Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Makine (2 Yıllık) İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Makine (2 Yıllık) 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FEN
Marmara Üniversitesi0,12327,656020,512,515,32
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,1232552011,810,56
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12356,7521,511,58,35,8
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12322,7420,59,814,52,3
Ostim Teknik Üniversitesi (Burslu)0,12359,7524,81,815,82,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12353,4415125,51
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12352,456114,310,811,57,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12392,1601712,37,56
Ege Üniversitesi0,12378,45602294,87,8
Gazi Üniversitesi0,12331,556021,811,36,82,5
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,18320,5532311,54,51
İstanbul Aydın Üniversitesi (İö) (Burslu)0,18418,9419,3102,52,5
Hacettepe Üniversitesi0,18378,95013,869,55,3
Hacettepe Üniversitesi0,18403,455011,848,86,8
Beykent Üniversitesi (İö) (Burslu)0,12336,851810,89,83
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12348,956519,8614,3-0,3
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,18403,26111,555,38,8
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa(İö)0,12342,56116,85,58,81,5
Hacettepe Üniversitesi (İö)0,12364,0552173,515,51,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12325,55421,517,37
Akdeniz Üniversitesi0,18365,27113,3601,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12363,481512,57,81,8
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12401,7627,53,519,52,3
Ege Üniversitesi (İö)0,18357,56110,312,85,32
Kocaeli Üniversitesi0,12301,4561168,512,30,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12292,855717,5118,80
İzmir Kavram MYO(Burslu)0,18328,2551511,33,31
Bursa Uludağ Üniversitesi0,18412,857103,37,53
Dokuz Eylül Üniversitesi (İö)0,18271,56716,565,5-1
Ege Üniversitesi0,12394,75626,54,56,81
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12327,182214,87,30,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12365,45101317,3-1
Balıkesir Üniversitesi0,12371,855213,83,8112
Akdeniz Üniversitesi (İö)0,12379,855218,30,56,33
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12351,41017,38,34,52,5
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,1839247161,85,30,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,18336,754512,86,83,33,5
Mersin Üniversitesi0,12338,75216,54,310,50,3
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,18335,255211,8094
Çukurova Üniversitesi0,12355,96720,34,35,31,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12330,24115,515,32,30,5
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12391,7561194,56,50
Kocaeli Üniversitesi0,12307,86218,8115-1
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12305,972146,59,32,5
Konya Teknik Üniversitesi0,18426,458211,5531
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12307,755218,84,87,31,3
Selçuk Üniversitesi0,18355,252110,88,54,30,3
Kayseri Üniversitesi0,12329,57715,89,542
Aksaray Üniversitesi0,18407,82572,52,38
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,18325,354113,810,51,50
Pamukkale Üniversitesi0,12325,657224,53,32,51
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,18336,8552177,8-10,8
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12315,25222,36,52,50
İnönü Üniversitesi0,123023120,59,320
Kocaeli Üniversitesi0,12286,85622010,320
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12406,855210,84,87,33,3
Ostim Teknik Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12319,251018,312,50,30,3
Bursa Uludağ Üniversitesi0,123205215,8103,80,8
Gaziantep Üniversitesi0,18352,25741,312,52,3
Ege Üniversitesi (İö)0,12367,46119,843,31,3
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12326,75416,33,514,82,8
Kocaeli Üniversitesi0,12274,95216,36,53,55
Ordu Üniversitesi0,18377,052616,31,330
İstanbul Aydın Üniversitesi (İö) (%75 İndirimli)0,18282,6369,84,510,30
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12293,3419,39,86,81
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12373,156216,38,85,33,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,18270,5531135,552
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12342,555216,58,53,50
Kocaeli Üniversitesi0,18379,74116,56,34,82,5
Karabük Üniversitesi0,12374,356211,54,39,50,5
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12310,34519,39,810
Çukurova Üniversitesi (İö)0,12328,95210510,31,8
Balıkesir Üniversitesi0,18290,74113,52,37,80
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (İö)0,18370,75269,5712,5
Trakya Üniversitesi0,18309,655212,570,53,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,18363,84111,31,30,56,8
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12374,58111,38,34,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,18302,831139,510,5
Kastamonu Üniversitesi0,12325,62619-0,83,36
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12394,35407,35,592,5
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12304,114120114
Mersin Üniversitesi (İö)0,18374,45303,3-0,811,33,3
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (İö)0,12406,25214,81,55,32,8
Amasya Üniversitesi0,12389,93111,528,82
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,18319,54110,56,350
Kayseri Üniversitesi (İö)0,182974714,570,51,8
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12303,2819100,50
Kocaeli Üniversitesi0,18398,654113,50,83,5-0,5
Düzce Üniversitesi0,12320,954120,86,810
Konya Teknik Üniversitesi (İö)0,18343,05628,5705
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12337,1552148,80,54
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,18346,05522,37,82,86,5
Dicle Üniversitesi0,12422,5529,83,87,81,3
Batman Üniversitesi0,12358,853117,3440,5
Uşak Üniversitesi0,18351,2318,546,30
İskenderun Teknik Üniversitesi0,12351,86215,85,82,32,3
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,18314,75311414,81
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12350,5569,5012,51,8
Fırat Üniversitesi0,12270,85411693,80
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12350,5524,35,310,53,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,18314,53111,328-1,3
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12293,341136,56,80,8
Çukurova Üniversitesi0,18360,95318,33,33,33
Atatürk Üniversitesi0,123394111,347,32,3
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12304,4418,87,85,34,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,18352,23111,56,301,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,18328,65419,85,82,51,8
Beykent Üniversitesi (İö) (%75 İndirimli)0,18285,154513,87,3-0,52
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,18366,853614,800,52
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,18313,23112,3620
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12304,654119,51,33,32
Adıyaman Üniversitesi0,12350,353114,3622,3
Hitit Üniversitesi0,12292,554117,88,80,80
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12384,836135,50,34,3
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12384,253119,31,82,5-0,5
İskenderun Teknik Üniversitesi0,12381,3531762,37
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,18346,15409,36,53,3-1,3
Gaziantep Üniversitesi0,12329,2541201,32,31,3
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,18339,95112,36,5-0,30
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12404,654613,33,54,30,5
Kırklareli Üniversitesi0,12321,755212,57,54,80
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,18344,6318,51,542,5
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12347,95411590,30
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12339,52116,57,5-0,51
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,18357,152615,510,30
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12320,452231,50,50
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0,18310,15175,87,82,82,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12346,44018,504,50
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,18311,25525,8840,8
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12384,1316,83,89,30,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12309,3531191,83,50,3
Amasya Üniversitesi0,18323,7531106,30,51,5
Aksaray Üniversitesi0,18342,25319,55,51,80
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,18336476,53,533,3
Dicle Üniversitesi (İö)0,18334,754083,36,8-2
Çukurova Üniversitesi0,18317,25627,511,5-0,80
Giresun Üniversitesi0,18339,6416512,80
Selçuk Üniversitesi0,12350,14111,84,541,3
Düzce Üniversitesi0,18281,954111,33,84,3-0,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İö)0,12313,9541121,36,52
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,18314,14195,32,30,3
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0,18319,52410,33,31,81
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,18298,42110,51,83,81
Harran Üniversitesi0,12351,05415,309,84
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,18312,7541103,512
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,18317,55171,82,84
Sinop Üniversitesi0,12299,0541167,500
Munzur Üniversitesi0,18319,3308,54,32,50,5
Düzce Üniversitesi (İö)0,12324,05415,53,882,8
Mardin Artuklu Üniversitesi0,12387,23010,3341,3
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12300,35319,3083,3
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi0,12339,954110,52,85,50,8
Selçuk Üniversitesi0,123784010,842,81
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12294,553615,52,31,82
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12346,75419,85,80,82,5
Iğdır Üniversitesi0,12302,1169,58,81,80
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12373,2212,847-0,8
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123329131,80,52,8
Ostim Teknik Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12323,61086,81,51,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0,12257411,37,51,50
Kafkas Üniversitesi (İö)0,12337,25319,54,330
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12323,4107,31,85,31,8
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12309,8211,82,39,80,8
Muş Alparslan Üniversitesi0,12358,21313,841,5-0,3
İzmir Kavram MYO(%50 İndirimli)0,12377,253486,30,53,5
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12290,65163,85,87,31
Bingöl Üniversitesi0,12337,15299,86,50,30,8
Şırnak Üniversitesi0,12305,8277,89,800,5
Siirt Üniversitesi0,12290,13410,32,34,50
Mardin Artuklu Üniversitesi (İö)0,12322,3524103,52,80

Makine (2 Yıllık) İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir