Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “İngilizce Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “İngilizce Öğretmenliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENYDT DİL
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12422,99031,316,323,82,876,3
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12469,65100351316,88,870
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12432,7632,515,88,83,878,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12430,2631,81212,8478,8
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12443,95902513,3206,569,3
Ted Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12439,8632,5157,8972,5
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İngilizce)0,12458,2602914,59,8276,3
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Uolp-Suny New Paltz) (%50 İndirimli)0,12437,6512712,31310,871,3
Mef Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12425,05632,816,39,80,875
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12423,7893018,810,56,870
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12453,26031,811,512,30,873,8
Dokuz Eylül Üniversitesi (İngilizce)0,12428,658929,815,513271,3
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12385,543317,56,50,375,3
Gazi Üniversitesi0,12427,11303017,56,3571,3
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12432,6432,515,37967,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12471,8563014,323,312,853
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12408,5625,311,51277,5
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12403,65623,313,86,87,376,3
Anadolu Üniversitesi0,1244514017,511,325,5369,3
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12374,0562815,57,8077,5
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12404,5535,314,39,8276,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12409,7635,311,35,3173,8
Akdeniz Üniversitesi0,12440,757031,816,58,31,868,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12409,656029,513,54,5-177,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12445,155921,816,53,3376,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12439,2553512,85,83,867,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12416,4512031,816,84,81,370,5
Ufuk Üniversitesi (Burslu)0,12369,6624,311,5120,875
Kocaeli Üniversitesi0,12338,357017,39,318,82,875
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12431,25833,8132,5072
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12407,49031,812,513,50,866
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12422,05431,316,51,82,370,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12392,46428,510,36,82,872,5
İzmir Demokrasi Üniversitesi (İngilizce)0,12403,36027,514,810,80,868
Balıkesir Üniversitesi0,12376,355027,3124,50,375,3
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (İngilizce)0,12367,6652712,87,50,872,5
Çukurova Üniversitesi0,12441,259033,310,814,8061,3
Başkent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12413,41028,814,32,3171,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12431,35122912,84,8070,3
Pamukkale Üniversitesi0,12419,99029,3158,52,864,3
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (Burslu)0,12306,45127,3157,82,371,5
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12371,45326,515,56,50,870
Mersin Üniversitesi0,12306,556027,516,34,3670
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İngilizce)0,12363,056020,514,34,81,875,3
Sakarya Üniversitesi (İngilizce)0,12386,16029,813,33,8268,8
Erciyes Üniversitesi0,12391,657028,817,54266,3
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12424,15024,513,810,35,362,5
Trakya Üniversitesi (İngilizce)0,12413,28627,511,85367,5
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (İngilizce)0,12361,556022,513,87,3171,3
Trabzon Üniversitesi0,12458,94030,314,311,50,858,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12361,35803014,36,5166,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12432,959025,8813,5362,3
Gaziantep Üniversitesi0,12442,055132,597,80,362,5
Düzce Üniversitesi (İngilizce)0,12422,55512516,31054,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12374,46123,5144,8065,3
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12406,55023,310,38,3061,8
İnönü Üniversitesi0,12416,956132,510,81,5363,8
Amasya Üniversitesi0,12328,45128,39,55,30,870
Dicle Üniversitesi0,12377,55023,3712,3067,5
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12384,97031,311,85,8063,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12412,52825,398,30,565,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12409,25530,813,55,8061,8
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12399,6512812,35,8064,5
Atatürk Üniversitesi0,12410,558027,815,34,3-0,362,8
Sinop Üniversitesi (İngilizce)0,12423,856036,313,36,5253,8
Bartın Üniversitesi (İngilizce)0,12406,055223,813,84,85,560,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12390,34209,82,31,870
Fırat Üniversitesi (İngilizce)0,12363,86028,312,84,5062
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12333,856025,512,35263,8
Yozgat Bozok Üniversitesi (İngilizce)0,12450,655123,310,58,8160
Harran Üniversitesi (İngilizce)0,12333,656125123,3166,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (İngilizce)0,12390,255026,510,5111,857,5
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (İngilizce)0,12446,96225,3134,50,859,5
Bayburt Üniversitesi0,12362,056228,510,33,30,863
Muş Alparslan Üniversitesi (İngilizce)0,12388,554131,550,8064,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12430,9728,510,86,8055
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12373,654924,36,812,50,857,5
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,123561932,513,86,81,552,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12426,38347,55,5152,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12336,652813,8120071,3
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12403,352323,512,87,30,555,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12417,21522,88,82160,3
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12439,42919,8119,8-0,354,3
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12355,72416,579,30,861,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,123131025,511,36,8057,8
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12352,21214,38,33067
Girne Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12406,9331,3130151,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12343,55825,389,31,352
Uluslararası Final Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12362,982013,85,50,353,8
Ada Kent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12410,85327,811,81,30,850
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12352,753525,812,55,5149,8
Ufuk Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12415,851726,516,32046,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12413,14826,8140047,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,1240114257,84,5149
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,12305,851626,88-3,5-1,359
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Uolp-Suny New Paltz) (Ücretli)0,12311,652329,512,5-2,37,545
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12414,952024104,8-0,340,3
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12331,841258,56,5044
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12388,91225,311,514,5031,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12369,2510253,84,50,340
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12406,554122,59,33136,8
Ted Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12337,42525,58,3-2,5238,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12357,628209,30,5-0,337,5
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12391,352025,866,8027,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12308,152023,88-0,3134,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12372,052123,310,52028,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12380,051021,83,50034,8
Azerbaycan Diller Üniversitesi (Ücretli)0,12397,6511110,34132,3
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12400,253624,59,56321,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12414,95729,810,57,5815,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12348,12420,51012,528,8
Uluslararası Balkan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12298,85322,814,34,5026,3
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12402,95221510,51,31,829,5
Girne Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12355,51724,310,54023,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12429,251222,363,5-0,324,5
Anadolu Üniversitesi (İngilizce) (Uolp-Suny Cortland) (Ücretli)0,12370,4301914,52,52,323
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12396,72617,54,36,30,818,3
Ufuk Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12425,353227,811,51,51,812,5
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12404,610208,880,312,8
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12402,4218,313,35,3-0,313,3
Ted Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12388,65517,39,53,8116,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12372,05620,35,31117
Uluslararası Final Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12332,81114,57,50,8-0,521,8
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12362,912141,810,522,8
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12360,1516,31,33,30,818,5
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12311,05119,35-3,5019,8
Ada Kent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12303,1821,37,83,8012,8
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12368,81117,362,86,59
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12297,75202440014,8
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12323,4412,84,35,5-0,320,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12364,41019,880,51,815,3

İngilizce Öğretmenliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir