2020'de Kaç Net Gerekir?

2020 YKS için “Fizik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Fizik 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12491,25836,516,534,518,838,812,811,810,5
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12485,41927,5153516,3351411,810,5
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12413,455922,514,327,317,536,812,810,511,8
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12470,1331,513,827,516,334,510,38,57
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12447,45321,81431,315341485,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12464,258930,89,527,8122810,58,54,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12444,210301419,51517,56,863,3
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12425,65230,311,31510,3143,54,36,8
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0,12402,139238,512,310,512,84,31,58,3
Yıldız Teknik Üniversitesi0,12438,48219,513,814,55,58,52,83,82,3
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12394,452126,315,510,374,52,342,8
Marmara Üniversitesi0,12402,45222,58,36,38,58,803,84
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0,12402,52122,516,313,30851,80
İstanbul Üniversitesi0,12413,79226,311,818,3811,51,31,50,3
Ankara Üniversitesi0,12433,85312610,510,583,81,81,53
Ege Üniversitesi0,12374,655224,810,38,87,56,82,830,8
Gazi Üniversitesi0,12416,4531216,59,37,37,51,822,5
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12323,454117,510,89,885,84,532,8
Akdeniz Üniversitesi0,12392,352124,37,37,50,89,36,8-0,30,5
İstanbul Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12395,5118,8810,81,811,51,511,8
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12356,92613,512,510,5311,81,82,30,8
Kocaeli Üniversitesi0,12397,352123,83,89,855,53,8-0,53,5
Eskişehir Teknik Üniversitesi0,12429,231144,86,33,56,32,30,52,5
Selçuk Üniversitesi0,12355,45167105,83,36,35,531,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12381,353112,39,368,550,51,84,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12345,452120,86,83,84,87,53,31,54,3
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12370,12125,89,59,34,542,50,52,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12407,7216,30,816,5110,81,30,80
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12329,82124,32,583,85,370,80,8
Pamukkale Üniversitesi0,12344,4521167,38,37,55,33,82,51,3
Sakarya Üniversitesi0,12340,952110,80,86,368221
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12332,12122,89,8106,591,50,83,8
Balıkesir Üniversitesi0,12390,7169,83,57,54,38,33,81,52,5
Erciyes Üniversitesi0,12380,752113,39,572,53,833,82,3
Mersin Üniversitesi0,12346,0521199,53,35,81,51,32,87
Trakya Üniversitesi0,12296,2521104,34,85,510,52,81,54,8
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,123622105,517,51010,850,82,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,1233521181276,57,530,3-1
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12368,5823,5010,83,844,51,30,3
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (İngilizce)0,12354,521134,37,32,311-0,31,32
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12321218,3018,31113,50,50,8
Çukurova Üniversitesi0,123402114,355,533,33,322,5
İnönü Üniversitesi0,12315,82116,83,5101,58,53,80,80,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12360,65139,3413,34,5150-0,31
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12295,85914,31,89,5015,5100
Atatürk Üniversitesi0,12381,251210,33,5166,39,51,30,51,3
Dicle Üniversitesi0,12303,51610,5919,55,85,31,52,8-0,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12369,35719,3012,55,83,32,8-0,35,3
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12361,35514,511,3110,57,51,810,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12316,7820,885,34,37,83-0,81,3

Fizik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * Gerekli ile işaretlenmişlerdir