52,8
Bartın Üniversitesi0,12393,25521910,816,801416,54,85
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12447,7602713,3147,812,811,53,53
Kastamonu Üniversitesi0,12418,26224,512,513,50,511,816,54,35
Giresun Üniversitesi0,12427,5560301012114,816,522,3
Sinop Üniversitesi0,12405,6603014,513,508,515,85,85
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12383,96033,813,87,817,5185,86
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12433,455122,514,312,8212,314,55,53,8
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12363,64117,812,516,8414,3136,54,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12400,656228,86,820,51115,86,54,51,8
Siirt Üniversitesi0,12372,756222,512,57,82,31018,37,86
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12400,556226,312,312010,818,53,55
Muş Alparslan Üniversitesi0,12353,84028,816,316,506,515,37,84,8
Bayburt Üniversitesi0,12407,156222,813,812,5-0,314,51444,8
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12382,756222,512,516,30,512,815,54,33,8
Kafkas Üniversitesi0,12364,76223,512,511,508,821,54,35
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12406,2242713,84-0,31117,85,54,8
Hakkari Üniversitesi0,12447,8412511,57,8-0,39,819,33,31,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12403,1526,311,87,3012,516,84,33,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12435,0516247,314,312,813,311,50,82,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12371,151331,31013,301112,85,33,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12307,45527,81312,8011,514,86,52,3
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12388,1821,88,518,3011,512,55,82,5
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12361,9720,39,817,5015,311,83,52,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12460,551021,514707,3174,33,8
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12381,2128124,506,3184,34,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12380,72823,31410,52,85,315,35,53,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12398,552121,87,311,821014,53,52,3
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12445,653923109,36,85,312,54,52,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12401,851023,810,3106,84,510,55,85
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12370,953251011-0,36,515,333,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12410,813010,54,502,314,56,54,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12399,651019,36,519,5819020
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12451,9541611,35,56,59,552,84
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12435,2523205,84,809,314,33,55
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,1242529217,86,52,38,5115,53,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12431,35213,512,8606,815,836
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12361423,811,5209,514,861

Sınıf Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * Gerekli ile işaretlenmişlerdir