2020'de Kaç Net Gerekir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 YKS için “Sağlık Yönetimi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Sağlık Yönetimi 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (Burslu)0,12295,14300,524,3017,811,37,86
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12379531,51411,80,81015,35,34,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12423,9630,512,362,89,5184,53,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12394,951027,59,88213,518,3-0,31,5
Hacettepe Üniversitesi0,12414,68123,812,87,817,518,33,54,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12419,3532713507,51573,8
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12419,67024,87,86,5013,315,523,5
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12376,55220,313,510,50,510,3126,83,8
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12388,05213,512,812,838,812,85,56
Marmara Üniversitesi0,123768021,314,53,30815,57,83,5
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12357326,810,59,306,516,85,82,3
İstinye Üniversitesi (Burslu)0,12333,1427,517,59,506,312,36,83,5
Ankara Üniversitesi0,124487925,510,87,3-0,86,814,84,82,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12381,2532411,515,55,812,56,32,32,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12381,6422,31450,34,31944,8
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12410,05220158,593,514,32,84,8
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12325,36122,52,561821,50,36
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0,12374,056308,34,802,520,543,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12390,957034,55,811,502,817,323
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12395,15195,561717,82,54
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12436,8521,516,57,818,3943,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,124346226,31012,30,85,812-0,36
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0,12315,15222,56,332,3217,86,54,8
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0,12304,942214,38,504,815,85,83,5
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12300,25328,514,89,804,811,55,34,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12368,760219,841,86,516,82,54,8
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12413,956927,588,510,810,82,524
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12417,5523,59,39,81,3513,32,83,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12420,4612075,81,84,514,563,8
Sakarya Üniversitesi0,12440,96030,3010,308,510,31,53,8
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12348,156225,312,88,812,814,34,33,8
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12358,051022612,56,800,817,83,53,8
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12372,96216,5158,307141,54,8
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Burslu)0,12374,35421,55,58,3010,511,31,54
Selçuk Üniversitesi0,12365,05721812,81107121,84,8
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12419,657215,3141107,574,33,8
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0,12388,4622811,88,53,83,87,53,53,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12322,46721,813504,8136,52,3
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12352,156224,386,805,310,54,54,8
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12398,35712911,8701,311,33,52,8
Trakya Üniversitesi0,12374,37021,310,30,503,515,334,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12439,76220,512,83,82,30,810,85,82,5
Dicle Üniversitesi0,12360,55722015401,811,56,53,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12376,856211,88,8504676
Düzce Üniversitesi0,12296,557216,313,81,8-1,33,812,86,56
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12329,857225,55,50,5021932,5
Samsun Üniversitesi0,12395,256217,315,87,504,87,833,5
Yüksek İhtisas Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12387,781710,3521,510,36,83,5
Aksaray Üniversitesi0,12381,95528,86,85,310,32,312,81,85
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12392,157217,811,50,80,8-0,314,55,34
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12394,37215,59,50,50214,844,8
Ordu Üniversitesi0,12374,2541284,811088-0,50,5
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,123527200004121,84,8
Kayseri Üniversitesi0,12341,941188,35-0,56,813,80,51,5
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12329,456714,87,83,810,316,54,83,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12342,72221,811,35,80310,823,5
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (İö)0,12423,64112,56,53,80310,563,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12298,452022112,80314,34,30,3
Hitit Üniversitesi0,12382,87220,811,53,52,81,58,83,33,8
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12359622310,80,30,8-0,311,35,53,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12425,26213,880,801143,84
Trakya Üniversitesi (İö)0,12377,157218,34,87,35,310,84,501
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12365,0540137,50,3-0,33,314,35,52,5
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,123056221,86,87,50,50,8115,52,3
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12433,65621410,50,82,8111,84,31,3
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12378,24112,88,301,3-0,814,54,36
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (İö)0,12363,37214,58,33,3021145
Gümüşhane Üniversitesi0,12333,47723,87,55,31,52,86,83,54
Sinop Üniversitesi0,12384,355214,58,33,801,513,31,83,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12301,155218,53,30,502,514,83,54,8
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (İö)0,12369,27212,510,50,3009,82,83,8
Düzce Üniversitesi (İö)0,12374,857216,574,800,8150,52,8
Bayburt Üniversitesi0,12323,5562175,3-0,5-1-0,515,35,54,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12375,4120,58,311,8111,513,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İö)0,12323,157122,58,80,32,52,511,51,52,3
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İö)0,12323,75611410,84,501,3130,83,5
Hitit Üniversitesi (İö)0,12297,84116,38,83,502,8113,53,8
Bingöl Üniversitesi0,1233341179,33,300,87,85,55
Aksaray Üniversitesi (İö)0,12276,75221,313001,310,343,5
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12298,555218,87,80,50113,53,32,5
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12342,61213,54,54,821,810,30,83,5
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (İö)0,12349,054123,38,55009,312,5
Üsküdar Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12360,35412,810,52,8017,844,8
İstanbul Kent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12292,25215,88,86,30,5-1,511,53,54
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12313,3511140,87,34960,51,8
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12340,25519,57,50,30,80,5844,8
Avrasya Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12278,45719,87,320,80,8113,33,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12310,05219,51070,80,56,82,53,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12338,252310,5418,81,84,83,502,3
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Ücretli)0,12294,15116,53,343,33,57,52,83,5
Yozgat Bozok Üniversitesi (İö)0,12313,6552178,3-0,520130,33,8
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12391,45420,58,85,52,8-1,811,52,82,5
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12364,951417,83,53,522,844,54,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12388,3278,863,86,86,5442,5
Şırnak Üniversitesi0,12356,65342482,5033,54,82,3
Gümüşhane Üniversitesi (İö)0,12408,87720,54,84,81,31,853,54,8
Munzur Üniversitesi0,12333,353719,312,82,3-0,50,87,54,31,5
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12378,61323,59,52,301,59,3-0,31,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12290,65791611,33,820,85,53,84,8
Iğdır Üniversitesi0,12330,353220,311,3600,83,81,56
Bayburt Üniversitesi (İö)0,12338,7543206,37,5034,52,51,8
Yüksek İhtisas Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12313,651215,346,30-0,581,32,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12279,72218,89,36,8-2,8-0,354,36
Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim)0,12335,3179022,58,80,31,5-0,510,32,83,5
Atatürk Üniversitesi (Açıköğretim)0,12279,8561114,317,55,3014,81,54,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12379,6322,515,5809,813,535
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12397,05627,311,57,504,8146,52,3
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12383,75425,8133,815,816,532,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12396,65422,39,88,806,310,86,55
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12388,9225,86,86,304,516,84,34
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12377,556217,89,84,50,83,8192,82,8
Mersin Üniversitesi0,12379,057221,37,86,3-0,37,311,54,32,5
Toros Üniversitesi (Burslu)0,18370,632194-3,81,5842,5
Uşak Üniversitesi0,12301,556223,3120,803,313,82,83,8
Kırklareli Üniversitesi0,12346,456121,312,50,35-1,312,85,32,3
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12416,45722510,53,32,80,57,32,52,8
Kırklareli Üniversitesi (İö)0,123306220,516,34,80,80,53,85,53,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12383,5311,35,34,82,5474,32,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12341,7215,58,81,520,811,532,3
Ardahan Üniversitesi0,12373,25214,5103,500,310,32,82,3
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12294,953618,35,54,3039,83,32,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12336,651721,37,38,81,52,36,31,80,5
Muş Alparslan Üniversitesi0,12341,9572108,50,80194,56
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12350,95717,8119,82,32,56,82,82,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12446,451917,51,8204,513,50-0,5
Toros Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12351,05718,3611,535,52,80,81,5
Kafkas Üniversitesi0,12363,2121312,52,31,32,85,55,51,3

Sağlık Yönetimi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir