Hangi Bölüm Kaç Net?

2020 YKS için “Beslenme ve Diyetetik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir?“, “Beslenme ve Diyetetik 2020 Kaç Net?” sorularının cevabı ve daha fazlası şimdi Puanus’ta.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (Burslu)0,12448,3563316,52616,829,85,510,59,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12458,65829,8132811,329,810,39,86
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12412,2543515,525,812,526,57,310,89,3
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0,12473,763018,832,311,321,38710,5
Hacettepe Üniversitesi0,12448,3510818,892812,53010,39,38
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12474,41032,59,520,511,530897,3
Başkent Üniversitesi (Burslu)0,12476,85620,317,8191525,86,8129,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0,12435,95722,34,516,51131,811,89,87,3
Ege Üniversitesi0,12430,6703212,818,37,828,37,5117,5
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0,12477523,81118,31423118,310,5
Marmara Üniversitesi0,12438,58031,316,516,51422,811,5123
Ankara Üniversitesi0,12421,2802916,824,311,32410,57,35
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12429,2426,813,319,811,8228,510,59,3
Biruni Üniversitesi (Burslu)0,12427,95727,514,323,81324,82,310,89,5
İstinye Üniversitesi (Burslu)0,124266309,812,312,5227,51211
Gazi Üniversitesi0,12465,410024,315,316,81419,599,59,3
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0,12437,55732,517,519,512,513,87,89,511,8
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0,12438,35531,515,317,8132077,39,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0,12497,2527,515,311,811,822,37,38,87
Ankara Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12440,81030,313,32213214,89,86
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12460,358025,313,826,311,322,36,86,36
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0,12448,3630,513,524,56,821,83,36,39,3
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0,12409,657032,59,38,815,321,510,39,310,5
Biruni Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12430,3522,38,82113,82059,89,3
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0,12465,05802514,36,810,820,37,87,512
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12468,85321025,51222,544,55,8
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0,12440,05630,55,318,57,824,8569,8
Akdeniz Üniversitesi0,12443,157026,8142012,823,5376,8
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0,12457,8627,811,517,310,319,31,31011,8
Fenerbahçe Üniversitesi (Burslu)0,12416,55614,87,813,37,822,56,584,3
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0,12453,25503213,513,58,51810,85,85
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0,12364,1529,316,524,31021,86,54,35,8
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12331,75522,311,528,512,524,33,86,36,3
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (Burslu)0,12422,85424,313,317,510,826,565,53,5
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0,12446,2702610,516,89,521,84,56,88,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12394,75102912,320,512,319,82,88,86,3
Başkent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12452,6143111,817,58,316,84,38,57
Sanko Üniversitesi (Burslu)0,12477,952910,523,31319,86,52,53
Erciyes Üniversitesi0,12477,980328,316,31222,31,53,87,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0,12452,77918,8122,810,821,34,58,86,8
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0,12421,962914,522,39,524,34,51,52
İzmir Demokrasi Üniversitesi0,12386,25923,88,32512,821,54,87,32,5
Selçuk Üniversitesi0,12431,18021,55,820,372335,54,8
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,1234363211,326,510,8216,36,5-1
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0,12445,3430,89,820,58,81943,86,8
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12439,53028,8916,87,3254,32,35,8
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0,12427,553291115,84,823,33,856,3
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0,12440,7792811,812,89,516,84,577,8
Üsküdar Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12434,51529,8016,39,310,37,57,59,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12447,27931,8825619,52,84,82,5
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0,12444,35819,512,88,812,822,374,33,8
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12480,81417,82,52210,324,3-175
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0,12430,9627,812,31514,318,33,34,54,8
İstanbul Kültür Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12490,65526,3713,56,5224,52,55,5
Trakya Üniversitesi0,12424,657030,510,51513,812,545,56
Necmettin Erbakan Üniversitesi0,12458,18029,811,513,58,817,53,53,54,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0,12469,37024,512,817,87,319,31,53,34,8
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0,12421,6693216,5133,813,84,337,5
Atatürk Üniversitesi0,12412,97026,389,89,319,804,53,3
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12418,31031,811,597,815,56,344,8
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0,12390,86025,510,513,310185,344,3
Kırıkkale Üniversitesi0,12445,66922,56,811,512115,57,86,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12452,71026,81418,5913,50,827
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0,12359,456921,810,818,510,5187,83,80
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12430,158524,8513,33,315,55,86,84,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12405,5525,510,515,89,815,32,35,53,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12386,5423,511,813,89,3147,32,33,3
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0,12395,056927,89,322,85,813,84,51,53
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12464827,811,598,8133,824,3
Kastamonu Üniversitesi0,12413,280269,313117268
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12416,651426,89,510,8129,54,54,54,3
Fırat Üniversitesi0,12402,15703010,317,8611,8225
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0,12395,1718,35,513,37,516,346,32
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12435,31528,3611,310,36,54,52,87,8
Çankırı Karatekin Üniversitesi0,12375,356011,82,517,36,820,32,343,3
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0,12358,87010,316,522,85,513,54,5-0,34,8
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12469,352331,813,5124,38,81,81,34,3
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0,12397,257021,586,36,59,33,34,89,3
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,124042416,84134165,82,52,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12436,221183,39,5510,37,33,35,3
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12436,939304,58,512,57,81,853,3
Sanko Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12425,51221,39,313,87,811,81,351,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0,12436,9516,50,818813-0,55,30,3
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0,12453,357121,33,568,810,545,83,3
Mardin Artuklu Üniversitesi0,123897221,59,319,311,511,81,32,50,5
Artvin Çoruh Üniversitesi0,12384,758027,311,513,57,880,54,84
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,125001222,515,810,838,82,31,53,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12420,11426,87,312,59,38,54,30,82,5
İstanbul Aydın Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12444425,56,513,38,510,32,322
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0,12412,152627,35,815,810,59,3-0,314,5
Gümüşhane Üniversitesi0,12445,672215,314,86,814,8-0,822
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12476,651329,313,38,39,53,52,54,80,3
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12418,224154,877,511,85,311,3
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12378,84825,512114,51002,34,5
Bayburt Üniversitesi0,12396,78216,5511,84,816,5-0,52,50,5
Girne Üniversitesi (Burslu)0,12466515,810,86,85,89,32,81,54,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12417,7617,550,85,310,50,51,88
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0,12450,253521,81011,32,56,53,83,31,8
Bayburt Üniversitesi (İÖ)0,12443,058222,358,57,511,3-1,333,3
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12387,851010,511,37,38,512,31,33,32,3
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12337,59198,34,512,59,50,84,35
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12354,91324,37,86,84,812,3-0,524,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12401,95122813,833,510,3-0,304,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0,12403,652120,81,517,85,3121,8-0,3-0,3
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12366,63620,59,54,87,374,831,8
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12394,255818,34,812,85,37,332,52,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12382,15720,51,5202,81200-1
Bahçeşehir Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12498,352119,8010,51,312,30,802
Lokman Hekim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12484,34516,313,311,87,35-0,303
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0,12425,95114,86,83,85,862,52,84
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12399,92114,33,5564,3517
İstanbul Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12432,229175,5115,811,30,50,80,3
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12401,652015,3617,3610,8-12-1
İstanbul Gedik Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12366,65100005,804,55,8
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Ücretli)0,12467,52521,582,84,37,8-1,54,51,5
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0,12450,952623116,363,820,52
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12458,22177,38,83,38,30,30,53
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0,12418,6120,88,364,57,5-1,51,34,5
Sanko Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12394,41712,59106,37,3-0,53,32,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0,12329,54219,56,56,85,821,53
Üsküdar Üniversitesi (Ücretli)0,12361,82422,31,57,5314,300-0,3
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12400,35217,81,55,86,86,82,32,31,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12344,55722,51012,5010,31,5-0,8-0,8
Lefke Avrupa Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12389,618161,846,34,52,52,54,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12351,4722,57,54,854,55,5-0,80,3
İstanbul Okan Üniversitesi (Ücretli)0,12333,25112,8-0,31058,32,81,54,5
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12379,35117,58,5411,870,31,31
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12335,87214,55,87,85,38,80,840,3
İstinye Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12341,0520120108,58,34,82-1,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12353,8531194,33,387,30,8-0,34,3
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12343,753816,55,886,88,31,81,3-0,3
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12376,6530216,817,592,81,31,53,3
Sanko Üniversitesi (Ücretli)0,12375,651031,32,52,56,33-0,83,54,3
Avrasya Üniversitesi (Ücretli)0,12320,42021,3128,52,54,510-0,8
Girne Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12373,71516,85,514,3610,81,51,5-1,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12436,956222,88,56,8520,53
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12283,12511,310,317,834,32,510,8
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12425,751124,34,84,54,83,33,82,83,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0,12411,2720,88309,52,8-0,81,8
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12375,551113417,554,521,31,8
İstanbul Kent Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12450,1318,812,84,31,53,53,8-15,8
Fenerbahçe Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12365,751670,37,309,50,3-0,50
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12358,355819,549,34,38,80,800
İstanbul Aydın Üniversitesi (Ücretli)0,12349,11615,31,88,52,53,841,81,8
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0,12455930,514,516,51221,34,57,810,5
Kto Karatay Üniversitesi (Burslu)0,12470,35632,81213,39,827,314,55
Beykent Üniversitesi (Burslu)0,12419,75629-0,325,35,5254,84,86,8
Haliç Üniversitesi (Burslu)0,12392,5823,86,817,89,523,85,368
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0,12410,9521,56,823,55,822,55,38,54,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0,12425,05426,814,510,311,314,366,311,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0,12422,46308,824,38,818,535,36,8
Toros Üniversitesi (Burslu)0,12359,35317,5269,821,82,33,86
Kto Karatay Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12492,55623,315,510,57,812,55,34,56,8
Kapadokya Üniversitesi (Burslu)0,12412,8423,32,3167,818,54,856
Beykent Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12394,11424,55,5141011,55,85,86,5
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0,12445,77023,34,514,3916,842,54,8
İstanbul Arel Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12425,8822,5113,310124,54,58,5
Selçuk Üniversitesi0,12384,156021,87158,812,55,54,54,8
Kto Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12459,4625,5811,35,3170,83,52
Kırklareli Üniversitesi0,12360,757025,82,314,86,3136,84,32
Toros Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12401,85536,39,8125,590,344,3
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12410,68124,5916,59,817,34,53,3-0,5
Bitlis Eren Üniversitesi0,12404,95227,5110,34,8110,34,83,8
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0,12397,86218,5116,37,88,50,87,82,8
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0,12408,6552816,81,88,36-0,35,83,5
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12404,742220,3118,58,81,826,3
Kapadokya Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12407,35162556,559,54,823
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (%75 İndirimli)0,12379,62625,311,511,31,510,53,82,80
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (İÖ)0,12379,74120,8911,80,311,83,504,8
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (Burslu)0,12356,75316,53,3125,88,80,54,56
Beykent Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12402,740243,813,53,89,82,522
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0,12388,562755,5616,51,83,33,5
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12373,7523255,35,56,310,300,36,3
Kto Karatay Üniversitesi (Ücretli)0,12352,84222,38,58,33,39,5003
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0,12452,74926,36,855,84,50,53,30
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12356,85212,3411,598,8-0,542,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0,12353,71018,86,32,34,810,30,80,85,8
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Ücretli)0,12403,6511811,810,83,552,80,32
Kapadokya Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12374,25824,5119,34,38,30,80,8-0,8
Haliç Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12409,73024,812,54,816,80,80,52,3
İstanbul Arel Üniversitesi (Ücretli)0,12460,85322,51513,83,88,82,30-0,3
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%25 İndirimli)0,12338,8422,38,39,818,8-0,303,5
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12386,3125,3111,57,87,50,80,80,8
Yakın Doğu Üniversitesi (%75 İndirimli)0,12288,8315,54,5140,58,54,8-0,32,3
Kapadokya Üniversitesi (Ücretli)0,12407315,37,546,811,50,81,33
Toros Üniversitesi (Ücretli)0,12379,71213,86,524,313,32,88,3

Beslenme ve Diyetetik İçin 2020’de Kaç Net Gerekir? İçin 0 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir