Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Hukuk Fakültesi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Hukuk Fakültesi 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12462,22536,318,836,815,337,520,396
Koç Üniversitesi (Burslu)0,12470,751331,32035,814,54022,86,83,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Burslu)0,12452,651636,312,833,316,337,5247,86
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12473,3113013,837,810,836,8226,84,8
Yeditepe Üniversitesi (Burslu)0,12486,05153015,333,515,34013,86,86
Özyeğin Üniversitesi (Burslu)0,12435,81930,318,834,5137,520,393,5
İstanbul Üniversitesi (Uolp-Hamburg Üniversitesi) (Ücretli)0,12453,45103315,3321232,320,394,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12483,52635,316,326632,8225,56
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0,12394,25193518,827,39,529,520,383,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0,124411431,31428,88,832,8185,55
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12475,95531,517,820,512,527,522,85,54,8
Ankara Üniversitesi0,12478,654931,317,8341536,33,85,84,8
İstanbul Üniversitesi0,12438,954983516,524,55,326,821,56,84,8
Hacettepe Üniversitesi0,12383,723028,817,521,81027,521,57,84,8
İstanbul Üniversitesi (İö)0,12396,753603415,524,8027,521,56,54,8
Marmara Üniversitesi0,12455,634027,515291530,58,86,84,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12459,42032,514,322,89,523,519,36,85
Marmara Üniversitesi (İö)0,12455,1534032,518,820,30,824,820,36,84,8
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12480,85420341828024,51664,8
Kadir Has Üniversitesi (Burslu)0,12445,05183816,522,52,819,321,56,56
İstanbul Şehir Üniversitesi (Burslu)0,12443,651831,316,3157,824,821,55,36
Türk-Alman Üniversitesi0,12438,559031,315,3250,826,319,34,36
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12461,754582714,817,802821,85,55
Mef Üniversitesi (Burslu)0,12445123115,814,3322,52386
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0,12460,652027,5159,562820,384,8
Çankaya Üniversitesi (Burslu)0,12475,85203517,524,50,824,81843,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12450,952003315,522021,520,85,36
İzmir Ekonomi Üniversitesi (Burslu)0,12441,11636,315,820,302122,86,83,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12482,82032,517,5212,823,821,51,84,8
Anadolu Üniversitesi0,12433,534934,39,83011,531,87,551,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12449,6531,313,81813016,55,54,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0,12454,12025,313,819,36,819,821,896
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi0,12438,35802112,530,57,826,3146,56
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (Burslu)0,12470,05229,811,52514337,532,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12386,216251928-0,324,8187,84,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12453,5515032,816,315,34,32419,36,54,8
Yaşar Üniversitesi (Burslu)0,12426,951822,51522,57,824,517,87,84,8
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12433,35123016,311,58,322,322,85,56
Akdeniz Üniversitesi0,12436,55240301523,85,321,518,85,86
İbn Haldun Üniversitesi (Burslu)0,12437,42221,515,820,54,322,5236,85
Atılım Üniversitesi (Burslu)0,12435,92032,516,31512619,35,36
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12474,05202916,321-0,32217,886
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12439,15142517,824,88,820,5176,84,8
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12456,551332,516,319117,3246,85
Selçuk Üniversitesi0,12415,625929,516,321,80,82716,85,54,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12426,9521832,815,323,5023,516,875
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12437,85102813,523,85,323,520,82,55
Ufuk Üniversitesi (Burslu)0,12465,451726,81517,512320,36,86
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12436,51834,314,522,55,516,8196,54,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12457,65203416,521,81,824,815,84,34,8
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12425,68023,51019,57,530,317,85,32,3
Kocaeli Üniversitesi0,12444,5529032,811,524,83,517,8185,56
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12277,151127,515,516,51125,819,584
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0,12338,91036,318,818518,522,85,36
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12424,85202815,522,8222,318,55,86
Erciyes Üniversitesi0,12407,120930,814,331,3027,512,84,53
Çukurova Üniversitesi0,1246419928,812,517,51,522,8196,56
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12489,052931,31519,316,318,812,56,55
Sakarya Üniversitesi0,12439,524031,312,521,5124,81943,5
Piri Reis Üniversitesi (Burslu)0,12446,15831,318,816,81,818,820,56,55
Pamukkale Üniversitesi0,12468,810026,314,327,515,330910
Kırıkkale Üniversitesi0,1243821020,812,326,31,829,3134,56
Antalya Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12469,61631,815,312-0,324,320,35,53,5
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12442,112026,517,510,5721,820,36,84,8
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12462,32036,312,8120,822,320,85,83,8
Yalova Üniversitesi0,12409,720028,815,518,3023,818,36,85
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12439,22003516,329,5618,313,34,35
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12467,610033,817,820417,317,86,53,5
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12424,0523931,316,314,31,817,821,57,86
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12432,651192917,818-0,52022,836
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12431,45122815,321,3021,817,86,54,8
Çağ Üniversitesi (Burslu)0,12464,852036,317,814014,521,584,8
İnönü Üniversitesi0,12364,32002715161,523,521,544,8
Yaşar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12435,15122912,8221,820,3185,56
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12401,713931,315,817,5018,52373
Gaziantep Üniversitesi0,12433,3520027,5926,513,82212,84,54
Trabzon Üniversitesi0,12431,3524030,31423,3024174,52,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12423,7520301414,3120,321,56,55
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İö)0,12438,55792813,818,30,823,815,583,8
Atatürk Üniversitesi0,12417,420036,314,517,3019,31875
Kırklareli Üniversitesi0,12427,1512015,810,316,58,825205,54,8
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12450,11425,312,822,813,314,821,543,8
Ufuk Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12458,2527,516,325,313,830422,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12400,753929,31316,50,821,318,585
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12412,718025,312,8233,323,815,54,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12396,452127,51514,8-0,323,516,85,84,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12496,1936,315,315018,5185,34,8
Dicle Üniversitesi0,12383,2527923,816,315,3021,521,57,84,8
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12395,0512026,812,830,51532,81,501
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12441,951432,811,818,56,819,516,854,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12466,38031,36,82913,824,86,53,33,8
Yeditepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12439,44831,513,817,50,817,51984,8
Özyeğin Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12413,73029,811,317,8321,321,534,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12465,053002917,5142,517,521,56,52,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,124611327,511,312317,521,56,54,8
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12398,71427,81414,3118,5197,86
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12403,1522,81521,36,323,315,35,34,8
Piri Reis Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12442,452038,815168,515,818,54,52,5
Çankaya Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12446,75527,812,515,80,523194,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123811126,515,319120,520,35,54,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12419,827251516,31,524,316,54,36
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Ücretli)0,12459,051173517,5221513,311,846
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12390,42021,81312,82,322,519,395
Yaşar Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12446,351228,818,816,81,810,3247,84,8
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12446,952027,814,512,5118,820,84,34,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12401,4526351414115,821,56,55
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12423,86430,318,819,81,815,5195,83,8
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12350,155031,314206,32116,83,34,8
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12431,251230,313,814,5017,519,883,8
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12342,11431,514,820,8118,320,34,55
Ufuk Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12431,651222,51022,502017,85,36
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12384,351120,51416,5-0,322,5195,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12389,951131,311,521,8217,518,35,54,8
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,123101915,515,328,303664,34,8
Çağ Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12419,9902517,813,5315,820,86,56
Ada Kent Üniversitesi (Burslu)0,12413,351127,517,523,5-0,316,3175,36
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,124201624,814,319,302316,34,34,8
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0,12385,31128,315,317,5120,8176,53,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12448,85142916,315,80,817,516,87,83,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12390,652120,512251,319,520,34,53,8
Doğuş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12464,53223,812,512,321622,85,56
Türk-Alman Üniversitesi0,12437,52131,517,517,3312,519,36,83,5
Kadir Has Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12464,14021,813,314,52,321,515,874
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12394,45382818,8193,810,320,393,5
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12393,355923,310,828013,817,87,86
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12441,6510351426,313,81310,342,8
Antalya Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12432,85722813,315,301320,86,86
İstanbul Şehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12395,15812014,517,3019,318,56,84,8
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12460,851428,312,517014,521,54,33,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12447,953032,814,515,80,510,8196,84,8
Çağ Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12421,89027,51510,82,315,516,57,86
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12404,28031,313,813,51,812,820,56,83,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12418,21232,81412,5217,516,54,53,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12468,1641413,821,5918,814,55,31
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12370,953828,313,8172,816165,56
Bahçeşehir Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12435,756428,810,510,5114,31885
Mef Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12394,78127138,56,512,520,383,5
Koç Üniversitesi (Ücretli)0,12401,8511321,81016,51,314,521,54,36
Piri Reis Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12429,85352415,314,50,31517,86,53,5
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12304,151426,31516,8014,817,87,86
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%25 İndirimli)0,1239380231122,3623,364,36
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12395,417423,810,525,316,328,8000
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0,12400,15232,86,816,8020,8153,52
Doğuş Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12306,555825,511,311,5021,8173,36
İstanbul Medipol Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12444,4432,59141,89,5197,83,5
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12354,14819,315,814,32,817,8174,56
Altınbaş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12382,253127,512,58,32,59,821,57,84,8
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12431,1513431,312,513,37,313,511,86,53,5
İstanbul Şehir Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12360,756323,516,518,8015155,54,8
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12355,513000014,39,84,53,8
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12429,857927,5922,591694,80,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Ücretli)0,12392,9102307,312,5019,511,546
Antalya Bilim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12421,355924,39,51521216,56,83,5
Ada Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12346,652528,317,515,8013,311,86,56
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12394,72123,815,310,3010,516,56,54,8
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12410,4140291113,5014,313,372,8
Çankaya Üniversitesi (Ücretli)0,12403,4512531,31556,36,514,56,56
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0,12302,211721,318,89112,8197,83,5
Antalya Bilim Üniversitesi (Ücretli)0,12383122813,87011,8195,34,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (Ücretli)0,12410,551830149-0,39,318,36,53,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Ücretli)0,124905029119,307,519,34,54,8
Maltepe Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12430,95330,516,55,88,54,319,35,33,5
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (%50 İndirimli)0,12389,11327,516,34,301017,86,56
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12402,41562512,58,804,821,87,86
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12398,81825,511,87,8071774,8
Girne Amerikan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12473,352022,512,816,305,814,36,55
Lefke Avrupa Üniversitesi (Ücretli)0,12417,213227,511,510,31,59,5145,34,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12371,35456,51321,3816,31245
Özyeğin Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12426,4513527,514,592,512125,84,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Ücretli)0,12367,551303116,58,314,821,84,55
Girne Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12401,45822,312,89,55,510,8146,53,8
Atılım Üniversitesi (Ücretli)0,12440,95180204,3173,814,812,52,84,8
Yaşar Üniversitesi (Ücretli)0,12438,4513722,513,89,31,34,8195,33,5
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0,12415,24529147,80916,55,82,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0,12421,46022,516,57,52,5617,85,36
Mef Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12474,12734,312,86,50816,52,33,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12452,854825,31,3191159,34,83,8
Kadir Has Üniversitesi (Ücretli)0,12393,5326,813,864,31,520,37,86
Özyeğin Üniversitesi (Ücretli)0,12434,951424,51314,307,814,35,33,8
Piri Reis Üniversitesi (Ücretli)0,12409,85324,511,820,8013102,34,8
Girne Amerikan Üniversitesi (Ücretli)0,12463,555221,511,510,52418,36,84,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12457,53626,5149,302,813,56,54,8
Ada Kent Üniversitesi (Ücretli)0,12340,45219,31511,53,819,310,30,54,8
Kadir Has Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12440,211922,86,818,3215,36,84,54,8
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0,12447,11062212,310,82,512,39,832,8
Yeditepe Üniversitesi (Ücretli)0,12440,154027,59,38,3011,515,33,33,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0,12337,513021,81415,357,31376
Ada Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12386,11822,512,510,526,5136,86
Yakın Doğu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12440,85720,312,59,3-0,59,513,86,86
Ufuk Üniversitesi (Ücretli)0,12378,2510232,512,86,3-0,8421,85,33,5
İzmir Ekonomi Üniversitesi (Ücretli)0,1240410819,812,87,85,312,31346
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Ücretli)0,12409,654027,811,51017,316,54,54,8
İstanbul Okan Üniversitesi (Ücretli)0,12350,43030,511,35,309,5185,33,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Ücretli)0,12365,352532,815,81017,3181,83,5
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12431,651125,31216,312,522,3000
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Ücretli)0,12425,49828,512805,517,35,85
Maltepe Üniversitesi (Ücretli)0,1234125256,813,30,31316,543,5
Girne Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12322,5631,51514,308,810,56,56
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0,12403,95992912,519,506,89,85,56

Hukuk Fakültesi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir