Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Felsefe İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Felsefe 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT MATEMATİKAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12452,9830,816,827,513021,84,53,8
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12381,256015,316,332,316,32715,346
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0,12367,53133,817,5161,816,522,87,86
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12444,26030141201319,55,34,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12388,651527,51514,32,816,520,36,84,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12427,7522916,513015,319,35,36
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12431,122316,325,502110,85,53,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (Burslu)0,12380,1326,313,832,8101710,30,34,8
İbn Haldun Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12376,2625,315,321,501516,86,53,5
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12387,1228,815,59,31,510,319,36,85
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,12431,5132,513,87,809,31944,8
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0,12379,45425,315,313,821015,32,34
İstanbul Üniversitesi0,12376,858019,896,348,314,85,54,8
Ankara Üniversitesi0,12326412711,511,80,83,3174,54
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0,12398,156226,511,87,81,821734,8
Hacettepe Üniversitesi0,12347,557124,310,51626,810,31,53,5
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12373,054126,310,59,32,55,314,51,83,8
Ege Üniversitesi0,12406,357221,85,53,814,511,54,52,8
Maltepe Üniversitesi (Burslu)0,12350,251025,813,5000196,51,8
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12326,75225102,503,815,35,33,8
Dokuz Eylül Üniversitesi0,12319,96222,812,56,81,81142,84,8
Anadolu Üniversitesi0,12393,455231,8123,812,58,51,34,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12379,4523011,53,8-0,31,512,33,80,8
Ege Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12330126,8970013,543,5
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0,12364,35115,812,830,85130,54
Akdeniz Üniversitesi0,12355,157118,810,35,30,8112,54,83,5
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12283,4541513,88,50410,544,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12392,057220,310,85,50175,35
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12404,56219,82,817,804,38,30,30,8
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12330,66221104,81-1,311,55,33,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12349,75220,310,31,51,80,510,81,84
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12414,75522,58,34,50,3-0,812,30,31,3
Kocaeli Üniversitesi0,12265,155217,86,309010,35,83,5
Gaziantep Üniversitesi0,12325,856216,3137,8-0,3092,53,8
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12352,755214,58,8-0,3-0,30153,81,5
Dicle Üniversitesi0,12375,74119,32,83,310,810,81,35
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12281,455117,59,5101,31243,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12360,36226,510,31,50,5-0,372,34
Mersin Üniversitesi0,123476115,37,80,500,513,81,53
Erciyes Üniversitesi0,12332,655117,510,501,51,855,35
Sakarya Üniversitesi0,12302,86220,56100114,52,5
Munzur Üniversitesi0,12325,2222,37,38,545,32,800,5
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12279,95123,312,8-0,310101,32,3
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12284,151021,89,85,5-0,8-0,881,53
İnönü Üniversitesi0,12279,84018,86,33,50-1,312,51,52,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12332,954122,8105,501,86,33,33,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12382,55418,810-0,5-0,3016,542,3
Pamukkale Üniversitesi0,12320,956200000,862,33,8
Selçuk Üniversitesi0,12296,455217,311,3504,57,34,30
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12348,35419,56,54-0,307,52,83,5
Muş Alparslan Üniversitesi0,12426,3321,5802,3092,83,5
Gümüşhane Üniversitesi0,12307,26167,3100,810,55,83,8
Üsküdar Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12369,5421,89,820,81,37,33,82,5
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12389,2551951,80-1,5133,82,5
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12356,151123,89,3-0,50181,83
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12307,75418,31,80,31285,56
Karabük Üniversitesi0,12358,211116,84,8-0,81,512,51,83,5
Kırklareli Üniversitesi0,123891319,340,510,38,84,84
Bartın Üniversitesi0,12285,651116,811,3002,5744,8
Erzurum Teknik Üniversitesi0,12352,056105,80,840,313,832,5
Kastamonu Üniversitesi0,12335,7922,512,500-1,311,50,33,5
Düzce Üniversitesi0,12349,751820,57,33,31-19,80,33,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12325,654119,535,50-0,312,812,8
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12347,381511,84,8-0,81,85,543,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12359,452317,36,83,300543,5
Mardin Artuklu Üniversitesi0,12357,611236,501,3-0,310,331,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12319,916128,30118,54,56
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12320,8819,57,8-0,5038,82,52,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12314,82515,88,54,80163,36
Bingöl Üniversitesi0,12333,051214,58,85,50,5-0,87,544,8
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12305,051615134,32-0,88,523,8
Aksaray Üniversitesi0,12301,1571610,82,53173,32,5
Atatürk Üniversitesi0,12298,74716,5120009,83,32,5
Anadolu Üniversitesi (Açıköğretim)0,12272,213518,812,56,8004,336
İstanbul Üniversitesi (Açıköğretim)0,12281,558414148,3-0,3-0,84,84,53,5

Felsefe İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir