2020'de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Özel Eğitim Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Özel Eğitim Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Hacettepe Üniversitesi0,12432,25582215,3224,817,35,566,81110,86
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12361,15000020,56,53,59,89124,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12408,5432,812,57,31,3247,867,3118,34,8
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12332,9602814,5-0,31239610118,34,8
Marmara Üniversitesi0,12408,8510031,31514,82,81996119,86,56
Ege Üniversitesi0,12419,4559351413220,36,82,54,810113,8
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12421,2527,8153020,3968,5118,84,8
Ankara Üniversitesi0,12388,57928,5148,5023759,8106,34,8
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12421,65635,315,57,82,819,35,33,87,39,88,56
Gazi Üniversitesi0,12378,710027,516,312,30192,84,811118,36
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12419,55620189216,885118,58,86
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12473,3553314,512,3020,56,53,86,31064
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12358,6633,813,82,8021,57,858,598,56
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12332,8532,5153,5222,87,84,87,39,88,84,8
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12354,67826,518,84221,57,867,38,89,84,8
İnönü Üniversitesi0,12385,955030,514,312,8016,8758,8117,55
Anadolu Üniversitesi0,12443,914028,813,88,51,81883,87,5116,36
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12424,36027,314,37,8218,3759,88,58,54,8
Akdeniz Üniversitesi0,12406,16027,815,36,50,316,36,84,89,89,88,86
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12419,258928,813,88,3221,56,54,87,38,55,86
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,18372,154026,514,31,8020,36,858,55,876
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12324,15329,317,52122,87,82,59,87,310,83,8
Dokuz Eylül Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12413,5129,814,511,51196,857,897,82,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12443,5903314,34,801783,57,38,59,84,8
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12406,25932,513,891,521,55,34,84,88,59,53,8
Pamukkale Üniversitesi0,12421,856030,512,516412,56,859,87,39,82,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12433,36026,51311,3-0,517,35,53,57,3119,84,8
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12403,812027,310,57,33,815,87,84,8119,86,84,8
Atatürk Üniversitesi0,12370,256034,312,82,8021,87,856,36104,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12384,2602515,30,8219,3869,8118,32,5
Sakarya Üniversitesi0,12399,27828,813,813119,5846,56,88,82,8
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12430,7559311311,50,516,374,85,59,88,83,8
Trakya Üniversitesi0,12400,955025,815,39,5015,86,868,87,39,84,8
Trabzon Üniversitesi0,12435,459030,314,37,8018,36,83,58,89,863,8
Adıyaman Üniversitesi0,12453,156027,815,31,5315,36,568,59,88,34,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12438,27023,817,50,8017,87,83,58,59,89,54,8
Düzce Üniversitesi0,12354,45927,5150015,894,89,8118,56
Uşak Üniversitesi0,12388,256026,316,38,80,816,56,569,87,38,53,5
Aksaray Üniversitesi0,12414,85021,816,30,8117,56,869,89,87,56
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,124251826,511,30,8017,883,88,57,58,33,5
Gazi Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12414,513317,54,8313,84,545,39,810,85
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12413,7530,51814,57,89,86,868,5118,53,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12335,05624,51501,817,87,868,59,89,83,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12354,3925,313,85,81,815,3869,89,873,8
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12389,152321,516,57020,384,89,88,510,83,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12372,3582113,8-0,5216,56,56118,59,84,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12404,782814,3-0,3114868,88,59,83,8
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12383,3533013,80015,57,869,87,374,8
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,18385,85722,57,55,5113,34,35118,863,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Ücretli)0,12362,85126,317,50-0,311,5968,59,88,34,8
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12300,6825,816,35,5019,55,3667,57,36
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12371,74827,516,32,5214,57,868,5105,84,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12443,51411,3150,8117,86,53,567,372,3
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12312,55822,512,54,5116,55,564,86112,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12396,72625,311,50015,55,81,33,35,5124,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12309,81027,511,31,5015,343,59,87,374
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12360,74618,815,34,80,89,833,511108,53,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12312,152220,515,351,811,374,87,38,563,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12396,3332890,801932,35,83,87,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12371,13022,812,52015,34,34,86,88,55,82,5
Girne Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12329,55172011,82,51,5147,8667,34,52,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12338,952117,516,30-0,820,334,88,52,35,83,5
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (%75 İndirimli)0,18363,6592513,8-0,3016,55,34,83,58,58,52,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12387,4322011,3509,55,366,38,572,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12370,2921,5900155,8637,56,52,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12383,11814,811,34,5014,54,34,867,33,51,3
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12379,852022,516,310,512,844,864,87,32,5
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0,12340,829,811,5-0,8115,392,34,87,81,82,8
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12311452312,3309,34,33,53,87,53,84,8
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12311,8587,811,30111,85,53,57,56,33,86
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0,12388,851013,52,81,5010,544,868,56,32,3
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12351,41717,58,56,3012,35,34,83,33,84,32,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12405,851516,89,3006,34,353,86,37,35
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12309,05812,89,8008,87,859,83,83,83,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12371,251825,37,35,50,813,32,33,87,32,33,30

Özel Eğitim Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * Gerekli ile işaretlenmişlerdir