Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Gıda Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Gıda Mühendisliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12468,78533,3921,814,527,888,59,3
İstanbul Teknik Üniversitesi0,12418,670345,826,31426,36,810,87
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12442,11024,812,313,315,322,58,87,59,5
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12460,657023111710,818,38,59,83,5
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12453,4236,311,316,513,81345,89,3
Hacettepe Üniversitesi0,12408,558130,31019,86,327243
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12421,75332,89,315,811,8162,54,89,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12414,3517,86,5214,3183,86,35,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12440,755244,517,89,515,86,355,8
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0,12431,656223,56,316,89,517,53,54,84,3
Adıyaman Üniversitesi0,12402,9119,5918,511,511,84,83,58
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12453,55933312,57,5106,54,575,3
Ege Üniversitesi0,12436,7513424,310,813,35,813,54,52,85
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12383,96724,3132,57,513,83,84,36
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12434,4229,3710,55,512,32,31,54,3
Akdeniz Üniversitesi0,12337,257216,812,85,89,59,34,81,85,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12474,3427,89,39,57,893,511,8
Bursa Teknik Üniversitesi0,12421,856131,3515,85,311,83,81-0,8
Sakarya Üniversitesi0,12398,1562267,512,888,81,825,3
Selçuk Üniversitesi0,12405,15319,510,514,810,38,82,541,5
Ordu Üniversitesi0,12384,75223,81016,5311,5502
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12414,86218,39,811,37,86,36,81,35
Kafkas Üniversitesi0,12411,5421,813,399,59,30,52,35
Kırklareli Üniversitesi0,12416,5126,82,511,838,35,33,33,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İngilizce)0,12380,856714813,57,89,31,37,33
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12415,15229,315,5184,86,5003
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12434,682249,811,379,321,30,5
Mersin Üniversitesi0,12424,3921,81,8911,85,52,8-0,59
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12450121,53,35,59,36,31,83,38
Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi0,12378,8522,3518,5913,31,53,34,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12381,0517,58,51410,81023,85
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12394,551173,312,54,315,54,80,81,3
Aksaray Üniversitesi0,12388,15122,88,58710044,8
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12364,15925,38,858,810,35,312,5
Trakya Üniversitesi0,12369,752319128,510,35,311,59,8
Atatürk Üniversitesi0,12427,25321,32,812,88,58,504,83,5
Pamukkale Üniversitesi0,12408,832154,87,87,312,80,835,8
Uşak Üniversitesi0,12385323,86,8887,34,324,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12378,16225,86,56,83,86,81,82,84,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12428,9107,311,8186,58,80,516,8
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12387,35323,317,597,562,30,55
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12428,7912,53,57,38,392,52,55,3
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (İngilizce)0,12386,151212,81,39,31,86,81,336
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12346,63229,36,54,5130,84,33,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12414721,368,3614,30,81,82,5
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0,12430,31517,86,59,8610,51,814,8
İnönü Üniversitesi0,12409,656278,57,5410,8-1,325,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12376,95920,310,517,358,34,802
Erciyes Üniversitesi0,12399,352721,89,55,585,30,85,56,8
Çukurova Üniversitesi0,12407,052819,58,36,39,55,5236,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12379,756928,311,815,8012200,5
Selçuk Üniversitesi0,12406,552321,35,811,32,313,5-0,53,33,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12402,051026,817,515,8012000
Kastamonu Üniversitesi0,12455,85212017,88,88,53,54,51
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12377,958171,5124,315,53,50,53,5
Balıkesir Üniversitesi0,12407,638168,87,85,32,811,50,85,5

Gıda Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir