Hangi Bölüm Kaç Net?

2021 YKS için “Beslenme ve Diyetetik İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Beslenme ve Diyetetik 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Puanus’ta. YÖK’ün yayınladığı “Beslenme ve Diyetetik İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru olacak şekilde sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

Beslenme ve Diyetetik İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT FİZİKAYT KİMYAAYT BİYOLOJİ
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12494,33014104,751,256,5-0,75-0,753,75
İstanbul Bilgi Üniversitesi (Burslu)0.12492,42571910,530,7512,532,754,511,755,5
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12489,55620,251622,512,75276,7510,754,5
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Burslu)0.12488,3341028,753,7537,752,533,751-0,25
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (Burslu)0.12482,892012,751712,536,756,7586,75
İstinye Üniversitesi (Burslu)0.12480,85727,7515,7516,510,2529,752,2510,59,25
Bahçeşehir Üniversitesi (Burslu)0.12480,081824,7510,7530,513,535,57,758,56
KTO Karatay Üniversitesi (Ücretli)0.12476,84212,753,52,752,751,52,51,252,25
Biruni Üniversitesi (Burslu)0.12475,91130,58,7514,7513217,759,759,5
Selçuk Üniversitesi0.12475,067822312,520,510,515,57,259,755,75
Avrasya Üniversitesi (Burslu)0.12474,55522,2511,7513,757,7522,257,55,53,5
Ege Üniversitesi0.12474,5287229,25132714,2524,259,2511,759,25
İstanbul Okan Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12474,53413,754,51,553,7520,751,5
Nişantaşı Üniversitesi (Burslu)0.12472,912216,511,5719,5178,25
İstanbul Aydın Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12472,453823,510,757,757,25121,251,50,5
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12472,25724,510,7524,7514,753511,7511,7510,5
Lefke Avrupa Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12470,40518141,2510,752,258-0,253,52,5
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Burslu)0.12468,632822,511,51711,2525,25984,25
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi0.12466,672164,7514,257,7519,53,754,252
İstinye Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12466,53926,253,54,75990,254,752
İstanbul Okan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12465,7525914,57,757,7568-0,251,752,25
Sanko Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12464,552923,757,567,7511,51,251
Erciyes Üniversitesi0.12463,38230,2515,2519,7513,7518,754,574,25
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12462,371721811,7514713,753,758,56,25
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi0.12461,9058223,58,7521,7517,5295,54,58
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12460,6924125,25117,57,516,256,58,75
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12460,41325121411,534,259,259,58
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12459,62334208,54,2579,750,253,751
Kapadokya Üniversitesi (Burslu)0.12459,35618,751019,2511,751346,755,5
Yüksek İhtisas Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12459,3441027,511,510,2510,7513,53,254,754,5
Bayburt Üniversitesi0.12458,758217,55,2513,25518,250,754,53,5
Demiroğlu Bilim Üniversitesi (Burslu)0.12457,82625,511,7511,511,7520,25511,757
KTO Karatay Üniversitesi (Burslu)0.12454,78927,758,2524,7511,7528,755,59,54,25
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Ücretli)0.12454,5131518,756,2513,75-0,2512-0,510,25
Gazi Üniversitesi0.12454,0510333132216,7530,253,758,757
İzmir Tınaztepe Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12453,850238,7510,58,7570,755,252,5
Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12452,98227,512,521,2512,526,57,7586,75
Hacettepe Üniversitesi0.12452,79211333,7593313,2536,569,57,25
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Ücretli)0.12452,75151910,751010,75-1,25-0,5
Fenerbahçe Üniversitesi (Burslu)0.12452,5482231,7511,751611,75155,7510,757
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12451,702721810,7510,759,5207,756,756,5
Bahçeşehir Üniversitesi (Ücretli)0.12451,4525182,259,752,2518,50,256,25-1
Lokman Hekim Üniversitesi (Burslu)0.12449,783014,7524,514292,758,758,75
Başkent Üniversitesi (Burslu)0.12448,45102610,52715,7524,759,7511,7511,75
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12448,3347616,2515,579,2515,75-0,2517
Beykent Üniversitesi (Burslu)0.124481021,257,517,2512,7524,7559,756
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi0.12447,756216,55,7518,258,7528,50,7576
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (Burslu)0.12447,6381025,756,7528,7514,534,57,75137,25
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12446,8221427,751329,2514,25318,259,58,25
İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Burslu)0.12446,691027,258,2518,57,2519,53,568,25
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Ücretli)0.12445,951915,57,55,55,7514,251,53,25
Atatürk Üniversitesi0.12445,3227214,511,512,757,526,25168,25
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12444,8933,7510,75188,5304,7510,58
Toros Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12443,955166,516,2511,2517,53,752,253,5
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi0.12443,86221,259,55,56,2522,25-13
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12442,684420,7510,2522,2511313,58,52
İstanbul Rumeli Üniversitesi (Burslu)0.12442,405922,759,520,58,517,251,753,254,25
Necmettin Erbakan Üniversitesi0.12442,0858228,759,510,756,7522,755,754,56
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12441,551019,259,7512812,54,256
Lokman Hekim Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12441,142135,25154,7512,533,251
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12438,559259,2531,516,253110,256,7510,75
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12438,558231,258,7514,2514,525,251,759,54,25
Akdeniz Üniversitesi0.12438,13872196,7528934,56,25122,75
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12437,924026119,758743,25
İstanbul Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12437,314281225,7514257,7510,56
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12436,758225,2512,7518,7513,7523,54,256,53,75
İstanbul Gelişim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12436,1431510,259,57,7513,25-0,7562,25
İstanbul Medeniyet Üniversitesi0.12435,0816226,2512,25168,2525,7510,55,755,5
Ankara Medipol Üniversitesi (Burslu)0.12434,41029,512,51811,7532,54,510,58,25
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi0.12434,3227227,757,751410,5180,757,753,25
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (Burslu)0.12434,2191016,258,756,56,7511,251,257,53
İstanbul Aydın Üniversitesi (Burslu)0.12434,11973110,523,512,2530,54,759,53,25
Sanko Üniversitesi (Burslu)0.12432,3882915,7520,252,25225,754,759,5
İstanbul Medipol Üniversitesi (Ücretli)0.12431,452225,254,7515,7510,251779,255
Fırat Üniversitesi0.12431,0517223711,2510,515,2534,755
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Burslu)0.12430,977112712,7517,511256,254,53,5
Bahçeşehir Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12430,3382332,514,254,757,582,579,25
Marmara Üniversitesi0.12429,38223,75102512,75294,256,7511,75
İstanbul Atlas Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12429,0465114,5773,758,25-0,56,5
Başkent Üniversitesi (Ücretli)0.12428,424282411,756,758,2511,252,7542
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12426,84223,759,753,754,754,751,52,5-0,25
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12426,6081930,2513,25181513-0,510,758,25
Gümüşhane Üniversitesi0.12426,557219,579,5916,514,55
İstanbul Kent Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12426,154614,758,2511,75710,5-0,5-0,250,25
Toros Üniversitesi (Burslu)0.12425,363522,758,7518,7512,2515469
Selçuk Üniversitesi0.12425,16223,511,7520,2510,2515,25-0,7534,75
Artvin Çoruh Üniversitesi0.12424,0128220,55,5159,511,53,256,53,25
Kapadokya Üniversitesi (Ücretli)0.12423,65815,752,2545,257,51,50,51,75
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (İÖ)0.12423,3541154,755,251116-1,7565,5
Çankırı Karatekin Üniversitesi0.12423,16213,756,751310,7515,54,55,55,75
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12421,45924,2512,5181423,751,55,251,25
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi0.12421,1467228,57,7525,7511324,759,254,75
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12420,5533524109,57,7510,755,253,50,5
Yeditepe Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12420,23316,511,7515,75813,5
İzmir Tınaztepe Üniversitesi (Burslu)0.12419,41027,751218,2514,2522,755,584,75
Ankara Üniversitesi0.12419,18220,59,524,7513,2532,55,751310,75
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12418,2645115,253,25177,75150,254,255,25
İstanbul Medipol Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12418,157426,512,521,511,7516,252,258,55,5
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (Ücretli)0.12418,051113,255,59,25793,253,251,5
İzmir Demokrasi Üniversitesi0.12417,9562291228,7510,2525,53,54,255,5
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12413,7191125,511,256,252,759,750,251,751,75
Kapadokya Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12413,25261352,7510,756,5-15,253,5
İstanbul Kültür Üniversitesi (Burslu)0.12412,85729,2513,511,7511,521,25610,59,5
Üsküdar Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12412,85321710,258,514,523,7512,753,75
Lefke Avrupa Üniversitesi (Ücretli)0.12412,8222,754,75138,53,52,750,250,25
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi0.12411,9957224,51113,58,75206,58,752,5
İstanbul Atlas Üniversitesi (Burslu)0.12411,334919,758,517,25830,51,57,253,5
Haliç Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12410,36814,25712,25674,752,54,25
İstanbul Okan Üniversitesi (Burslu)0.12409,81128,515,521,2513,752297,256,75
Kastamonu Üniversitesi0.12408,3721311,7514,58,521,253,7572,25
İstanbul Kent Üniversitesi (Burslu)0.124089256,7525,59,2528,254,553,5
Toros Üniversitesi (Ücretli)0.12407,852016,751,258,569,250,752,251,25
Haliç Üniversitesi (Burslu)0.12406,5471221,5719,2515,2525,579,256,75
İstanbul Rumeli Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12406,45120,58,755,752,757-0,511,25
Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12406,0744022,759,2512,56,759,253,56,251,5
Girne Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12405,962111,5-0,25-0,256,25
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12404,2298224,7510,7522,2512,2524,755,574,5
Bezm-İ Âlem Vakıf Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12403,0224523,58,2511,759,7515,51,2558,25
Üsküdar Üniversitesi (Burslu)0.124021024921,511,527,2578,58
Mardin Artuklu Üniversitesi0.12401,758228,25-0,2511,56,7522,25-0,50,56,25
Trakya Üniversitesi0.12400,75722515,251611,2517,54,57,258
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12400,652812,254,251,753,2526-0,524
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (Burslu)0.12400,35112912,7517,7514,516,255,752,753,5
Yakın Doğu Üniversitesi (Burslu)0.12400,352513,256,521318,251
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (Burslu)0.12398,25417,254,2567,58,2537,54,75
İstanbul Arel Üniversitesi (Burslu)0.12398,05720,7513218,75235,758,54,5
İstanbul Gedik Üniversitesi (Burslu)0.12397,5325161419,757,7524,7576,756,75
Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ankara)0.12396,737722812,2522,258,2527,2579,55,75
Atılım Üniversitesi (İngilizce) (%25 İndirimli)0.12396,555113,2554,2596,57,56,75
Yüksek İhtisas Üniversitesi (Ücretli)0.12396,153211,756,755,751,7510,5-0,54,250,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (Ücretli)0.12396,1217,259,753,255,759,754-1,50,75
İstanbul Gedik Üniversitesi (%50 İndirimli)0.123962714,252,759,752,58,514,752,5
Biruni Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12395,4895920,757,7513,54,516,2514,253,25
Kırklareli Üniversitesi0.12392,77216,512,2510,757,514,751,255,253,75
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0.12392,557228,758,7512,755,2516,75-0,53,55,75
Bingöl Üniversitesi0.12392,456212,56,518,56,7532,50,50,5
Sanko Üniversitesi (Ücretli)0.12392,21319,54,256,255,7515,25-0,250,250,5
Munzur Üniversitesi0.12391,8775221,511,2513,753,58,52,750,57,25
Bahçeşehir Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12390,422315,25137,755,513,253,255,250,75
Kırıkkale Üniversitesi0.12389,9572256,7515,512,7526,752,752,54,25
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi0.12389,27222,251213,259,525,573,5
Başkent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12388,15272411,7519,511,2515,5553,5
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Burslu)0.12387,858287,7526,2593425,75-0,5
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Burslu)0.12387,472926,59,7524,511,7526,75125,756,75
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi0.12384,76231,754,2525,54,5240,2532,5
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi0.12384,67220,510,7519,251,7527,5
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Ücretli)0.12382,15162515,58,755,754,50,751,250,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12379,3043177,54,254,756,51,251-0,5
Bayburt Üniversitesi (İÖ)0.12377,87220,755,2511,756,520,5-0,253,252,75
Yakın Doğu Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12375,72525123,5140,51
İstanbul Kültür Üniversitesi (Ücretli)0.12374,84135,25106,7512,251,2541
Doğu Akdeniz Üniversitesi (Burslu)0.12373,557297,2514,759,511,7515,57,25
KTO Karatay Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12371,79297,51410,513,750,254,254,5
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12370,95823,25181210,2516,259,2511,758,25
Beykent Üniversitesi (%25 İndirimli)0.12370,76755237,513,757,57,5-0,252,753,75
Lefke Avrupa Üniversitesi (Burslu)0.12369,65201911,756,578-0,253,756
İstanbul Kültür Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12364,33922,59,755,751,510,7524
İstanbul Bilgi Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12360,9064221,2511,56,256,513,251,752,754,75
Doğu Akdeniz Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12359,551811,257,75111,257,5-0,50,751,25
Bitlis Eren Üniversitesi0.12359,156213,75914,56,522,51,254,25
Haliç Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12358,95929,511,5179,7519,58,259,258
İstanbul Gelişim Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12358,14627,56,756,7587,250,756,5-0,5
Yakın Doğu Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12350,652021,255,257,5615-0,5-0,253
Haliç Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12343,817519,51,7576,7510,2571,53
Üsküdar Üniversitesi (Ücretli)0.12343,1528156,510,257,591,753,252,25
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12337,8492016,758,7516,75-0,2512,25
Nişantaşı Üniversitesi (Ücretli)0.12335,4112,253,7512,753,2515,752,51,75-0,25
Avrasya Üniversitesi (Ücretli)0.12334,82621,259,2520,252,52,75-0,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (Ücretli)0.12327,5128,7536,254,259,51-0,753,75
Fenerbahçe Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12323,7523146,2512,752,7513,52,753,752,75
Nişantaşı Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12322,94725,7596,25182,750,751
İstanbul Arel Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12322,6543137,511,7512,58,750,753,53,75
Lefke Avrupa Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12319,651415,252,55,752,57,50,25-0,253,75
Kıbrıs Sağlık Ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12319,441411,2571,757,5-0,254
İstanbul Esenyurt Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12310,7602412,50,258,51,754,54,75
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (%50 İndirimli)0.12310,152015,551,25413,51,5
Doğu Akdeniz Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12309,8617,755,55,254,759,5-0,250,75
Girne Üniversitesi (Burslu)0.12297,8526,568,757,516,51,254,5