Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Kimya Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Kimya Mühendisliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12472,457038,816,530,518,831,311,511,810,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12488,35100291323,814,329,59,311,811,8
İstanbul Teknik Üniversitesi0,12499,88032,517,52317,528,510,39,36,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12465,35535,515,520,516,320,312,89,810,5
Yıldız Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12468,27030,818,819,511,5306,88,58
Yıldız Teknik Üniversitesi0,124768029,317,520,89,329,59,355,5
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12445,1803011,523,314,320,58,398,5
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0,12473,16130,516,526,51223,83,36,85,8
Marmara Üniversitesi0,12426,26030,311,815,814,318,87,89,87,3
Ege Üniversitesi (İngilizce)0,12477,180299,524,36,819,35,87,58,3
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12378,37022,39,317,811,527,8566
Gazi Üniversitesi (İngilizce)0,12453,76128,51,516,510,523,34,87,37,3
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12347,355024,58,322,51223,595,33,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12428,5527,311,52111,517,83,54,39,5
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12460,410023,311,51913,3185,563,3
Gazi Üniversitesi0,12391,29226,57,810,86,315,5465,5
Kocaeli Üniversitesi0,12409,956125,814,311,33,514,884,32
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12352,3722511,817,87,511,82,839,3
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12404,66219,83,3193165,823,3
Bursa Teknik Üniversitesi0,12411,755226,59108,512,305,56
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12406,55212412,39,87,31023,52,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12453,32026,311,39,88,35,81,363,3
Atatürk Üniversitesi0,12370126,820,513,83,84,86,57,3
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12465,51026,813,514,83,35,81,315
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,123891229,589,87,54,85,81,5
Uşak Üniversitesi0,12389,45217,811,875,811,81,525
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12370,94730159123,51,534,3
Pamukkale Üniversitesi0,12479,5557107,510,86,88,31,355,8
Çukurova Üniversitesi0,12419,61021,83,87,8313,32,81,84,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12420,951156,38,5813,50,83,53,3
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12459,85230,35746,30,84,84,3
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12390315,80,820,34,573,55,53,5
Konya Teknik Üniversitesi0,12406,051319,54,37,83,311,82,32,53
Mersin Üniversitesi0,12428,552016,810,888,89,833,80,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12398,351319,5514,53,811,50,824,5

Kimya Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir