2020'de Kaç Net Gerekir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

2020 YKS için “Diş Hekimliği Fakültesi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Diş Hekimliği Fakültesi 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgilendirme: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki yılın YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da 2020 YKS adaylarına yardımcı olması için 2019 YKS yerleştirme sonuçları verilmiştir.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12480,8733,815,537,816,535,311,51311,8
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12457,95832,514,32517,833,313129,8
Hacettepe Üniversitesi0,12461,713936,315,334,51437,510,39,57
İstanbul Üniversitesi (İngilizce)0,12466,553034,315,533,315,836,3810,89,5
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12458,963416,53116,533,89,59,810,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12495,15103017,532,817,52910,311,810,5
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12480,5543018,830,81535,3811,88
İstanbul Üniversitesi0,1246016034,314301532,311,810,59,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12454,75932,517,522,817,534,312,89,39,3
Ege Üniversitesi0,12430,7150253,530,316,336,310,51311,8
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0,12481,1513023,88,82315,537,510,311,811,8
Ankara Üniversitesi0,12464,651602914,328,817,835,511,88,38,3
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12476,562913,827,511,33411,510,810,5
Gazi Üniversitesi0,12461,511920,811,530,816,54010,39,38,3
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12477,6931,814,521,5183211,510,510,8
Akdeniz Üniversitesi0,12471110301428,317,531,510,311,89,3
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0,12468,259033,81425,315,333,510,39,310,8
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12455,29027,816,32913,830,57,81313
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12481,89027,512,830,81530,511,5129,3
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12448,89026,815,521,31730,81110,89,3
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12476,25431,814,530,515,8339,3711,8
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12470,9583513,826,517,532,310,38,310,5
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12442,5821,810,528,316,33910,5108
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12496,65928,514,322,315,33311,511,89,3
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12428,35632,516,32415331210,89,3
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12449,15729,512,33012,83310,810,510,8
Çukurova Üniversitesi0,12469,710033,812,324,516,527,812,81111,8
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0,12463,656031,510,829,313,837,810,38,38
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İngilizce)0,12448,05403313,831,81431,310,511,88
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Burslu)0,12448,6573013,529,812,831,312,8119,3
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12414,310032,814,533,317,5309129,3
Kocaeli Üniversitesi0,12451,258033,815,825,316,532,89,310,89,5
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12473,356033,815,327,31533,3711,89,3
Selçuk Üniversitesi0,12445,912027,813,834,88,838,85,89,510,5
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0,12486,15301335,316,335,3710,85,5
Altınbaş Üniversitesi (Burslu)0,12481,35931,81527,517,533,37,311,88
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0,12436,1573015,327,815,530,811,511,89,3
Erciyes Üniversitesi0,12452,311023,81327,815359139,3
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12464,3552610,827,314,333,88,51212
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12467,510027,83,829,318,8299,310,813
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12464,157035,313,529,315,33410,88,37
Mersin Üniversitesi0,12450,45902511,330,513,8357,8139,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12476,812031,31335,517,530,37,89,39,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12472,87033,810,321,81534,87,811,810,5
Pamukkale Üniversitesi0,12440,710028,811,825,512,83410,310,58
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12462,7431,8026,817,835,89,3118
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12468,454032,812,523,814,5351111,85,8
Trakya Üniversitesi0,12447,55903016,327193210,59,58,3
Gaziantep Üniversitesi0,12435903017,830,316,526,59,31211,8
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0,12463,99027,512,52312,536,57,8138
Karadeniz Teknik Üniversitesi0,12442,89026,311,83113,835,311,59,55,5
Sakarya Üniversitesi0,12459,27030,514,52313,834,510,310,59,3
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12449,89033,814,52816,328,3149,58
İnönü Üniversitesi0,12410,959026,3923,51536,310,311,86,8
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12467,957028,81336,513,835,35,810,57,3
Kırıkkale Üniversitesi0,12472,6510028,31926,312,828,510,810,89,3
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12448,5226,812,82915,336,39,39,88
Dicle Üniversitesi0,12457,311024,312,528,31032,812,810,510,5
Uşak Üniversitesi0,12481,159029,314,322,812,833,8810,511,8
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12429,2425,314,326,817,533,511,511,86,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12450,19029,815,331,516,831,310,38,58,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0,12448,810031,514,827,31536,37,39,58
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,124459028,312,52416,833,511,59,89
Atatürk Üniversitesi0,12436,451503516,516,318,83110,510,510,5
Ordu Üniversitesi0,12485,1903416,52216,329,310,311,88
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12461,88031,317,82718,825,810,310,510,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0,12462,511031,313,828,812,531,3910,88
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12441,67027,513,831,513,827,81310,59,5
Karabük Üniversitesi0,12457,55703415,328,512,531,399,59,3
Fırat Üniversitesi0,12454,7902310,533,31527,510,51211,8
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12456,458935,314,52716,826,8711,811,8
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12433,79026,811,524,815,336,89,510,58
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0,12469,6802712,819,315,530,310,81311
Adıyaman Üniversitesi0,12448,58030,510,821,315359,5128
Harran Üniversitesi0,12460,48026,3825,316,335,510,310,58
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12437,570301332,815,334,59,586,5
Bingöl Üniversitesi0,12383,74029,515,328,518,828,511,510,89,3
Lokman Hekim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12444,452210,530153111,58,39,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Uolp-Sağlık Bilimleri Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (Burslu)0,12399,31030,814,331,311,8299,31111,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12434,951527,816,525,31529,811,59,510,5
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (Burslu)0,12404,45528,811,323,31536,37,811,89,3
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara) (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına)0,12437433,383217,834,85,57,89,8
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12411,81128,81529,51531,311,59,38
Ada Kent Üniversitesi (Burslu)0,12432,8826,512,521,315339,811,810,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12452,6133511,325,811,331,811,59,58
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12466,05629,59,834,513,334,38,310,84,8
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12452,056427,516,835,313,827,39,3118
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12468,85432,816,522,516,33279,89,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12405,862513,82016,331,810,31310,5
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12467,85830,512,833,81827,88,89,38
İstanbul Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12488,454289,82614,53588,39,3
Marmara Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,1244212917,826,3152912,888
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12478,18527,51321,3152910,310,810,5
Ada Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12448,2923,3152717,527,38139,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12488,9535,303610,531,53,57,39,5
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12476128,51224,51431,89,59,38,3
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12421,454030,316,317,81534,510,58,86,8
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,123923629,311,332,510,32911,599,3
Altınbaş Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12458,373412,818,816,527,811,59,88,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Uolp-Sağlık Bilimleri Üniversitesi) (T.C. Vatandaşları) (%50 İndirimli)0,12379,7102814,332,318,830,56,5116,8
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi0,12443,95524,81412,515,327,311,511,810,5
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12464,95731,510,319,818,829,398,310,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12438,67636,3031,316,530,56,88,89,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12472,15532,810,824,31430,389,38
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12477,951832,512,83116,321,59,38,510,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12480,2243014,826,815,327,86,89,88,3
Ada Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12466,155298,525,514,33195,88
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İngilizce) (KKTC Uyruklu)0,12490,5129,31222,311,328,36,81110,8
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12458,354030,512,826,317,523,312,88,37
Biruni Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12483,354129,313,519,513,825,889,510,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (Ücretli)0,12402,16311,8925,314,33010,310,59,3
Altınbaş Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12422,61018,59,517,510,33310,89,39,3
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12448,21827,513,331,815,330,56,85,84,3
Erciyes Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,12473125,514,31515279,39,310,5
Başkent Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12451,61827,816,320,513,8296,5710,5
Biruni Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12454,9182011,521,512,528,310,510,88
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12431,91423,811,327,316,326,5911,84,3
İstanbul Okan Üniversitesi (Ücretli)0,12437,66425,316,325,81525,57,35,810,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12476,31825,51522,515,320,310,39,39,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12464,55602310,520,31528,38,58,58,3
Girne Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12456,85728,81318,812,820,310,388
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12476,41331,512,31515285,810,54,5
Lokman Hekim Üniversitesi (Ücretli)0,12438,3540282,3321328,82,88,87,3
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0,124951333,81915,818,57,88,511,8
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12388,62525,814,322,318,826,395,56
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12406,355617,87,32712,530,86,876,8
İstanbul Aydın Üniversitesi (Ücretli)0,12481,757933,812,527,511,318,37,885,5
Ada Kent Üniversitesi (Ücretli)0,12484,62819,310,32114,5257,88,84,8
İstanbul Kent Üniversitesi (Ücretli)0,12418,255933,81420,312,520,886,36,8
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12387,855428,315,32113,821,81,37,511,8
Altınbaş Üniversitesi (Ücretli)0,12435,1642312,818,311,515,59,39,38,3
Yakın Doğu Üniversitesi (Ücretli)0,12484,467235,519,51515,510,37,88
Girne Üniversitesi (Ücretli)0,12428,55522411,312,39,315,399,86,8
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12438,95921,812,821,84,520,53,558,3

Diş Hekimliği Fakültesi İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir