Hangi Bölüm Kaç Net?

2021 YKS için “Hukuk Fakültesi İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Hukuk Fakültesi 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Puanus’ta. YÖK’ün yayınladığı “Hukuk Fakültesi İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru olacak şekilde sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

Hukuk Fakültesi İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Yeditepe Üniversitesi (Burslu)0.12496,4173516,252714,535,25237,754,75
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0.12494,3252635,2517,537,515,253922,758,754,75
Kırklareli Üniversitesi0.12491,4381233016,2516,25428,2520,50,753,75
Dicle Üniversitesi0.1249028723,75621,511,530,55,574,75
Girne Amerikan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12486,11026,51321,756206,54,53,5
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12485,487162917,7537,759,2534,2521,756,756
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi0.12485,43810328,7516,2526,51434,2511,753,754
İstanbul Üniversitesi (İö)0.12484,9635931,2515,2527,751027,7521,55,255
Maltepe Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12482,455426,2514,2520,752,7511,251634,75
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0.12481,15225113011,2532,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12480,835269,2510,5212,5217,54
Lefke Avrupa Üniversitesi (Ücretli)0.12480,2469833,7512,75150,7512174,53,5
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0.12479,9688822,2512,517,2514,75304,50,252
Çağ Üniversitesi (Ücretli)0.12479,6282512,513313,7517,756,256
TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0.12479,4756531,515117,7514,25195,254,75
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0.12477,552133,7516,2525,2511,52621,758,754,75
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0.12477,523301426,250,519,7518,758,756
İstanbul Kültür Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12476,554625,517,759,2536,2518,58,753,75
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0.12476,4751642515,2529,251536,576,54
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Burslu)0.12476,2872437,51436,514,54021,757,754,75
Özyeğin Üniversitesi (Burslu)0.12475,543033,7517,7535,758,535,75243,754,75
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0.12475,052631,2515,533,75430,7512,255,254,75
Ankara Medipol Üniversitesi (Ücretli)0.12474,346628,2513,516,250,751920,543,75
Çankaya Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12473,7715224,7515,2523,753,751721,56,754,75
Beykent Üniversitesi (Burslu)0.12471,613183516,2522,2510,2524,519,252,755
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0.12470,557742210,752510,537,5
TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0.12470,3371532,516,2537,513,538,7521,58,753,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Ücretli)0.12468,9111714,257,75712,7520,56,53,5
Yaşar Üniversitesi (Burslu)0.12468,484273518,7514,5723,5197,754,75
Koç Üniversitesi (Ücretli)0.12467,99510629,2513,513,254,751620,56,252,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12467,447233,7516,2522,258,2531185,253,5
Kırıkkale Üniversitesi0.12464,05216251226,7552715,7562,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0.12463,45202317,5171,2526,7517,7553,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Ücretli)0.12462,32126,7512,259415,5186,51,25
Marmara Üniversitesi0.12461,35534927,751528,2511,527,521,56,54,75
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0.12460,8481227,517,523,250,7519,51944,75
İzmir Ekonomi Üniversitesi (Burslu)0.12459,952428,7512,524,75627,521,756,253,75
Marmara Üniversitesi (İö)0.12459,6583493016,2521,57,528,7519,257,756
Afyon Kocatepe Üniversitesi0.12457,514428,7512,251927,2520,256,753,5
Antalya Bilim Üniversitesi (Burslu)0.12457,0362427,5152312,7515,520,257,56
Erciyes Üniversitesi0.12456,88821631,7516,25222,528,517,7546
Başkent Üniversitesi (Burslu)0.12456,3723025,59,2527,7535,522,756,55
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0.1245522616,2510,526,758,2534,2520,50,255
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12454,920530,25143012,531,5952,25
Anadolu Üniversitesi0.12453,9133643413,25207,525,2521,756,55
Türk-Alman Üniversitesi0.12453,5058237,516,2516,259,2526,52453,75
İnönü Üniversitesi0.12453,2520523,7512,75341536,25912,25
Özyeğin Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12453,11215030,518,758,752,2510,51954,75
Koç Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12453,063431,252032,2512,536,521,57,54,75
Mef Üniversitesi (Burslu)0.12452,5161930,51922,753,7530,7520,754,54,75
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12451,1647525,2514,2514,752,7517,7520,56,54,75
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12450,6975827,751417,5517,519,257,54,75
Antalya Bilim Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12450,658527,59,2517,2511,2527,58,750,251,75
Ufuk Üniversitesi (Burslu)0.12450,152328,7516,2523,25618,2520,25104,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12449,16742815,2518,2513,7514,255,254,75
Pamukkale Üniversitesi0.12449,0511337,515,522,514,52212,2575
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12447,652262913,2524,510,528195,253,75
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0.12447,530241119,254,7536,2510,257,54,75
İzmir Demokrasi Üniversitesi0.12446,051032819202,252322,757,54,75
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (Burslu)0.12445,732613200,2531,2520,255,255
TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12444,952331,2515,5251029,5176,53,5
Çağ Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12442,514229,756,520,75322,2521,7523,75
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0.12442,43024,7515,25231,7531,520,2545
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12441,652116,51123,754,53116,754,253,5
Hacettepe Üniversitesi0.12440,8772362517,527,75636,2522,755,253,5
Mef Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12440,7071082116,5125,7515,751853,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0.12440,4713031,751520,53,7531,25195,255
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12437,11132614221029,751744,75
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12435,75973415,515,255,515,25196,256
Koç Üniversitesi (Burslu)0.12434,751929,5203815,754022,757,56
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0.12433,932127,7514,51121,7517,254,251,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0.12433,453031,251531,752,537,521,554,75
Kadir Has Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12433,2511822,512,7515,75913,5190,754,75
Çukurova Üniversitesi0.12433,11820525,515,25247,7531,7516,553,75
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Ücretli)0.12432,9529,2514,25163,2522,519,2553,5
Akdeniz Üniversitesi0.12432,38324631,2513,7528332,7517,7544,75
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12431,882291222,257,528,751932,5
Piri Reis Üniversitesi (Burslu)0.12431,6671215,257,5248241965
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0.12431,353301412,256,2513,516,556
Ankara Üniversitesi0.12431,255643015,2526,55,7536,521,56,256
Atatürk Üniversitesi (İö)0.12431,212311,2513,7536,251,2536,259,56,254,75
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12430,810336,7515,2518,52,2516,7520,757,55
Özyeğin Üniversitesi (Ücretli)0.12430,5021222,51519,2511616,56,251
Maltepe Üniversitesi (Ücretli)0.12429,942222,2513,2512,75419,7517,2533,5
Ankara Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12429,7329631,251513,252,520,7517,7554,75
Sakarya Üniversitesi0.12429,1542463017,512,511,7515,2524104,75
Kocaeli Üniversitesi0.12428,7529832,517,525,251,7532,5191,753,5
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0.12428,21625,2512183221,56,253,5
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12427,9176826,75169,510,7520,258,754,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12427,82816726,512,7513,251,7517,517,754,254,75
KTO Karatay Üniversitesi (Burslu)0.12427,652932,513,252127,7519,256,754
Atılım Üniversitesi (Burslu)0.12427,63029,252017,75719,75246,56
Yeditepe Üniversitesi (Ücretli)0.12427,5712235,2514,518,250,7517,58,756,752,5
Çağ Üniversitesi (Burslu)0.12426,953026,7511,517,7534,517,7542,25
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0.12426,466031,518,7519,25918,7521,54,254,75
Doğuş Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12425,46326,7516,2521,520,2515,56,256
Trabzon Üniversitesi0.12425,3524622,7512,7519,752,7526,520,57,54,75
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12424,5176920,251512,55,7512,7520,2544,75
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0.12423,6383031,52021,75429,2521,54,53,75
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12423,0681726,251316,251217,757,753,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12422,154630,51315413,2520,522,75
İstanbul Üniversitesi0.12421,93450332,7515,2532,251135,2520,255,52,25
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12421,8631193316,521,52,518,259,256,53,5
Çankaya Üniversitesi (Burslu)0.12421,83130,2517,7526,251,524,2521,757,54,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0.12421,3303015242721,56,253,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12420,630301517,2514,2527,75195,256
İzmir Ekonomi Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12420,42513524,758,520,25927,2514,752,252,25
Gaziantep Üniversitesi0.12420,21951911,524,253,2530,520,255,254,75
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (%50 İndirimli)0.12419,9531323,7517,516,754,58,2516,56,256
Kadir Has Üniversitesi (Burslu)0.12419,65273517,519,257,52522,757,54,75
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12418,92132,751322-0,2520,2520,533,5
Girne Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12418,55720,2513,7516,255,7520,2516,751,753,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12417,25831,2513,2521,58,5159,753,754,75
Yeditepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12416,45692514,2525,75224,7515,257,53,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0.12416,25219,751914,252945,51,25
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Ücretli)0.12416,02912327,516,7516,752,2528,519,52,755
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12415,4738122,511,2520,55,520,2516,51,52,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Burslu)0.12415,40718251527,5330,2515,256,254,75
KTO Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12415,151424,2511,520,754,7531,2516,7553,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12414,358228,2516,2517,252,519,514,756,756
Ankara Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12413,31829,2516,2526,53,2525,521,55,53,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0.12413,12053211,7522,753,52221,754,253,75
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0.12412,85420,515,2515,751,2517,516,55,53,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12410,756220,75817,7526,2515,2533,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12409,80812026,51117,754,2522,2515,55,52,25
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0.12408,341830,7514,2522,25227,520,255,753,75
Selçuk Üniversitesi (İö)0.12408,252462911,526,75833,7515,2532,5
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0.12407,25443126,2516,2528,75826,2522,756,256
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0.12407,118525,259,523,257,7528185,253,75
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0.12406,75152413,2522,757,252513,756,754,75
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12405,212321,517,522,250,531,25195,254,75
Yaşar Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12405,052329,25151110,5201854,75
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0.12404,6512327,52624,25158,753
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0.12403,452131,2518,7513,752,2520,25197,56
Selçuk Üniversitesi0.12399,226732,751422,7530,7519,257,753,75
Çankaya Üniversitesi (Ücretli)0.12397,45825,2513,2519,2515,516,755,253,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0.12396,451826,251513,7511,533,517,753,753,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0.12394,852128,251419,752,7526,516,56,254,75
Ada Kent Üniversitesi (Burslu)0.12392,351131,251911,55,514,521,757,754,75
İzmir Bakırçay Üniversitesi0.1239213427,517,524,751031,7512,7554,75
Ada Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12392127,516,515,54,2517,515,2542,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12391,51492913,7514,25227,2517,756
Girne Üniversitesi (Burslu)0.12391,251118,7512,7525,252,2527,519,2545
Kadir Has Üniversitesi (Ücretli)0.12389,4622,7512,510,25111,7521,536
Atılım Üniversitesi (Ücretli)0.12386,439693013,2519,7516,513,754,55
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0.12386,377183017,7527,257,7527,516,57,53,5
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0.123852017,251422,752,252817,756,254,75
Türk-Alman Üniversitesi0.12383,35203414,517,253,7527,2519,255,52,75
Ufuk Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12383,35725,7513,520,25-0,7517,516,253,255
KTO Karatay Üniversitesi (Ücretli)0.12381,3510519,513,7521,25419,251453,75
İbn Haldun Üniversitesi (Burslu)0.12381,3202716,526,251,536,5196,252,25
Atılım Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12380,758923,751020,25318,519,256,54,75
Piri Reis Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12376,855528,7515,2525,250,522194,53,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İö)0.12376,28227,7518,7521,512819,2544,75
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Ücretli)0.12374,383289,7520,50,7530,2515,752,752,5
Yalova Üniversitesi0.12373,75205301515,2514,525,5196,254,75
Doğuş Üniversitesi (Ücretli)0.12370,45312514,75214,7515,5196,253,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0.12368,9425,251413,5-0,52615,253,753,5
Altınbaş Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12367,356032,7515,2516,75151833,75
Piri Reis Üniversitesi (Ücretli)0.12365,15132312,515,53,2513,7519,257,54,75
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12364,651720,7518,7520,750,7520,2512,55,753,5
Beykent Üniversitesi (Ücretli)0.12363,752722,515,2515,51,526,514,256,252,25
İstanbul Üniversitesi (Uolp-Hamburg Üniversitesi) (Ücretli)0.123611031,518,7536,513,537,75248,756
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0.12360,752118,7516,514,750,2533,2520,256,252,25
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0.12353,5532612,7532,751433,75
Yaşar Üniversitesi (Ücretli)0.12338,3346523,75621,524,7515,255,52,5
Atatürk Üniversitesi0.12327,9520522,516,526,252820,756,255
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12262,830827,51016,5726,2522,757,56

Hukuk Fakültesi İçin Kaç Net Gerekir? 2020

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12462,22536,318,836,815,337,520,396
Koç Üniversitesi (Burslu)0,12470,751331,32035,814,54022,86,83,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Burslu)0,12452,651636,312,833,316,337,5247,86
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12473,3113013,837,810,836,8226,84,8
Yeditepe Üniversitesi (Burslu)0,12486,05153015,333,515,34013,86,86
Özyeğin Üniversitesi (Burslu)0,12435,81930,318,834,5137,520,393,5
İstanbul Üniversitesi (Uolp-Hamburg Üniversitesi) (Ücretli)0,12453,45103315,3321232,320,394,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12483,52635,316,326632,8225,56
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0,12394,25193518,827,39,529,520,383,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0,124411431,31428,88,832,8185,55
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12475,95531,517,820,512,527,522,85,54,8
Ankara Üniversitesi0,12478,654931,317,8341536,33,85,84,8
İstanbul Üniversitesi0,12438,954983516,524,55,326,821,56,84,8
Hacettepe Üniversitesi0,12383,723028,817,521,81027,521,57,84,8
İstanbul Üniversitesi (İö)0,12396,753603415,524,8027,521,56,54,8
Marmara Üniversitesi0,12455,634027,515291530,58,86,84,8
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12459,42032,514,322,89,523,519,36,85
Marmara Üniversitesi (İö)0,12455,1534032,518,820,30,824,820,36,84,8
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12480,85420341828024,51664,8
Kadir Has Üniversitesi (Burslu)0,12445,05183816,522,52,819,321,56,56
İstanbul Şehir Üniversitesi (Burslu)0,12443,651831,316,3157,824,821,55,36
Türk-Alman Üniversitesi0,12438,559031,315,3250,826,319,34,36
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12461,754582714,817,802821,85,55
Mef Üniversitesi (Burslu)0,12445123115,814,3322,52386
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0,12460,652027,5159,562820,384,8
Çankaya Üniversitesi (Burslu)0,12475,85203517,524,50,824,81843,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12450,952003315,522021,520,85,36
İzmir Ekonomi Üniversitesi (Burslu)0,12441,11636,315,820,302122,86,83,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12482,82032,517,5212,823,821,51,84,8
Anadolu Üniversitesi0,12433,534934,39,83011,531,87,551,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12449,6531,313,81813016,55,54,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0,12454,12025,313,819,36,819,821,896
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi0,12438,35802112,530,57,826,3146,56
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (Burslu)0,12470,05229,811,52514337,532,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12386,216251928-0,324,8187,84,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12453,5515032,816,315,34,32419,36,54,8
Yaşar Üniversitesi (Burslu)0,12426,951822,51522,57,824,517,87,84,8
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12433,35123016,311,58,322,322,85,56
Akdeniz Üniversitesi0,12436,55240301523,85,321,518,85,86
İbn Haldun Üniversitesi (Burslu)0,12437,42221,515,820,54,322,5236,85
Atılım Üniversitesi (Burslu)0,12435,92032,516,31512619,35,36
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12474,05202916,321-0,32217,886
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12439,15142517,824,88,820,5176,84,8
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12456,551332,516,319117,3246,85
Selçuk Üniversitesi0,12415,625929,516,321,80,82716,85,54,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12426,9521832,815,323,5023,516,875
Doğuş Üniversitesi (Burslu)0,12437,85102813,523,85,323,520,82,55
Ufuk Üniversitesi (Burslu)0,12465,451726,81517,512320,36,86
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12436,51834,314,522,55,516,8196,54,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12457,65203416,521,81,824,815,84,34,8
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12425,68023,51019,57,530,317,85,32,3
Kocaeli Üniversitesi0,12444,5529032,811,524,83,517,8185,56
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12277,151127,515,516,51125,819,584
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0,12338,91036,318,818518,522,85,36
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12424,85202815,522,8222,318,55,86
Erciyes Üniversitesi0,12407,120930,814,331,3027,512,84,53
Çukurova Üniversitesi0,1246419928,812,517,51,522,8196,56
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12489,052931,31519,316,318,812,56,55
Sakarya Üniversitesi0,12439,524031,312,521,5124,81943,5
Piri Reis Üniversitesi (Burslu)0,12446,15831,318,816,81,818,820,56,55
Pamukkale Üniversitesi0,12468,810026,314,327,515,330910
Kırıkkale Üniversitesi0,1243821020,812,326,31,829,3134,56
Antalya Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12469,61631,815,312-0,324,320,35,53,5
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12442,112026,517,510,5721,820,36,84,8
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12462,32036,312,8120,822,320,85,83,8
Yalova Üniversitesi0,12409,720028,815,518,3023,818,36,85
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12439,22003516,329,5618,313,34,35
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12467,610033,817,820417,317,86,53,5
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12424,0523931,316,314,31,817,821,57,86
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12432,651192917,818-0,52022,836
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12431,45122815,321,3021,817,86,54,8
Çağ Üniversitesi (Burslu)0,12464,852036,317,814014,521,584,8
İnönü Üniversitesi0,12364,32002715161,523,521,544,8
Yaşar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12435,15122912,8221,820,3185,56
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12401,713931,315,817,5018,52373
Gaziantep Üniversitesi0,12433,3520027,5926,513,82212,84,54
Trabzon Üniversitesi0,12431,3524030,31423,3024174,52,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12423,7520301414,3120,321,56,55
Necmettin Erbakan Üniversitesi (İö)0,12438,55792813,818,30,823,815,583,8
Atatürk Üniversitesi0,12417,420036,314,517,3019,31875
Kırklareli Üniversitesi0,12427,1512015,810,316,58,825205,54,8
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12450,11425,312,822,813,314,821,543,8
Ufuk Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12458,2527,516,325,313,830422,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12400,753929,31316,50,821,318,585
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12412,718025,312,8233,323,815,54,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12396,452127,51514,8-0,323,516,85,84,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12496,1936,315,315018,5185,34,8
Dicle Üniversitesi0,12383,2527923,816,315,3021,521,57,84,8
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12395,0512026,812,830,51532,81,501
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12441,951432,811,818,56,819,516,854,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12466,38031,36,82913,824,86,53,33,8
Yeditepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12439,44831,513,817,50,817,51984,8
Özyeğin Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12413,73029,811,317,8321,321,534,8
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12465,053002917,5142,517,521,56,52,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,124611327,511,312317,521,56,54,8
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12398,71427,81414,3118,5197,86
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12403,1522,81521,36,323,315,35,34,8
Piri Reis Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12442,452038,815168,515,818,54,52,5
Çankaya Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12446,75527,812,515,80,523194,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123811126,515,319120,520,35,54,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12419,827251516,31,524,316,54,36
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (Ücretli)0,12459,051173517,5221513,311,846
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12390,42021,81312,82,322,519,395
Yaşar Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12446,351228,818,816,81,810,3247,84,8
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12446,952027,814,512,5118,820,84,34,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12401,4526351414115,821,56,55
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12423,86430,318,819,81,815,5195,83,8
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12350,155031,314206,32116,83,34,8
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12431,251230,313,814,5017,519,883,8
Girne Amerikan Üniversitesi (Burslu)0,12342,11431,514,820,8118,320,34,55
Ufuk Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12431,651222,51022,502017,85,36
Uluslararası Final Üniversitesi (Burslu)0,12384,351120,51416,5-0,322,5195,34,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12389,951131,311,521,8217,518,35,54,8
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (Burslu)0,123101915,515,328,303664,34,8
Çağ Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12419,9902517,813,5315,820,86,56
Ada Kent Üniversitesi (Burslu)0,12413,351127,517,523,5-0,316,3175,36
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,124201624,814,319,302316,34,34,8
Kıbrıs İlim Üniversitesi (Burslu)0,12385,31128,315,317,5120,8176,53,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12448,85142916,315,80,817,516,87,83,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12390,652120,512251,319,520,34,53,8
Doğuş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12464,53223,812,512,321622,85,56
Türk-Alman Üniversitesi0,12437,52131,517,517,3312,519,36,83,5
Kadir Has Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12464,14021,813,314,52,321,515,874
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12394,45382818,8193,810,320,393,5
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12393,355923,310,828013,817,87,86
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12441,6510351426,313,81310,342,8
Antalya Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12432,85722813,315,301320,86,86
İstanbul Şehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12395,15812014,517,3019,318,56,84,8
Girne Amerikan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12460,851428,312,517014,521,54,33,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12447,953032,814,515,80,510,8196,84,8
Çağ Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12421,89027,51510,82,315,516,57,86
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12404,28031,313,813,51,812,820,56,83,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12418,21232,81412,5217,516,54,53,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12468,1641413,821,5918,814,55,31
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12370,953828,313,8172,816165,56
Bahçeşehir Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12435,756428,810,510,5114,31885
Mef Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12394,78127138,56,512,520,383,5
Koç Üniversitesi (Ücretli)0,12401,8511321,81016,51,314,521,54,36
Piri Reis Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12429,85352415,314,50,31517,86,53,5
Uluslararası Final Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12304,151426,31516,8014,817,87,86
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%25 İndirimli)0,1239380231122,3623,364,36
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12395,417423,810,525,316,328,8000
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0,12400,15232,86,816,8020,8153,52
Doğuş Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12306,555825,511,311,5021,8173,36
İstanbul Medipol Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12444,4432,59141,89,5197,83,5
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12354,14819,315,814,32,817,8174,56
Altınbaş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12382,253127,512,58,32,59,821,57,84,8
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12431,1513431,312,513,37,313,511,86,53,5
İstanbul Şehir Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12360,756323,516,518,8015155,54,8
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12355,513000014,39,84,53,8
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12429,857927,5922,591694,80,5
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Ücretli)0,12392,9102307,312,5019,511,546
Antalya Bilim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12421,355924,39,51521216,56,83,5
Ada Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12346,652528,317,515,8013,311,86,56
Kıbrıs İlim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12394,72123,815,310,3010,516,56,54,8
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12410,4140291113,5014,313,372,8
Çankaya Üniversitesi (Ücretli)0,12403,4512531,31556,36,514,56,56
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0,12302,211721,318,89112,8197,83,5
Antalya Bilim Üniversitesi (Ücretli)0,12383122813,87011,8195,34,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (Ücretli)0,12410,551830149-0,39,318,36,53,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Ücretli)0,124905029119,307,519,34,54,8
Maltepe Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12430,95330,516,55,88,54,319,35,33,5
Altınbaş Üniversitesi (Uolp-Köln Üniversitesi) (%50 İndirimli)0,12389,11327,516,34,301017,86,56
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12402,41562512,58,804,821,87,86
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12398,81825,511,87,8071774,8
Girne Amerikan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12473,352022,512,816,305,814,36,55
Lefke Avrupa Üniversitesi (Ücretli)0,12417,213227,511,510,31,59,5145,34,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12371,35456,51321,3816,31245
Özyeğin Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12426,4513527,514,592,512125,84,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Ücretli)0,12367,551303116,58,314,821,84,55
Girne Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12401,45822,312,89,55,510,8146,53,8
Atılım Üniversitesi (Ücretli)0,12440,95180204,3173,814,812,52,84,8
Yaşar Üniversitesi (Ücretli)0,12438,4513722,513,89,31,34,8195,33,5
Uluslararası Final Üniversitesi (Ücretli)0,12415,24529147,80916,55,82,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0,12421,46022,516,57,52,5617,85,36
Mef Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12474,12734,312,86,50816,52,33,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12452,854825,31,3191159,34,83,8
Kadir Has Üniversitesi (Ücretli)0,12393,5326,813,864,31,520,37,86
Özyeğin Üniversitesi (Ücretli)0,12434,951424,51314,307,814,35,33,8
Piri Reis Üniversitesi (Ücretli)0,12409,85324,511,820,8013102,34,8
Girne Amerikan Üniversitesi (Ücretli)0,12463,555221,511,510,52418,36,84,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12457,53626,5149,302,813,56,54,8
Ada Kent Üniversitesi (Ücretli)0,12340,45219,31511,53,819,310,30,54,8
Kadir Has Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12440,211922,86,818,3215,36,84,54,8
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0,12447,11062212,310,82,512,39,832,8
Yeditepe Üniversitesi (Ücretli)0,12440,154027,59,38,3011,515,33,33,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0,12337,513021,81415,357,31376
Ada Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12386,11822,512,510,526,5136,86
Yakın Doğu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12440,85720,312,59,3-0,59,513,86,86
Ufuk Üniversitesi (Ücretli)0,12378,2510232,512,86,3-0,8421,85,33,5
İzmir Ekonomi Üniversitesi (Ücretli)0,1240410819,812,87,85,312,31346
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Ücretli)0,12409,654027,811,51017,316,54,54,8
İstanbul Okan Üniversitesi (Ücretli)0,12350,43030,511,35,309,5185,33,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Ücretli)0,12365,352532,815,81017,3181,83,5
Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12431,651125,31216,312,522,3000
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Ücretli)0,12425,49828,512805,517,35,85
Maltepe Üniversitesi (Ücretli)0,1234125256,813,30,31316,543,5
Girne Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12322,5631,51514,308,810,56,56
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0,12403,95992912,519,506,89,85,56