Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Metalurji ve Malzeme Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12420,97932,512,526,317,833,312,89,59,5
İstanbul Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12468,35602016,531,318,8319,56,510,5
İstanbul Teknik Üniversitesi0,12499,056028,812,831,513,832,57,86,86,8
Yıldız Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12468,35032,87,82617,527,38,876
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12447,4510023,87,518,812,527,35,889,5
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12432,556527,51322,311,823,57,34,55
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12437,9328,392212,820,356,57,3
Marmara Üniversitesi0,12427,15432,512,816,810,5184,86,34,8
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12411,257225,812,821,56,522,53,33,82,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12406,6521016,819,59,827,3330,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12396,7572277,8234,8163,30,83,5
Gazi Üniversitesi0,12405,37128,36,515,37,51921,55,3
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12445,5623010,314,34,3154,36,5-1,3
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12409,15623011,312,55,86,353,38,5
Sakarya Üniversitesi (İngilizce)0,12282,95261813,822515,33,336,3
Kocaeli Üniversitesi0,12401,78219,311,810,5811,80,845
Bursa Teknik Üniversitesi0,12411,46222,81312416,3-0,53,33,8
Sakarya Üniversitesi0,12364,59320,816,518,86,86,333,33,8
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (İngilizce)0,12413,154715,88,513,84,510,83,844
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12423,05118,811,313,52,893,83,53,3
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12405,25519,812,39,36,88,51,50,34,3
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,123937230,87,8184,592,802,3
Konya Teknik Üniversitesi0,12446,856177,85,33,87,59,32,34
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12419,1517,517,510,312,59,52,80,80,8
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12444,8552202,811,812,35,54,33,83
Mersin Üniversitesi0,12386,55420,35,822,558,53,812,5
İskenderun Teknik Üniversitesi0,12393,9421,513,512,38,54,84,50,85
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12426,851625,59,87,8610,540,81
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0,12390102312,55,312,5-1,35,84,810,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12400,15410,35,817,55,89,844,32,3
Selçuk Üniversitesi0,12364,95616,5311,8713,313,82,3
Kırıkkale Üniversitesi0,12402,355259,59,35,311311,8
Karabük Üniversitesi (İngilizce)0,12378,65414,55,81410,513,54,31,3-0,3
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12351,26211,8019,59,59,52,36,82,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12405,12121,51310,85,59,3-0,52,84,3
Sakarya Üniversitesi (İö)0,12400,254524,36,813,810,38,801,83
Pamukkale Üniversitesi0,12424,751123,35,88,86,310,304,52,8
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12385,8547179,313,55,81421,31
Marmara Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12394,35147,88,322,54,813,81,84,52,5
Gazi Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12366,0513177,599,58,32,32,86,8

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir