Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Maliye İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Maliye 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Ankara Üniversitesi0,12427,76024,813,8901122,885
Hacettepe Üniversitesi0,12411,68022,811,515,35,814,310,34,53,5
Marmara Üniversitesi0,12348,759125,5149,304,321,56,54,8
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12411,2512225,312,85,514,822,83,33,8
İstanbul Üniversitesi0,12355,551122311,36,5-0,39,320,53,34,8
Atılım Üniversitesi (Burslu)0,12449,7532815,38-0,37135,33,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12378,66123,312,87,525,517,35,56
Dokuz Eylül Üniversitesi0,1238412126,511,310,312,319,343,5
Anadolu Üniversitesi0,123531002111,511,82,315,85,55,52,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12448,78213,89,59,8-0,36,314,55,53,8
Akdeniz Üniversitesi0,12361,38021,816,5502194,33,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12352,514325,818,82,50,8121,57,83,5
Sakarya Üniversitesi0,12371,4822396,501,8165,83,5
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12364,156125,813,59,80683,55
Çukurova Üniversitesi0,12426,357219,5-0,32105,37,54,54,8
Dokuz Eylül Üniversitesi (İö)0,12417,312323,8112,802,5144,34
Erciyes Üniversitesi0,12394,958221,510401,514,35,83,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12408,6621514,57,50,3312,34,33,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İö)0,12417,38223,811,35,30,31,810,35,33,5
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12355,86121,512,54,82,5-1,515,845
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12398,156227,511,33,51,3813,81,54,8
Mersin Üniversitesi0,12364,16225124,804,514,30,32,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12314,956229,510,81303,88,51,83,5
Pamukkale Üniversitesi0,12393,75100218,81,81,82,5142,84,8
Atılım Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12381,652217,58,87,50494,56
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12396,51448,88,34,504,514,54,34,8
Balıkesir Üniversitesi0,12283,26220,810,3634,510,85,82,5
Anadolu Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12321,5122,358,34,5693,82,8
Trakya Üniversitesi0,12383,66216,85,86,30,83124,53,5
Çukurova Üniversitesi (İö)0,12356,17216,58,87386,81,83,8
Selçuk Üniversitesi0,12366,8821312,565,53,55,34,56
Sakarya Üniversitesi (İö)0,12336,38219,52,3-0,303,816-0,52,5
İnönü Üniversitesi0,12326,85721612,85,5039,35,53,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12368,759314,510,37,323,86,54,54,8
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12369,620431100,820,8923,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12340,3511315,88,81,80,51,514,34,53,8
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12315,756217,5133,51,34,87,34,82,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12365,8144209,87,81,385,502,8
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12379,858213,35,512,532,52,84,52,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12424,55118,38,570,316,85,82,5
Atılım Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12427,455105857,35,531,3
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12358,8522298,802,37,33,32,5
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12314,29316,810,53,5-0,30,810,55,55
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12371,710316,57,37,3-0,3516,82,50,5
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12317,256221,56,34057,343,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12362,6103168,81,8037,35,53,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İö)0,12385,3551197,53,802,58,52,82,5
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,1236510312,361,501,813,32,34,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İö)0,12374,45215,5-2,310,85,34,88,80,31,8
Balıkesir Üniversitesi (İö)0,12366,85407,89,36,816,311,535
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12369,957220,810,30,30-0,5121,52,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12318,761176,33,80,81,5644
Trakya Üniversitesi (İö)0,12347,75222,55203,3100,81,8
Uşak Üniversitesi0,12324,87114,593,822,873,53,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12316,958219,35,35,81,510,31,30,53,5
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12359,67216,515,3-0,803,3113,54,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12336,056217,512,59,802,31,82,84,8
Harran Üniversitesi0,12311,958221,512,51,53,332,83,54
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İö)0,12307,75217,81010011,82,83,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12309,656116,36,81,82-0,57,83,54
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12307,85622210,51108,33,33,8
Aksaray Üniversitesi0,12325,656211561,549,53,31
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12335,658217,32,83,50,828,33,83,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12341,316313,35,52,8148,52,52,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12332,77215,58,85,5056,502,8
İnönü Üniversitesi (İö)0,122734117,358,500,36,84,35
Fırat Üniversitesi0,12282,856214,58,84,80,3-1,57,36,54,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12294,454115,314-0,51056,54,8
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İö)0,12334,14118,513,50005,55,83,8
Siirt Üniversitesi0,12322,911219,8201,564,35
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12341,156210711,30,58,52,83,8
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12387,71715,8105,8116,83,52,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12343,15629,50,313,535,3323
Gümüşhane Üniversitesi0,12337,651121,5104,811,56,803,8
Hitit Üniversitesi0,12348,556217,38,57,30,3-0,3910
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İö)0,12291,55258,35,890391,84,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12310,45291359,81,83,54,52,83,5
Uşak Üniversitesi (İö)0,12285,51618,55,85,500,86,53,34
Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim)0,12338,8230122,8-0,3-0,52,36,31,53,8

Maliye İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir