2020'de Kaç Net Gerekir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 YKS için “Matematik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Matematik 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12440,851035,315,336,517,54012,811,810,5
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12459,56031,510,333,316,537,8910,59,3
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12491,9236,58,32417,532,810,3138
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12431,92025,57,531,52034,39,35,89,5
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12449,43028,316,525,316,322,512,89,310,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12413,47919,3101518,830,81310,810,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12434,15522,510,828,57,533,37,510,52,3
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12447,1102610,325,811,8286,56,58,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12440,1823,89,82662799,85,8
Ted Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12444,25527,54,823,812,823,34,86,59,3
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12390,458025,51317,89,5236,55,56,3
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12409,151935,52198,326,566,58,3
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12408,7522711,32112,828,51,85,3-0,5
Hacettepe Üniversitesi0,12418,210027,54,320,37,522,80,585
Marmara Üniversitesi0,12442,058018,34,51610,324,86,54,51,5
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12432,8529,316,320,35,5143,5-0,39,5
İstanbul Üniversitesi0,12427,8511021,86,311,815,815,81,56,36,8
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12393,333011,819,5913,86,822,8
Ankara Üniversitesi0,12411,55622211,517,5913,33,55,52,8
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12294418,811,822,83,322,551,52
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0,12370,1571273,521,33,821,52,522
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12411,3524,58,514,3816,53,81,34,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0,12396,4222,53,814,87,815,81,84,85,5
Dokuz Eylül Üniversitesi (İngilizce)0,12434,97211,310218,813,54,815
Ege Üniversitesi0,12369,910322,310,326,85,816,53,500,8
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12391,856113,55,821420,33,82,52
Gazi Üniversitesi0,12446,4593291217,36,511,34,50,30,5
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0,12383,155220117,37,513,5831,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12405,9402514,3-0,59,8107,81,8-0,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12368,25621712,319,84,515,82,83,51,5
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12329,555223,88,515,81510,30,85,83,8
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12402,554028898,5743,86
Akdeniz Üniversitesi0,12420,357027,54,512,5612,51,33,83,3
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12399,78223,35,514,31,51722,51,8
Çukurova Üniversitesi0,12406,86222,304,58,815064,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12373,751019,89,322,5416001,5
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,12470,5115,82,310129,81,87,51
Ege Üniversitesi (İö)0,12442,55103228,55,810,55,31,85,36
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12403,352259,37,86,871,837,3
Mersin Üniversitesi0,124076123,35134,314,81,80,53
Selçuk Üniversitesi0,12365,357216,51277,310,85,86,3-0,8
Kocaeli Üniversitesi0,12392,657222,314,394,54,33,53,56
Gaziantep Üniversitesi0,12391,756218,812,39,810,313,820,30,8
Sakarya Üniversitesi0,12403,76218,85,57,55,510,8-0,392
Bursa Teknik Üniversitesi0,12390,256215,33,398,3125,33,31,8
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12402,61017,56,312,82,812,512,50,8
Pamukkale Üniversitesi0,12383,656727,55,36,87,39,52,83,52,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12410,357221,55,39,53,516,3-0,52,32
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12326,657114,59,8168,815,310,81,3
İzmir Demokrasi Üniversitesi (İngilizce)0,12365,454128,39,36,8313,5-0,33,31,8
Balıkesir Üniversitesi0,12358,65219,314,520,34,812,8000
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12373,556219109,8108,51,52,34,3
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,124096230158,818,50,3-0,83
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12358,65216,5813,35,555,52,85,8
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12377,15713413,39,85,35,53,501,5
Erciyes Üniversitesi0,12414,258220,39,510,88,512,80,8-0,81,5
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12367,19329,38,39,85,3100,5-0,54,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12407,81619,34,81329,5224,8
Harran Üniversitesi0,12375,053116,811,34,878,51,82,37
Dicle Üniversitesi0,12416,056216,8913,84,811,801,82
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12392,84125,59,86,89,86,821,83
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12452,55523,54,514,86,88,81,30,80,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12325,85222,310,3118,38,53,32,31,8
Uşak Üniversitesi0,12388,63126,56,311,54,5111-0,53,3
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İngilizce)0,12348,156711,35,39,869,34,3-11
İnönü Üniversitesi0,12384,77221,84,512,84,51402,30,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12415,455221,8139,889,51,3-12
Kırıkkale Üniversitesi0,12385,056222,53,811,3416,512,34,5
Trakya Üniversitesi0,12348,9627,86,813,57,810,35,831,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12402,555224127,888,80,31,52
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12396,253112,85,512,55,511,531,52,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,123304120,511,510,58,37,51,82,33,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12381,7417,513,311,3-0,57,34,503,5
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12369,641218131,314,31,31,8-0,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12371,755221,511,89,84,56,33,80,54,3
Fırat Üniversitesi0,12401,43125,57,84,59,54,80,83,54,8
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12438,951212,85,355,510,84,314
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12361,54118,811,510,57,573,51,32,8
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12414,1520152,311,34,312,80,523,5
Düzce Üniversitesi0,12375,655220,3411,549,80,83,83
Amasya Üniversitesi0,12385,13121,311,311,84,311,520,3-0,3
Giresun Üniversitesi0,12385,052117,52,89,33,31501,83,3
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12380,93132,511,315-0,89,30,80-0,3
Adıyaman Üniversitesi0,12417,94114,86,510,56,310,503,32,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12392,3541133170,811,311,83,5
Ordu Üniversitesi0,12328,054113,56,312,5113,3402,3
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12389,5541213,37,35,515,80,510,5
Karabük Üniversitesi0,12385,541114,599,37,852,53,3
Atatürk Üniversitesi0,12420,662156,38,8313,50,803,5
Aksaray Üniversitesi0,12406,955223,376,31,5131,80,51,3
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniv.0,12347,6218,35,39,53,312,35,8-0,30,8
Kırklareli Üniversitesi0,12391,7412613,58,3013000
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12383,33113,34,312,5711,82,811,3
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12380,74123,86,510,888,5-1,52,52,5
Sinop Üniversitesi0,12363,353121,35,813,55,510,5-0,33,50
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12468,42120,86,36,37,890,302,8
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12399,33119,84,33,87634,53,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12415,83112,36,5101,311,51,83,31,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12363,32119,5698,371,34,52
Kastamonu Üniversitesi0,12387,74111,89,87,32,511,80,501,5
Erzurum Teknik Üniversitesi0,12353,82121,85,53,33,3100,83,35,5
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12372,75416,82,894,58,52,84,82
Bartın Üniversitesi0,12388,43121,3114,52,310,51,80,32,5
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12459,45258,37,845,80,812,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12396,5158,8016,86,813,3021,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi (İngilizce)0,12395,253118,36,38,32,311,82,52,5-0,8
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12360,55520,357,313913,5-0,5
Batman Üniversitesi0,12337,531811,326,34,89,311-0,3
Kafkas Üniversitesi0,12372,052117,566,55,312-0,32,52,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12407,5126,33,311,50,88103,5
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12341,153994,812,53,31521,51
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12367,752617,83,88,84,87,83,33,81,8
Bingöl Üniversitesi0,12426,821115,588,86,340,83,5
Iğdır Üniversitesi0,12370,153122,57,814,5111,8000
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12400,8531295,311,82,55-0,31,82,8
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12424,2614,32,88,83,811,8201,8
Bitlis Eren Üniversitesi0,12363,153116,87,35,56,3100,81,33
Muş Alparslan Üniversitesi0,12418,453116,887,55,890,502,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12346,3520152,3105,510,80,31,81,3
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12362,95710,34,84,55,86,3313,5
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12331,751520916,34,34,51,512,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12269417,575,53,811,510,3-0,5

Matematik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir