Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “İç Mimarlık İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “İç Mimarlık 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İstanbul Teknik Üniversitesi0,12419,756031,811,819,89,5294,88,311,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12428,633413,522,815,525,37,577
Mef Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12418,85331,314,3241319,8978,3
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0,12437,56027,511,320,37,324,87,88,86
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12485,3925,811,81313,320,56,87,511
Marmara Üniversitesi0,1244560301414,38,817,377,37
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12377,457301423,311,3173,56,36,8
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12438,65207,314,316,321,36,53,38,3
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12423,859301319,3121716,34,8
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12412,55528,8920,311,32118,3-0,3
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12432,710264,515,37,8147,82,510,8
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12420,251021,5121213,399,35,39,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12418,55831,3517,51015,83,83,57,5
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12452,7570247,81210,323,512,84,5
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12393,45725,511,3189,8201,56,33,5
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12411,3528,815,518,87205,32,5-1
Akdeniz Üniversitesi0,12380,27021,88,816,84,826,53,33,50,8
Nişantaşı Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12392,3422,81021,5520,50,363
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12431,3428,89,322,37,885,846,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12425,9430,5912,81011,318,84,5
Kocaeli Üniversitesi0,12415,67022,5918,89,512,31,36,36,8
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12470,1562610,820,310,31023,55,3
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Burslu)0,12446,65426,812,812,511,513,31,84,53,3
Karadeniz Teknik Üniversitesi 0,12414,15702512,513,3913,80,84,56
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0,12474,8618,56,87,39,81202,813
Çukurova Üniversitesi0,12424,26126,31018127,32,85,52
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12406,451529,84,310,38,59,37,833,8
Konya Gıda Ve Tarım Üniversitesi (Burslu)0,12367,5515268,520,83,318,82,30,5-0,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12381,257019,59,512,399,84,53,35
Toros Üniversitesi (Burslu)0,12464,1535,8126614,5800
Yalova Üniversitesi0,12328,94019,310,319114,34,523,5
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12458,25519,811,315,37,5112,312,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12465,151125,36,37,36,511,54,53,80
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12429,75122,369,83,314,52,50,84,3
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12389,94023,57115,57,54,51,52,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12352,95424,36,51779,51,80,33,8
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12434,254319,54,512,55,513,5-11,81,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12380,9542279,87,36,85,31,33,36,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12375,65420,57,8912,39,30,80,55,5
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12398,346236,511,52,813,5-0,33,80,8
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12348,15419,34,810,810,59,806,80,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,1239711144,310,37,87,37,34,3-0,3
Doğuş Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12360,553214,511,38,511,87,52,51,84,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12406,2529269,54,81,58,52,51,52,8
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12394,3314,313,31310,39,82,3-0,80,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12437,55118,84,826,38,82,32,55,3
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12331,8318,86,812,80,3153-0,82,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12337,451118,312,8982,36,82,81,8
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12395,5514248,84,36,38,54,534
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12330,952212813,567,81,31,87,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12381,3102016,5106,53,52,51,53
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12427,52021,55,38,81813,82,8
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12418,13619,55,37,51,55,53-0,82,3
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12368,51720,57,810,868,80,82,32
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12417,053019,89,8150,54,33,30,83
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12323,5820,59,8726,83,82,54,8
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12349,454425,50145,810,811,80
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12461,23020,386,52,56,82,82,31,3
Doğuş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12364,25132065,57,88,80,53,53
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12386,75420,8417,318,5013,3
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12411,551514,5116,81,813,30,5-0,81,8
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12373,23023,56,36,5643,50,55,3
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123325012,89,813,347,84,31,51,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12430,5615,8116,378,82,3-1,51,8
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12342,353923,31214,80,811,50-1,3-0,3
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12399,9821,85,5828,32-0,31
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,123692418,34,810,87,32,82,81,35,3
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12291,953623,310,3152,87,8-0,321,5
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Ücretli)0,12356,917,3-17,32,395,500,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12360,7101310,86,32,570,53,84
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12404,551515,33,513,32,871,80-0,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12323,05816,89,812,582,53,52,31,5
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12313,5510126,8151,853,83,81,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12379,551773,5104,89,83,32,50,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12372,551422,56,39,3-0,33,52,823
Nişantaşı Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12349,41118,34,811,338,52,31-0,3
Nişantaşı Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12363,6389,37,57,34,355,31,86,8
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12355,052220,52,810-0,57,32,30,82,5
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12352,9222,88,37,53,84,3-11,83,8
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12421,32411,3-0,312,38,86,3-0,536,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12393,6818,39,311,5632,30,82,8
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12377,951719418,83,85,30,502,5
Toros Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12360,91220,84,57,33,55,81,30,53,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12271,958,51,517,82,37,32,32,83,3
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12310,15221,38,892,3440,51,8

İç Mimarlık İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir