Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Elektrik-Elektronik Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Elektrik-Elektronik Mühendisliği 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12494,25836,318,836,51939141310,5
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0,12472,7753516,336,817,84012,81313
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12480,54333,81537,8204012,811,813
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12482,2519237,517,532,817,538,812,8139,3
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0,12499,91532,816,827,817,54012,8139,3
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12452,1532,516,335,818,833,8141311,8
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12462,153531,317,537,818,838,810,311,89,3
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12481,15736,31535,316,33412,810,511,8
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12473,8537,515,332,518,835,311,510,510,5
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0,12478,29929,313,528,514,335,881310,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12424,1920,512,5351435,512,810,510,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12447,7103215,526,517,834,312,89,36,8
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12448,051230,315,524,812,533,310,311,89,3
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12451,258025,513,323,518,829,312,8139,3
Gazi Üniversitesi (İngilizce)0,12477,554018,814,326,81428,312,811,813
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12455,052534152317,831,87,8138
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12481,75626,815,331,817,526,512,8810,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12444,45526,31526,52033,810,56,88
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12438,554531,317,5281526,3910,811,8
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12449,47027,313,518,313,832,81310,59,5
Mef Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12460,35332,8202416,5347,85,89,3
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12461,95432,31418,817,529,57,810,511,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12490,151031,518,823,318,8259811,8
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12435,556032192416,329,35,810,810,5
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12425,4102712,8281427,511,510,58
Dokuz Eylül Üniversitesi (İngilizce)0,12454,49030,313,824,815,329,39,36,39,8
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12475,75521,513,322,315,333,36,58,310,5
Gazi Üniversitesi0,12469,78025,517,82514,324,39,59,510,8
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12470,9426,312,521,316,3231210,810,5
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0,12465,9632,516,520,317,828,39,386,8
Ege Üniversitesi0,12470,4803012,823,516,328,56,88,59,5
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12399,558257,521,817,536,3911,83,5
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0,12463,25703113181531,53,86,310,5
Eskişehir Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,124698022,517,525,81328,511,558,3
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0,12417,658020,512,522,31430,810,37,311
Marmara Üniversitesi0,12429,24823,87,534,313,836,838,35,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12470,5321,514,532,312,828,56,587,3
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12401,95625,811,8271529,87,85,810,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İngilizce)0,12435,59029,3223,86,833,86,88,39,3
Abdullah Gül Üniversitesi (İngilizce)0,12401,76023,36,824,517,530,37,811,86,8
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12465,61023,392416,8298,38,38
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12443,8825,31124,816,3294,39,59,3
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12464,75327,515,318,81923,810,56,59,3
Işık Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12350,8315,36,327,59,331,812,89,39,3
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12450,25331,315281023,36,59,58,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12406,7621,312,525,813,832,896,84,3
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İngilizce)0,12432,15702815,516,316,52411,88,57
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12449,25622,316,3191328,36,58,89,5
Tobb Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0,12433,53526,512,325,81527,56,54,510,8
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12445,35527,51427,511,325,59,57,34,5
Yaşar Üniversitesi (İngilizce-Fransızca) (Uolp-Ecam-Lyon) (Burslu)0,12450,05224,311,319,31522,810,8125,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12478,91533,817,816,516,325,55,86,56,8
Gazi Üniversitesi0,12436,77026,813,829,511,5261,86,58
Ostim Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12417,952526,31031,511,327,57,84,38
Bursa Uludağ Üniversitesi0,124589027,513,815,812,525,8910,55,5
Çukurova Üniversitesi (İngilizce)0,124047027716,315,3269,39,88,3
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (İngilizce) (İö)0,12448,758033,8131616,819,85,8119,5
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12412,11021,314,324,511,328,59,55,36,8
Akdeniz Üniversitesi0,12459,57027,511,525,512,5219,56,58,3
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12445,71024,51324,310,3265,59,36,8
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12412,65516,513,833,31029,310,36,80,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12391,760149,527,512,531,57,84,58,3
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12420,337186,527,314,527,38,56,86,5
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12463,12225,512,323,89,320,810,85,38,3
Karadeniz Teknik Üniversitesi (İngilizce)0,12413,45023,314,520,811,525,55,89,86,5
Sakarya Üniversitesi0,12402,48018,5931,510,3355,34,32
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12386531,37,331,31029,36,543,8
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12442728,314,321,39,3168,39,510,5
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12445,55429527,3103099,34,3
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12424,051021,3815,814,527,37,311,83
Bursa Teknik Üniversitesi0,12453,9711811,823,316,520,57,86,57,3
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12424,85528,310,3248,825,36,55,35
Bursa Uludağ Üniversitesi (İö)0,12433,558028,813,520,512,515,35,5810,5
Çukurova Üniversitesi (İngilizce) (İö)0,12408,47130,516,31912,514,310,59,34,3
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12425,4227,510,319,810256,53,86,8
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12459,3216,316,830,51022,82,86,33,8
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12433,152023,811,818,89,326,54,355,8
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12393,310013,56,813,39,330,36,587
Akdeniz Üniversitesi (İö)0,12423,356024,510,8207,3273,87,34
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (İngilizce)0,12444,67127,813229,320,81,349,5
Konya Teknik Üniversitesi0,12444,38220816,310,318,36,59,58
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12367,61223,813,516,59,8239,36,52
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12450,652030,81621,3917,33,564,8
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12434,4322414,313,312,5184,87,87
Erciyes Üniversitesi0,12454,558623,582611,316,5647,3
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12428,2418,512,3188,8176,89,56,3
Sakarya Üniversitesi (İö)0,123948227,51416,312,517,85,86,35,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12457,0555194,833,89,821,8-0,56,35,5
Hakkari Üniversitesi0,12430,25228,812,321,8-0,318,39,55,54
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12372219,811,8309,8233,880,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12427,542810,816,3924,34,33,84,5
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12411,31226,311,516,511,5173,869,3
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce)0,12428,559316,39,331,812,317,36,56,52,3
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İngilizce)0,12395,7572294,81910,517,85,35,88
Pamukkale Üniversitesi0,12425,58122,3421,31023,55,363
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12348,357721,810,328,59,317,576,33,8
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0,12432,45519,86,520,31019,8962,3
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12469,356025,51413,310,322,55,81,53,8
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0,12457,45321,35,320,89,5235,56,30,8
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0,12444,85672712,524,81022,5-0,33,33
İzmir Demokrasi Üniversitesi (İngilizce)0,124306023,31315,31222,332,55
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0,12384,4319,59,315,514,317,85,86,55,5
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12435,7122,88,317,852010,541
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12424,151829,31515,310,311,525,59,3
İstanbul Ticaret Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12393,451123,86,824,55,822,54,3-0,34,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12407,97226,89,324912,34,329,8
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12439,75825,8815,51212,310,35,82
Selçuk Üniversitesi0,12447,65721921,55,321,33,33,54
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12401,357121,31225,84,520,35,85-0,3
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12467,9542311,516,59,8124,86,84,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12434,5642913,315,5813,54,536,3
Balıkesir Üniversitesi0,12411,656232,813,81411,513,32,56,83
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12455,51232,51261014,53,32,52,8
Kırıkkale Üniversitesi0,12399,47228,84,88,31214,583,86
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12440,45023,81315,3820,53,83,80
Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi (İngilizce)0,12386,255218,81516,38,815,35,34,35,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12416,852028,5112110,518,35,30,5-0,5
Trakya Üniversitesi0,12382,97224,31013,312,5117,86,34,3
Mersin Üniversitesi0,12457,47018,5815,56,317,34,51,54,5
Erciyes Üniversitesi (İö)0,12381,38823,371110,5135,58,33
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12366,93424,515,518,310,5152,85,52
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12410,91722,56185,3154,83,83,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12423,41021,816,813,811,517,80,50,34,8
Pamukkale Üniversitesi (İö)0,12330,97225,312,5179,820,551,80,8
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İö)0,12404672911,814,31217,31,52,32,8
Işık Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12431,45202414,314,810,810,83,554,3
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12416,957221,512,59,397,87,83,89,3
Karabük Üniversitesi (İngilizce)0,12391,86214,39,522,39,519,53-0,55,3
Gaziantep Üniversitesi (İngilizce) (İö)0,12429,059321,5715,310,813,55,84,32,8
Konya Teknik Üniversitesi (İö)0,12410,357219723,311,811,871,82,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0,12410,9523,38,815,37,315,33,55,52,5
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (İö)0,12398,255825,310,311,810,514,83,834,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12399,9120,81210,311,3135,53,85
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12367,33620,811,513,3519,81,34,84,5
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (İngilizce)0,12397,5572227,59,36,316,56,85,31
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12406,15220,39,511,86,812,51,85,58,3
Bayburt Üniversitesi0,12460,25125,512,819,84,823,34,510
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12429,7622511,314,85151,50,56,8
Balıkesir Üniversitesi (İö)0,12366,756223,311,812,37,817,83,504,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12386,558224,810,31211,3104,32,36,8
Selçuk Üniversitesi (İö)0,12435,555821,515,386154,33,82
Yalova Üniversitesi0,123714122,810,813,36132,546,3
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12437,65322,871216,311,84,31,53
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12438,54425,311,312,57,313,81,82,83,3
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0,12420,65622614,515,56,5112,32,53,5
Düzce Üniversitesi0,12441,4572258,51313,89,86,33,5-0,8
Karabük Üniversitesi0,12416,557223,5138,510,811,81,34,84,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12374,154330,314,310,83,514,30,32,55,8
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12474,351519,88,5203,8162,81,80,3
Toros Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12295,5106027,55,325,53,803,3
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12402,9522,51414,55,5114,533
Yaşar Üniversitesi (İngilizce-Fransızca) (Uolp-Ecam-Lyon) (%50 İndirimli)0,12362,35528,8129,35,510,54,345
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12378,72524,311,34,811,58,882,55
Toros Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12416,619,8514,88,321,31,53,31,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12438,552425,36,59,812103,55,51
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12400,2582206,8179,889,32,31
Kırıkkale Üniversitesi (İö)0,12471,67222,311,3162,58,3334,5
Süleyman Demirel Üniversitesi (İö)0,12416,4413013,59,59,511,30,81,33,8
İnönü Üniversitesi0,12402,858223,512,39,310,57,83,844,5
Atatürk Üniversitesi0,12315,37228,341310,8150,53,54
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12370,756215,314,514,510,310,35,55,30
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12432,52016,89,511,3917,82,311
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12407,45119,3615417,84,5-0,52
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12431,9510198,8108,58,833,85,5
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12344,72523,3616,5812,524,31,3
İstanbul Şehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12431,051922,513,896,32,883,83,3
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (İö)0,12427,96223,81213,86,511,80,30,53,5
İskenderun Teknik Üniversitesi0,12404,37217,5710,38,511,81,871,3
Düzce Üniversitesi0,12334,95825,319,8715,35,51,82,3
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12355,556720,59,59,89,893,34,54,3
Fırat Üniversitesi0,12406,18217,810,5121211,860,8-0,8
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12385,45521810910,55,84,32,87,5
Gümüşhane Üniversitesi0,12414,82153,812,36,317,80,532,3
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12399,6540156,313,87,88,846,51,3
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12353,157214,5820,83,511,552,52,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12387,47224,5012,33192,500,8
Uşak Üniversitesi0,12436,854117,506,58,87,5445
Işık Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12447,1719,315,38,34,882,543,5
Kırklareli Üniversitesi0,12379,17229,311,510,37,3104,51,5-0,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12430,05515,35,517,88,375,81,53,3
Siirt Üniversitesi0,12412,529,812,5911,54,82,836,8
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12401,5423,89,599,55,51,31,53,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İö)0,12368,4320,58,8147,513-0,34,31,8
Dicle Üniversitesi (İö)0,12340,15231,32,811,31012,8212
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12379,25622011,512,84,810,8-0,35,33
Düzce Üniversitesi (İö)0,12388,557212,83134,815,82,52,81
Aksaray Üniversitesi0,12394,86221,31312610,80,80,35
Karabük Üniversitesi (İö)0,12419,66216,36,58,59,811,3-1,34,55,8
Batman Üniversitesi0,12454,756205,8510,314,50,813
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12412,55329,376,38,58,53,531,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12455,58237,576,55,32,34,35,8
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12392,34221,813,39,513,32,54-1,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12382,956221,35,5163,813,320,83
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12389,85931,36,8192,87,52,31,51,8
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12361,52520,38,812,36,85,810,31,51,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12351,95117,86,5184,8141,30,54
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12461,156823,50125,514,52,80,50,5
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12400,56021,31116,526,841,32,5
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12402,251020,54190,5171,8-0,81
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12412,4522,54,87,810,5140,82,31,3
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12355,4215,878,59,512,86,32,31
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12349622,55,511,85,37,59,312,8
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12427,45313,8215,37,310,54,51,53,3
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12326,456213,511,811,31,5133,55,32,8
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12399,352325,510,867,511,53,30,51,3
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12366,651014,311,815,89,312,32,52,8-0,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12370,351225,312,313,349,5123,3
Bitlis Eren Üniversitesi0,12338,1510019,3101260,52,8
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12424,2216,310,898,59,5314,3
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12413,75167,57,517,859,82,53,81,8
Piri Reis Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12359,7216,5518,30,516,3401,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İö)0,12381,551011,52,811,56,313,82,535
Avrasya Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12349,55220,38,57,58,594,32,54,8
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12420,4525,89,85,36,85,3173,5
Bartın Üniversitesi0,12365,920258,514116,81,51,5-1,3
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İö)0,12374,25226,312,51076,820,85,5
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12381,4598,33,89,35,513-0,554
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12346,96221,310,311,31,35,5345,8
İstanbul Ticaret Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,123231417,58,513,86,59,84,52,83,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12343,45923,31010,88,512,52,30,32,5
Bingöl Üniversitesi0,12406,95220023,34,39,8411,3
Haliç Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12363,13023,59,376,510,321,85,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,124241324,88,56,33,810,330,54,8
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12430,42223,513,310,85,56,53,530,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12391,3222,88,812,59,35,34,3-0,85
Hitit Üniversitesi0,12366,751519,317,8149,38,335,33,5
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12376,7217,810,3129,59,32,50,54,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12393,451321,311,57,36105,31,51,5
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12409,2520,811,513,510,89,52,8-0,81,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12308,4510329,516,35,510,82,50,50,3
İstanbul Gedik Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12375,251417,86,516,55,811,32,31,82,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12384,352413,59,816,35,814,3-0,85,5-0,8
Harran Üniversitesi0,12378,651521,311165,37,83,53,80
Düzce Üniversitesi (İö)0,12347,72118,37169,55,83,32,85,3
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12395,551424,313,58,35,8101,31,53
Gaziantep İslam Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi0,12315,754218,81021,58,311,511,51
Fırat Üniversitesi (İö)0,12408,251614,86,520812,8-0,50,32,8
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12403,95724,36,38,87,8102,86-1,8
Kastamonu Üniversitesi0,12390,42324,511,58,88,56,54,30,83,5
Adıyaman Üniversitesi0,12425,651114,510,519,55,584,311
Dicle Üniversitesi0,12376,259017,55,58,510,510,514,54
İnönü Üniversitesi (İö)0,12306,654300006,33,50,51,5
Atatürk Üniversitesi (İö)0,12381,45502112,3127,38,513,52,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (İö)0,12347,541913,89107-10,810,5
İskenderun Teknik Üniversitesi (İö)0,12420,81719,578,33,5103,53,51,3
Fırat Üniversitesi0,12359,7514168,39,39,38543,3
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İö)0,12401,8556104,3165,8116,82,80,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0,12446,24718,885,510,87,54,82,82
Amasya Üniversitesi0,12414,6537159,811,8812,3-0,323,5
Giresun Üniversitesi0,12433,56222,81213,54,8812,81,5
Erzurum Teknik Üniversitesi0,12452,054320,87,3128,852,51,84,8
Uluslararası Final Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12414,8116,3918,3-0,315,8101,3
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12324,21615,57,310,87,812,52,825
Yozgat Bozok Üniversitesi0,12478,3542411,8157,55,55,802
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İö)0,12359,754018,310,5196,562,81,84,5
Aksaray Üniversitesi (İö)0,12360715,810175,510,53,50,53,3
Marmara Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12368,81221,31220,8923,83,82,51
Gazi Üniversitesi (M.T.O.K.)0,122671724,315,512,311,520,36,534,5
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12363,11421,813,811,510,514,503,86
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.) (İö)0,12394,91515,82,8214,512,53,54,51,5
Selçuk Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12370,41418,8612,86,317,82,320,8
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12375,3511910,57,89,512,35,81,80,5
Düzce Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12417,9821,37,81097,80,82,55,3
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12396,8138,8014,85,314,514,80,5
Afyon Kocatepe Üniversitesi (M.T.O.K.)0,12394,95524,58,574102,842,3
Selçuk Üniversitesi (M.T.O.K.) (İö)0,12349,151111,3028020,80,80,3-0,3

Elektrik-Elektronik Mühendisliği İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir