Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Kimya İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Kimya 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12460,4828,812,836,516,338,812,810,59,3
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12455,856032,51920,51431,310,510,57
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12443,451833,816,31616,324,810,388
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12438,27935,3121516,319,39,511,87
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12419,05332,316,8219,321,57,87,88,3
İstanbul Teknik Üniversitesi0,12442,157032,58,811,813,819,5889,3
Yıldız Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12488,840305,824,316,3117,54,56,8
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12416,053202,529,38195,54,88
Yıldız Teknik Üniversitesi0,1242811036,57,511,37,54,82,57,89,8
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12418,052131,51016,57,814-22,83,5
Marmara Üniversitesi0,12393,28024,89,812,5611,53,34,33,3
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12300,22516,312,87,510,310,352,89,5
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12418,057021,881110,516,3-1,54,81
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0,12389,65217,88,814,39,314,82,31,83
Hacettepe Üniversitesi0,12440,310120,55,86,59,81341,51,8
Ege Üniversitesi0,12347,358114,38,57,8813225,5
Ankara Üniversitesi0,12397,356127,88,33,57,511,80,532
Akdeniz Üniversitesi0,12421,12122011,5616,5010,5
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,12453,5221,51,89,8-1,512,84,32,31
Bursa Teknik Üniversitesi0,12431,851511,30159,89,85,3-0,52,5
Gazi Üniversitesi0,12419,556112,8610,56,884,82,53,3
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12426,858118,38,57,38,510,5-0,523,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12374,53118,53,38,33,311,53,333,8
Pamukkale Üniversitesi0,12388,221275,810,54,88,83,80,50,8
Sakarya Üniversitesi0,12358,45361610,398,34,32,83,85,5
Çukurova Üniversitesi0,12379,42124,55,37,85,8140,8-0,31,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12410,552123,38,54,811,54,32,82,52,8
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12360,37226,55,5124,89,83-11,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12461,18221,812,55,31,5113,30,3-1,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12430,352117,58,81,329,5153,3
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,123723112,57,38,39,31221,31,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12427,43123,33,87371,34,52
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12428,352120,54,814,32,35,81,32,52,8
Kocaeli Üniversitesi0,12436,458221,50,56,39,35,35,31,51,8
Mersin Üniversitesi0,12368,321225,516,33,88,311,51,3
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12428,42118,56,89,86,39,503,8-0,8
Balıkesir Üniversitesi0,12352,22112,35,35,8511,51,54,53,5
Trakya Üniversitesi0,12392,253127,59,56,33,58,330,80
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12410,752115,36,89,53,32,53,563
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12393,32119,32,88,32,85,5047
Selçuk Üniversitesi0,12355,23115,35,86,8713,80,512,3
Erciyes Üniversitesi0,12335,73116,82,817,35,59,51,82,8-0,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İngilizce)0,12371,554123,3119,53,34,54,31,31,3
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12398,621152,82,55,313,33,51,80,8
İnönü Üniversitesi0,12414,72130,395,555,81,510,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12411,153118,32,82,55,57,512,35
Düzce Üniversitesi0,12439,251525,5138,8-0,34,31,802,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12374,352098,86,85,8131,570,3
Kırıkkale Üniversitesi0,12427,552111,861376,54,31,5-0,8
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12424,752118,5011,358,5-1,50,83,3
Karabük Üniversitesi0,12433,22114,38,87,539,51,50,50
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12360,61619,56,38,80,811,34-0,50,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12349,42123,84,56,86,87,301,83,3
Dicle Üniversitesi0,12434,216178,86,89,56,5-0,564,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12420,41614,32,39,53,37,81,813,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12378,752116,5116,87,52,5134
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12369,051618,34,32,38,5805,50,3
Fırat Üniversitesi0,12284,751614,84,39,84,313,31,82,83,8
Atatürk Üniversitesi0,12332,352694,310,35,57,82,52,83
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12326,12121,57,510,35,83,8-2,32,55,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12360,42110,36,39,55,5741,30,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12336,659242,31267,81,82,82,3

Kimya İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir