Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Eczacılık İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Eczacılık 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12467,15928,313,526,317,5339,311,89,3
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12470,55532,516,527,816,333,58710,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12449,9630,812,824,813,531,58,81211,8
Hacettepe Üniversitesi0,12461,514029,314,326,315,328,311,510,89,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12490,25828,517,818,516,833,59,38,39,5
İstanbul Üniversitesi (İngilizce)0,12449,73933,81036,512,8355,388
Marmara Üniversitesi0,12452,9512027,57,5291531,510,311,88
Ege Üniversitesi0,12412,3512024,310,330,816,33510,38,38
Ankara Üniversitesi0,12473,21402616,32415,328,89,510,510,5
İstanbul Üniversitesi0,12452,5517029,312,327,514,530,56,81011,8
İstinye Üniversitesi (Burslu)0,12450,262812,332,3142910,8710,5
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12418730,316,535,51424,510,510,88
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0,12475,15603210,82715315,39,310,5
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12448,5430,362614,331,39,59,810,8
Gazi Üniversitesi0,124731102815,525,817,527,89,59,59,3
Anadolu Üniversitesi0,12483,8140278,826,311,531128,59,3
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12431,68023,514,820,516,329,310,5139,3
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0,12470,45635,313,520,518,829,56,89,59,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12445,76301528,812,830,810,57,38
Çukurova Üniversitesi0,12456,36032,517,82217,533,594,38,5
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12477,4832,312,323,314,530,89,511,84,8
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12411,758032,54,526,51433,57,810,59,3
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0,12463,456030,35,521,512,833,310,3126,8
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12474,751032,3627,516,528,310,89,87
Erciyes Üniversitesi0,12444,159019,811,334,312,834,510,376,8
Mersin Üniversitesi0,12428,859027,513,8331533,89,37,34,3
Selçuk Üniversitesi0,12405,46026,3151516,5319,59,55,5
Trakya Üniversitesi0,12477,69027,82,52817,825,35,81313
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12450,158027,5527,812,533,8989,3
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12460,47028,89,826,39,332,83,59,311,8
İnönü Üniversitesi0,12465,19030,811,520,815,829,38,3109,5
Lokman Hekim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12461,35628,813,823,31331,55,8127,5
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12442,66017,514,321,516,332,310,310,58
Dicle Üniversitesi0,12479,257932,812,82811,331,365,510,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12434,49032,518,827,513,326,899,36,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12455,551527,815,528,817,5306,88,85,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)0,12477,2431,815,327,812,822,38,510,89,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12420,65903313,821,514,831,5975,5
Atatürk Üniversitesi0,12468,415030,59,522,311,828,89,89,87
Adıyaman Üniversitesi0,12443,958031,516,828,513,826,35,5126,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12446,65902016,825,810,331,57,811,87
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12473,280301517,515,824,510,311,88
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12437,258026,38,524,516,334,37,88,35,8
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12440,31129,314,325,312,530,86,885,5
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12419,75625,8142510,330,39,39,56,8
Lokman Hekim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12483,2629,313,530,59,826,39,36,57,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12490,7583413,82213,824,597,58
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12436728,811,513,31125,39,51211,8
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12371,23924,511,820,315309,310,86,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)0,12431,1633,81529,51523,86,59,84,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12465,26826,511,52211,323,598,310,5
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12469,45920,36,325,514,328,57,58,58,3
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12479,853123,31321,814,324,39,379,5
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12443,32028,812229,329,37,86,88
İstanbul Medipol Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12490,55423,810,522,811267,39,88
Biruni Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12477,153231,54275,328,86,593,5
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12465,4921,39,813,511,8248,38,58,3
İstinye Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12419,752326,313,528,315,822,38,376
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12377,851327,512,822,813,824,86,83,511
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12473,6212712,815,81319,55,89,88,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0,12437,6542812,821,312,51984,89,8
İstinye Üniversitesi (Ücretli)0,12457,153123,86,528,812,525,34,52,34,8
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (T.C. Vatandaşları) (Ücretli)0,12430,5302314,320,513,319,85,85,36,3
Lokman Hekim Üniversitesi (Ücretli)0,12473,64219,54,523,56,832,54,33,81,3
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12427,32525,88,315,8916,89,359,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12481,756521,511,320,811,516,86,55,85,8
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12439,552327,57,521,513,8232,33,55,5
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12430,74232,57,816,51017,55,36,84,3
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12480,151829,55,816,310,81266,35,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12420,832133,56,811,516,84,86,59,3
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12386,8599,84,826,37,823,33,54,80,5

Eczacılık İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir