Hangi Bölüm Kaç Net?

2021 YKS için “Bilgisayar Mühendisliği İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Bilgisayar Mühendisliği 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Puanus’ta. YÖK’ün yayınladığı “Bilgisayar Mühendisliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru olacak şekilde sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12498,0638033,2516,7534,7518,75397,2511,7510,5
Hacettepe Üniversitesi (İngilizce)0.12495,66310332,51538,751538,7511,51310,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12489,3571030,2515,25351538,751311,758,25
Düzce Üniversitesi0.12488,0888220,759,2527,255,2529,255,254,753,25
Galatasaray Üniversitesi (Fransızca)0.12487,573126,2517,54017,537,5141310,5
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12485,95722015,7515,510,517,25310,55,5
Sakarya Üniversitesi (İÖ)0.12483,8889332,7516,517,51524,59,511,758
Mef Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12483,783828,751537,52033,7512,7510,59,25
Ankara Bilim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12483,287832,512,25191429,758,2511,7511,75
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12482,66910837,516,2537,518,754012,751311,75
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12482,2784537,517,7538,7518,7538,75141311,75
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0.12481,4261532,515,2538,7520401411,7510,5
İstanbul Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12481,14211332,518,754018,754011,751310,5
İstanbul Atlas Üniversitesi (Burslu)0.12480,9562812,7529,2515,531,253,7510,55,75
Koç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12480,4381636,2512,54013,754012,7511,7511,75
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12479,8161537,518,7537,751936,2591311,75
Akdeniz Üniversitesi (İngilizce)0.12479,057230132713,7537,57,7510,59,25
Hitit Üniversitesi0.12479,05411511,7515,55193,5-0,750,5
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Burslu)0.12478,6428,2515,2518,7515,25201410,54,5
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12478,5925,2515,2537,7512,7537,59,2510,58,25
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12477,451031,2513,538,7518,7540141311,75
Gebze Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12474,68828,7512,7537,513,754012,75135,5
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12474,2625424,2517,7518,7515,513,576,757
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12473,7597725,7512,7522,510,2533,58,259,758
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12473,4822531,2516,2537,516,2538,7511,511,759,25
Boğaziçi Üniversitesi (İngilizce)0.12473,2128831,252038,752040141313
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12471,64983211,531,251337,5910,57
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12471,6211226,513,752916,7538,7511,511,759,25
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12471,3111131,2512,537,515,2538,7510,2510,759,25
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0.12471,1516722,7513,751414,25168,51,252,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12471,1071528,7516,53913,75401411,7510,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12470,9031419,7510,2529,2511,530,7539,253,75
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0.12470,6572913,2523,512345,754,256,5
Kocaeli Üniversitesi (İÖ)0.12466,7932712,5321131,56,59,59,75
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12466,5383829,2510,252514,7537,589,259,25
Dokuz Eylül Üniversitesi (İngilizce)0.12466,19326,510,2531,2515,2537,511,511,7510,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12466,089103016,7530,7515,2535,2512,7510,510,75
Ankara Üniversitesi0.12466,0582301426,7511,2537,7511,510,58
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İngilizce) (İÖ)0.12465,26726,512,526,758,25311,258,513
Marmara Üniversitesi (İngilizce)0.12464,6327730,2516,53216,2538,751411,758
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12464,45124,51,7523,59,2516,250,253,757,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12464,4475922,7511,7512,51311,50,523,25
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Ücretli)0.12464,0364019,259,2536,513,753311,751310,5
Ege Üniversitesi0.12463,810336,2516,7527,51430,751410,510,75
Beykent Üniversitesi (Burslu)0.12463,45927,759,530,511,530,511,5138
Abdullah Gül Üniversitesi (İngilizce)0.12463,1197231,516,252711,536,2511,59,256,75
Çukurova Üniversitesi (İngilizce) (İÖ)0.12462,87214,7511,53012,532,756,511,758
Üsküdar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12462,773122412,531,515,2533,757,75139,25
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12462,3421329,2510,25321437,58,2511,7510,5
Batman Üniversitesi0.12461,6729,258,7520,25410,752,250,750,75
Gazi Üniversitesi0.12461,156629,515,7531,2515,75336,259,259,75
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İngilizce)0.12460,98226,2513,7534,2513,754010,511,759,25
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12460,9922,251425,51434,510,25138,25
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12460,3323532,515,25401540141311,75
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12460,05423012,7512,7510,2515,51,7510,752
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12460,056721,56,511,55,523,551,51,5
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12459,754927,510,521,2511,2535,510,511,755,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12459,577712613,2522,7513,7527,59,2510,759,5
Marmara Üniversitesi0.12459,255037,517,525,2516,2534,25810,59,25
Ostim Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12458,83429,251420,751324,253,7577,5
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0.12458,653328,7512,2523,517,7520,5510,759,25
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12458,4951536,2518,754018,7540141311,75
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi (İngilizce)0.12458,47231,2515,2532,510,7536,755,258,256
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (İngilizce)0.12458,1822811,2525,7513,534,256,751310,5
Malatya Turgut Özal Üniversitesi0.12456,66221,757,754,7510,5116,753,754,25
Gazi Üniversitesi0.12456,4359329,25143113,253510,2511,758
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12455,751228,7510,2530,515,2538,759,5138,5
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12455,2874030,514,7530,2514,253511,511,756,75
Erciyes Üniversitesi0.12455,238827,515,751816,523,257,259,2510,5
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0.12452,951026,258,7517,759,2516,753,759,58,75
Haliç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.1245292613,528,2515328,511,758,75
Işık Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12451,38482011,2518,57,519,51,754,54,25
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa0.12451,28833,7517,5331335,5710,510,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12450,5854728,7511,5298,7525,53,2588
İstanbul Atlas Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12450,55149,5712,2581915,52,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12450,53510241325,7511,528,757,25137,25
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi (Burslu)0.12449,735526,2511,522,755,75375,759,758,25
Trakya Üniversitesi0.12449,69827,7516,2523,25925,2586,755,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12448,734723,751319,512,75191,753,54,25
Atatürk Üniversitesi (İngilizce)0.12448,53122,514,518,751527,253,2555,75
Çankırı Karatekin Üniversitesi0.12448,456218,757,7512,511,515-0,56,54,5
Işık Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12448,2752419,512,7520,59281,7564,5
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0.12447,855248,7532,513,75357,7511,753
Konya Teknik Üniversitesi0.12447,358827,7513,52610,5305,258,259,25
Sakarya Üniversitesi0.12447,21810333,751121,515,533,58138
Kırıkkale Üniversitesi (İÖ)0.12447,1746217,759,259,751424,2566,752,25
Yozgat Bozok Üniversitesi0.12446,8772196,518,54,516,2536,25
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0.12446,456227,515,59,599-13,256,75
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12446,225224,511,518,757,2520,53,752,53,75
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0.12446,15103218,7532,515,534,7510,2510,759,25
Giresun Üniversitesi0.12444,8985228,751412,51011,751,750,753,5
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12444,283018,58,759,755,7515,255,754,55,75
Başkent Üniversitesi (Burslu)0.124441129,2516,530,7516,531,7511,510,510,5
Koç Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12443,7466630,2516,2530,2516,2531,757,759,259,25
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12443,55416,759,25105,2518,515,252
Kadir Has Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12443,2559351221,511,5265,751,53
Karabük Üniversitesi (İngilizce)0.12442,5086219,2510,752113,25256,510,58
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12442,21593013,253416,2536,2512,751310,5
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12442,05613,759,252917,536,25911,7511,75
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi0.12441,958226,759,531,511,754010,511,755,75
Antalya Bilim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12441,626831,7514,753113,53011,59,758,75
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (İÖ)0.12441,3596227,7513,25229,2522,752,53,53
Ostim Teknik Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12441,084631,2513,532,2518,753111,56,7510,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12440,9173826,2514,525,511,5330,253,754,25
Fenerbahçe Üniversitesi (Burslu)0.12440,452530,7511,511,516318,7510,758,5
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi0.12440,2237218,2511,511,7511,515,255,7510,59,25
Yalova Üniversitesi0.12440,0667223,757,5357,537,756,54,5
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0.12438,9882187,25181032,753,554,75
Bursa Teknik Üniversitesi0.12438,87730,517,530143994,253,25
Çankaya Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12438,86827,57,2530,259,536,53,7595
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0.12438,76222,2510,5231436,51311,758
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0.12437,97310269,2511,751113,55,256,258,5
Işık Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12437,6831,51325,7515,535,259,2511,7510,5
Mersin Üniversitesi0.12437,3957226,251420,511,523,54,510,55,5
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (Burslu)0.12437,3827,751428,7513,753112,759,58
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (İÖ)0.12437,37220,7512,2517,755,515,25117,25
Fırat Üniversitesi (İÖ)0.12437,16723,258,254,58,56,257,255,258
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12436,5153016,2520,516,2531,75911,7510,5
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12435,174722,516,53511,254010,259,58,25
Yıldız Teknik Üniversitesi0.12434,35210327,7516,753614,54012,751310,5
Harran Üniversitesi0.12434,14912,57,51210,25180,53,753,25
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12434,08536,2516,75301636,755,511,757
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0.12433,551127,2511,525,751533,258,259,256,75
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12432,5324,2512,251210,2512,25-0,5-0,255,5
Bitlis Eren Üniversitesi0.12432,151015,511,2516,754,516-0,52,755,75
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (İngilizce)0.12431,47222,25131911,7526,5710,757,25
Selçuk Üniversitesi0.12430,3296626,2512,75237,525810,58,25
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12429,6221222,2511,529,513,54010,59,2510,5
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12429,2896819,7510,515,7516,5183,7510,756
Türk-Alman Üniversitesi (Almanca)0.12428,7523015401538,7510,25139,25
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi0.12428,657223,7512,531,251026,2510,255,58
Beykoz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12428,6719,2593214,25357,7511,756,75
Türk Hava Kurumu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12427,958020,75149,59,2510,52,757,55
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (İngilizce)0.12427,3677729,513,2531,516,7526,75811,759,25
Üsküdar Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12426,36818,51113,5321-0,255,54,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12426,1255630,2513,2518,75112510,758,57,75
Konya Teknik Üniversitesi (İÖ)0.12425,6722811,7518,2510,521,257,59,255,75
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi0.124257226,7513,515,751122,254,257,25-0,25
Pamukkale Üniversitesi0.12424,989822412,252412,7526,7510,25134,75
Erciyes Üniversitesi (İÖ)0.12424,958820,259,2514,512,7524,2539,258
Ankara Bilim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12424,8824,2511,521,511,531,255,258,59,75
Balıkesir Üniversitesi0.12423,357227,2513,513,759,2524,759,511,758
Atatürk Üniversitesi0.12423,3037222,5816,2510,515,7578,57
Beykent Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12422,75123,7516,7515,254,7521,752,256,75
KTO Karatay Üniversitesi (Burslu)0.12422,536826,7511,2533,2512,2528,25127,256,25
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12422,353117,751429,57,7531,58,254,55,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12422,255521,58,7519,58,2527,55,56,55,75
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (İÖ)0.12422,16221,2515,7516,257,516,752,755,54,25
İzmir Bakırçay Üniversitesi0.12422,033722912,7522,7515,7530,2510,58,55,25
Siirt Üniversitesi0.12421,667411,57,520,52,519,251,512
Özyeğin Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12421,5441613,56,532,7512,7533,2514139,25
Maltepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12420,755353015,51812,7519,50,7586,75
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12420,65321,511,2521,2511,253213,755,5
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0.12418,4256228,59,7517,7513224,756,756,25
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12418102014,513,55,5145,756,56,25
Süleyman Demirel Üniversitesi (İÖ)0.12417,05722712,2521,258,7521,254,56,755,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0.12416,55726,51235,2512,7538,7510,259,56,75
İstanbul Aydın Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12415,2510301035,513,753510,511,759,75
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12414,651522,516,7531,7510,252974,256,75
Amasya Üniversitesi0.12414,2552913,2515,25321,250,751,59,25
Kastamonu Üniversitesi0.12414,1676717,512,513,752,7529,7543,5
İnönü Üniversitesi (İÖ)0.12413,67214,56,520,53,7525,5-0,754,52,25
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0.12413,554526,514,529,51730,256,510,57,25
Kırıkkale Üniversitesi0.12413,457227,5142414,521,752,57,57
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12413,2646823,7511,51310,75118,58,253,75
Kıbrıs Batı Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12413,2217,55,2515,757,7519,251,55,5-0,5
Haliç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12411,28951199,7511,254,7520,754,59,258,25
Fenerbahçe Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12410,82221,56,516,510,255,25563
Beykoz Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12410,323827,25410,757,5203,255,752
İskenderun Teknik Üniversitesi0.12410,258217,511,2514,55,7527,5152,25
Bartın Üniversitesi0.12410,2572179,751912,2518,5-128
Yaşar Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12410,154121,515,59,513,75910,2575,5
KTO Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12409,739189,2566,7515,51,253,752,25
İstinye Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12409,554220,756,75177,530121,75
Selçuk Üniversitesi (İÖ)0.12408,6366625,58,2521,7512,25274,55,753
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12407,882247,521,513,7528,759,25113,5
Düzce Üniversitesi (İÖ)0.12406,957221,7513,2516,58,751764,257
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12406,772289,54,59,518,5-0,257,753,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (İÖ)0.12406,7672813,511,7579,53,751,756
Doğuş Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12405,65123014,2521,5143112,751311,75
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0.12405,3826,7514,522,516,2528,759,253,259,75
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12404,05718,55,59,256,7512,517,56,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12403,85102512,7513,759,25133,25-0,54
Fırat Üniversitesi0.12403,658828,757,7515,259,518,50,54,256
Mef Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12402,8284525,59,2524,7511,2526,259,759,758,25
Karadeniz Teknik Üniversitesi0.12402,358222,7513,524,2515,2532,759,511,758
Nişantaşı Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12401,552017,7514,58,7513,75113,251,253,5
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0.12400,57224,512,7534,515,536,2511,51313
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12400,5220,53,523,54,516,52,255,255,75
Kocaeli Üniversitesi0.12399,959320,511,7534,51436,510,2511,758,25
Muş Alparslan Üniversitesi0.12399,5526,25816,252,59,2543,254,25
Gazi Üniversitesi (M.T.O.K.)0.12399,21723,7512,515,251123,53,7586,25
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12398,906883411,7530,51332,7511,510,56,75
İstanbul Ticaret Üniversitesi (Burslu)0.12397,992917,7529,51531,7510,2510,758,25
Karabük Üniversitesi0.12396,657224,251115,51316,756,25127,25
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12396,1351516,513,516,51018,751,752,52,25
Bingöl Üniversitesi0.12395,953137,512,2514,2512,253,574
Eskişehir Teknik Üniversitesi (İngilizce)0.12394,758230,2515,7537,7516,531,510,510,59,5
Avrasya Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12393,15221,2510,2514,756,7519,753,50,752
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi0.12391,4324,58,51211,2512,250,7543,75
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi0.12391,26222,5617,57,2529,250,25-0,750,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12391,157222,75931,58,75320,759,253
Munzur Üniversitesi0.12391,056721,7510,510,586,751,756,58,25
Atatürk Üniversitesi (İÖ)0.12390,56222,512,2515,258,522,251,751,53
İnönü Üniversitesi0.12389,7822315,514,2516164,253,57,5
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.)0.12389,5595,55,526,5528,7541,54
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12389,451721,251429,2514,2538,7512,7511,752
Ankara Bilim Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12388,29134179,518,5722,756,755,752
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.123885113,757,514,756,2522,50,56,753,5
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi0.12387,63326,757,5234,75275,750,752,25
Doğuş Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12386,96819,2510,518,251116,256,759,251
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12386823415,521,514,2522,59,2511,759,25
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12385,653727,2511,2513,257,512,5-0,256,251
Girne Amerikan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12384,95313,251,517,54,2514,755,7573,5
Erzurum Teknik Üniversitesi0.12383,7787213,7510146,2514,755,53,58,25
Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi0.12383,56217,757,2518,252,2521,7512,53,25
Karabük Üniversitesi (İÖ)0.12383,1056221,7510,2524131853,252,75
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0.12382,862236,7520,5714,526,254,25
Çukurova Üniversitesi (İngilizce)0.12382,67232,5132910,2533,75910,59,25
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0.12380,35612,59,528,754,516,251,252,251,5
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi0.12379,457221,514,2513,2510,2510,25389,25
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12378,951513,757,7512,59,7515,52,535,25
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (İngilizce)0.12378,9187227,517,524,7513,7532,57,7510,58
Marmara Üniversitesi (M.T.O.K.)0.12378,3411320,57,519,757,2532,510,259,5
Altınbaş Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12375,939825,513,7526,258,515,750,52,75
İskenderun Teknik Üniversitesi (İÖ)0.12373,25722013,2516713,755,750,53,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.123721124421,756,7518,52,511,5
Biruni Üniversitesi (Burslu)0.12370,9729,7510,2525,251232,7510,75139,5
Düzce Üniversitesi (KKTC Uyruklu)0.12370,51215,251110,2519,2517,757
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12362,951723,255,7513,56,2520,254,751
Şırnak Üniversitesi0.12361,8116,55,2519532,750,7525,75
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12361,654222511,7510,511,54,758
İstanbul Kültür Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12358,16220,515,520,252,520,75-0,258,253,25
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12358721012,2516,5923,251,7565,75
Selçuk Üniversitesi (M.T.O.K.) (İÖ)0.12357,317174,58,754,25221,537
Iğdır Üniversitesi0.12355,5532114,7518721,751,252
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0.12355,454122,55,514,7512,513,253,584
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12352,61021,2514,525,52,251811,250,5
İstanbul Arel Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12352,453426,55,75177,7513,5-0,53,53,5
İstanbul Ayvansaray Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12351,515133111,251077,252,253,56,5
Selçuk Üniversitesi (M.T.O.K.)0.12349,91717,7513,2516,59,2517623,5
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0.12340,834423,7512,7526,511,25355,252,753
İstanbul Ticaret Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12339,85511411,525,258254,752,52,25
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12339,7828,251120,752,516,251,2512,25
Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (İngilizce)0.12335,857218,513,25237,2536,256,254,753
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (İngilizce)0.12329,45622811,2531,59,2532,532,755,25
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (M.T.O.K.)0.12329,25913,756,2521,55,7525,25-1,51,255
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi (Uzaktan Öğretim) (Ücretli)0.12329,16714014,252226,54,5