Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “İslami İlimler İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “İslami İlimler 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
İstanbul Şehir Üniversitesi (Burslu)0,12466,553401522917,8967,39,8124,8
İbn Haldun Üniversitesi (Burslu)0,12463,052227,518,894,521,5954,88,510,86
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Arapça) (Burslu)0,12405,42031,815,31,52,320,56,869,89,89,86
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12396,151031,512,89,3221,55,33,87,37,57,34,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Arapça) (Burslu)0,12440,663016,81,82,8195,34,83,58,59,56
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Arapça) (%50 İndirimli)0,12389,7291812,56118,55,54,841010,84,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12407,43023,38-0,30177,83,88,56,36,34,8
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi0,12414,55812212,88,87,54,87,83,87,88,864,8
Selçuk Üniversitesi0,12465,7510022,811,84,8117,33,551,57,87,54,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Arapça) (%75 İndirimli)0,12409,451822,511,30,8-0,315,55,33,569,88,32,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12398,512023,311,310,8014,5343,87,88,53,5
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12439,26126,59,33,8013,333,87,84,864,8
Mersin Üniversitesi0,12346,86024,3120-0,311,85,554,3108,82,8
Yalova Üniversitesi0,12368,2392210,30,5013,85,83,56,33,57,86
Adıyaman Üniversitesi0,18313,3932113,82,306,832,55,37,59,86
İstanbul Şehir Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12311,751319,3103,309,36,568,57,38,32,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Arapça) (%25 İndirimli)0,12323,2502412,83,5015,8356,32,864,8
Yalova Üniversitesi (Arapça)0,12359,29017,8810,5107,865107,53,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12336,6921,883014,85,854,54,86,35
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12389,716214,510,50011,55,857,56,373,5
Kırıkkale Üniversitesi0,12383,310228,810,86,3016,82,52,57,84,37,81,8
Gaziantep İslam Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi0,12377,6510118,513,80,8113,35,33,54,87,33,54,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12394,5510217,811,81,31115,53,857,86,52,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12359,511221,810,500,8145,83,84,36,58,50
Kayseri Üniversitesi0,12362,257017,87,33,82171,353,36,58,81,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12363,614225,5104,328,31,858,58,82,33,5
Aksaray Üniversitesi0,12364,051212291,3015,33,33,82,86,573,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12365,858020,811,30,80,514,85,361,547,52,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12338,75931412,54,53,85366117,53,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12365,18223,53,80016,34,81,332,86,34
Giresun Üniversitesi0,12397,751011813,321,811,832,56,8634,8
Batman Üniversitesi0,12366,213425,58,52015,80,33,85,82,57,32,8
Uşak Üniversitesi0,1237814321,36,313,509,55,33,564,84,81
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12404,4131167,82,80164,5645,34,51,3
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12431,910216,546115,322,31,37,34,86
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,18294,4915,5151175,34,817,37,34,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Arapça) (%50 İndirimli)0,12344,5561913,82,8111,34,52,36,3562,3
Bartın Üniversitesi0,12291,614216,86,80013,35,32,37,36,564,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (İö)0,12392,457229,86,57,5014,51,852,35,81,51,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12393,759314,515,53,33,813,32,34,81,86,310,83,8
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (İö)0,12370,2562148,50012,34,852,346,52,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (İö)0,1234910313,312,50,5-0,885,34,84,83,55,84,8
Muş Alparslan Üniversitesi0,18316,818318,512,51-0,310,31,52,53,37,85,33,5
Aksaray Üniversitesi (İö)0,12362,210328,8105,80,3833,82,56,353,5
Bitlis Eren Üniversitesi0,12324,75153128,82,50,311,37,8657,32,53,5
Uşak Üniversitesi (İö)0,12376,19215,310,50013,82,53,84,38,84,82,5
Giresun Üniversitesi (İö)0,12348,2824,811,31,5-0,311418,58,565
Çankırı Karatekin Üniversitesi (İö)0,12374,8510316,3153,3-110,56,53,842,54,83,5
Bartın Üniversitesi (İö)0,12446,0582710,5805,55,52,38,89,83,51
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (İö)0,12345,8510217,89,5-0,31,817,81,83,83,83,53,34,8

İslami İlimler İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir