Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Coğrafya İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Coğrafya 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1AYT TARİH-2AYT COĞRAFYA-2AYT FELSEFEAYT DİN
Ankara Üniversitesi0,12413,75018,314,310185,566117,33,5
Marmara Üniversitesi0,12323,86021,312,52,80,516,56,84,869,874,8
İstanbul Üniversitesi0,12392,910216,58,80020,3856,58,85,83,8
Ege Üniversitesi0,12364,557113154,50167,84,85,3119,53,8
Akdeniz Üniversitesi0,12335,35022,81412,808,35,53,58,58,56,33,8
Bursa Uludağ Üniversitesi0,12339,257023,515,54,801063,85,3108,53,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12387,56127,8148,83,85,52,83,55,37,58,53,5
Sakarya Üniversitesi0,123546120,887,51,8114,32,34,87,37,56
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12298,65116,31530124,34,88,59,85,33,5
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0,12359,356220,811,32,3014,34,34,848,58,81,3
Pamukkale Üniversitesi0,12321,556122,5137013,85,82,35,54,86,52,8
Akdeniz Üniversitesi (İÖ)0,12371,655229,5144,8095,82,553,87,33,5
Gaziantep Üniversitesi0,12426,16216,5126,809,55,5457,38,80,3
Balıkesir Üniversitesi0,12317,38219,59,30011,55,866,86,36,83,8
İzmir Bakırçay Üniversitesi0,12333,757223,3105,5295,34,85,38,56,31,5
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0,12309,756224103,807,543,57,59,87,52,5
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0,12365,156126,312,51,5011,82,84,81,58,563,5
Süleyman Demirel Üniversitesi0,12350,858211,3151,32,511,57,83,59,88,53,34,8
Harran Üniversitesi0,12360,362257,84,32,315,84,32,86,8-0,342,8
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0,12286,96220,512,81,81,812,87,84,83,553,83,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0,12359,7721810,31005,84,3663,573,8
Atatürk Üniversitesi0,12385,158223,310,500,3125,53,54,8660,3
Afyon Kocatepe Üniversitesi0,12308,5561187,813,312,34,33,846,37,53,8
Samsun Üniversitesi0,12381,25617,813,88,5014,344,80,57,332,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12306,26223,812,8118,85,33,54,87,34,53,8
Fırat Üniversitesi0,12291,25711111,3008,55,358,58,57,32,5
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi0,12320,156118,3143,8110,84,34,82,39,84,81,5
Uşak Üniversitesi0,12307,956127,511,51,818,56,82,85,36,37,53,8
Giresun Üniversitesi0,12338,66217,37,85,509,31,83,88,57,57,30
Sakarya Üniversitesi (İÖ)0,12363,356119,510,56012,31,83,53,53,55,34,8
Kastamonu Üniversitesi0,12398,056220,894,808,3263,87,351,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0,12284,36212,313,32,30,83,85,52,37,8116,33,8
Balıkesir Üniversitesi (İÖ)0,12320,757216,88,8-1,30,811,56,54,82,865,33,8
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12392,27219,37,80012,813,82,849,82,3
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0,12305,75621512,55,30,86,81,83,84,3673,8
Karabük Üniversitesi0,12331,25721791,816,83,54,86,87,37,51,5
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12404,954021,311,30096,54,82,34,88,55
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12328,755217,58,84,501,874,87,39,82,83,5
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0,12399,756113,888,50,872,34,87,55,324
Süleyman Demirel Üniversitesi (İÖ)0,12389,7572165,84,31,513,53,31,86,51,54,82,5
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (İÖ)0,12361,35214,310,5507,82,362,86,57,32,5
Kilis 7 Aralık Üniversitesi0,12408,7552161,52018,5313,52,83,53,8
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12406,16219,512107,33,34,81,86,36,32,5
Siirt Üniversitesi0,12304,056215,5115,509,512,32,88,592,3
Bingöl Üniversitesi0,12296,352228109,84,82,52,36,554,8
Afyon Kocatepe Üniversitesi (İÖ)0,12308,66220,83,33,5013,83,546,35,5-0,33
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0,12298,65622111,5-0,5111,53,566,557,30,5
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12305,155211,312,5004,86,54,87,53,85,55
Fırat Üniversitesi (İÖ)0,12311,47220,510,51,82,56,83,555,55,86,5-0,5
Munzur Üniversitesi0,12354,655213,58,32,80,812,342,51,5662,5
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (İÖ)0,12347,555218,875,8-0,35,52,54,85,57,570
Giresun Üniversitesi (İÖ)0,12377,35212,891,80,89,36,52,36,33,53,52,5
Uşak Üniversitesi (İÖ)0,12309,456218,88,300103,83,85,32,87,52,5
Ardahan Üniversitesi0,12319,855215,810,34,80111,52,83,84,871,8
Karabük Üniversitesi (İÖ)0,12333,156215,5133,5-0,32,81,81,898,85,32,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi (İÖ)0,12342,24114,38-0,306,36,54,84,86,543,5
Iğdır Üniversitesi0,12311,454121,39,5006266,86,360,5
İstanbul Üniversitesi (Açıköğretim)0,12323,6153316500100,83,82,32,851,8

Coğrafya İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir