2020'de Kaç Net Gerekir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 YKS için “Gazetecilik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Gazetecilik 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12409,123517,529,5319,36,868,59113,8
Ankara Üniversitesi0,12444,45125,310,57,5319,85,84,86,36,37,33,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12405,3322,511,300,517,86,53,58,59,88,36
İstanbul Üniversitesi0,12400,7510229,312,82,3018,36,52,56,37,39,54,8
Marmara Üniversitesi0,12357,151082913,35-0,317,85,53,84,358,55
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12388,242814,34,3116,55,34,865,38,82,5
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12412,6318,812,58,5115,344,869,873,5
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12328,4315,51510,30115,858,8117,33,5
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12347,25324,811,512,80134,33,569,873,5
Ege Üniversitesi0,12413,68228,311,324,519,36,53,53,83,85,82,5
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12281,658119,315,38,529,34,369,88,55,34,8
Akdeniz Üniversitesi0,12376,67118,812,320144,53,55,38,58,52,3
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12341,957112,812,88,308,31,54,87,57,38,51,5
Kocaeli Üniversitesi0,12404,858226,36,52,52,391,33,52,86,39,54,8
Akdeniz Üniversitesi (İö)0,12317,37222,5134,51,5112,32,55,357,33,8
Çukurova Üniversitesi0,12393,656222,311,33,35,3100,82,82,54,58,53
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12339,257214,3141112,32,33,84,89,83,83,5
Sakarya Üniversitesi0,12321,67221,8135,305,35,84,838,84,34
Mersin Üniversitesi0,12394,57228,811,31-0,31442,363,562,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12315,67213,811,34,3-1,39,35,32,33,57,38,52,8
Kocaeli Üniversitesi (İö)0,12384,058217,313,30,809,55,53,526,561,3
Selçuk Üniversitesi0,12399,58218,3990,32,32,32,877,344
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12326,28212,3100,5013362,87,54,52,8
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12322,27118,88,80,5-1,394,33,87,3611,5
İstanbul Üniversitesi (Uzaktan Öğretim)0,12340,415220,37,82,81115,53,81,52,89,82,8
Trabzon Üniversitesi0,12297,172147,31,83,36,34,33,57,39,83,52,3
Erciyes Üniversitesi0,12298,55887,812,501,59,834,86,37,36,31,3
Gaziantep Üniversitesi0,12310,45722270,30,81212,53,547,32,8
İnönü Üniversitesi0,12297,972235,51,304,34,32,36,38,542,8
Uşak Üniversitesi0,12373,357124,391,5-0,37,34,33,51,80,54,84
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12354,4570235,51,501014,82,57,53,80
Atatürk Üniversitesi0,12398,559315,86,3-0,3010,323,56,567,32,5
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İö)0,12286,25217,56,31,806,55,564,83,57,34,8
Aksaray Üniversitesi0,12318,356217103,53,52,533,54,84,862,8
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12423,582104,510,304,50,34,84,543,84,8
Kastamonu Üniversitesi0,12365,47114,86,33,30,362,84,8653,50,5
Giresun Üniversitesi0,12270,77214,314,3-0,827,3165,36,52,81,5
Maltepe Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12387,85206,812,51,8141,52,34,84,873,5
Fırat Üniversitesi0,12271,357215,810,55,81,8614,81,56,36,81,3
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12393,958821,810,50,3123,32,3445,51,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12318,158215,3110,514,50,84,84,53,58,81,5
Uşak Üniversitesi (İö)0,12356,357115,8721113,31,31,5260,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12298,35115,87,53,30,85,32,83,53,89,84,5-1,5
Gümüşhane Üniversitesi0,12376,76214,39-0,3194,334,84,50,30
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12346,15717,592,30,810,51,82,31,565,81
Kastamonu Üniversitesi (İö)0,12306,16214,55-0,32,56,533,55,5451,3
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi0,12306,65513,50,810,88,80,81,865,361,3
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12289,292127,80,3014,31,82,32,53,84,8-0,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12303,852713,56,32,50444,84,88,552,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İö)0,12358,75828,891,814,324,833,85,32,8
Gümüşhane Üniversitesi (İö)0,12361,75294,33,80,54,35,32,34,83,54,81
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12336,45629,86,3101031,34,31,551,5
Fırat Üniversitesi (İö)0,12428,05728,87,53,52,33,81,52,33,8441,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12382,136136,84,81,84,81,31,54,81,341,5
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi0,12306,4566,89,53,303,34,83,54,37,33,83,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12366,5311,88,8-0,506,83,51,30,50,353,5
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12315,81713,88,32,503,33,512,335,50,3
Nişantaşı Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12303,62710,86,52,3-0,53,31,52,32,54,83,33,5
Maltepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12272,15712,373,3-0,343,83,51,32,82,82,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12302,35188,53,80,832,323,81,56,54,80,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12369,35910,85,512,33,52,8152,830,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12271,3314,32,5006,32,324,52,81,51

Gazetecilik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir