Hangi Bölüm Kaç Net?

2021 YKS için “Arkeoloji İçin 2021’de Kaç Net Gerekir?“, “Arkeoloji 2021 Kaç Net?” ve daha fazlası Puanus’ta. YÖK’ün yayınladığı “2 Yıllık Arkeoloji İçin Kaç Net Gerekir? 2021” verileri bu sayfada.

Not: Programlar taban puanlarına göre yüksekten düşüğe doğru olacak şekilde sıralanmıştır.

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

2 Yıllık Arkeoloji İçin Kaç Net Gerekir? 2021

ÜNİVERSİTEKATSAYIOBPYERL.TYT TÜRKÇETYT SOSYALTYT MATEMATİKTYT FENAYT MATEMATİKAYT EDEBİYATAYT TARİH-1AYT COĞRAFYA-1
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (Burslu)0.12451,05430,7514,52923,2518,253,55
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi0.12419,5955214,258,251,53,755,25741,25
Anadolu Üniversitesi0.1241262164,510,754,7511,54,25-0,251
Trakya Üniversitesi0.12397,3531-0,2510,751,52,25
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi0.12395,8344115,510-0,56,52,253,5
İzmir Demokrasi Üniversitesi0.12394,584316,2512,52,7511,7585,252,25
Karadeniz Teknik Üniversitesi0.12379,93115,257,755,750,7537-0,52,75
Pamukkale Üniversitesi0.12371,8984117,590,52,756,51,51,75
Gaziantep Üniversitesi0.12371,84116,251182,532,51,252,5
Mersin Üniversitesi0.12371,0541142,514,511-0,251
Hitit Üniversitesi0.12370,8342111,257,75-0,257,259,7540,25
Kocaeli Üniversitesi0.12358,14122,759,258,752,53,5
Hacettepe Üniversitesi0.12357,86221,513,754,53,755,7510,752,56
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi (İngilizce) (%50 İndirimli)0.12357,5651015,256,59,536713,5
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi0.12355,61615,7511,25-0,750,5-0,756,252,52,25
Selçuk Üniversitesi0.12349,754117,2511,5-0,50,52,256,50,51,25
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi0.12339,455216,257,5-0,52,75-0,593,53,75
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi0.12336,15308,7512,51-1,2517,754,75
Manisa Celâl Bayar Üniversitesi0.12334,7043113,7514,250,5-0,57,53,251
Ankara Üniversitesi (İngilizce)0.12331,6672126,2516,2510,752,54,25126,56
Dokuz Eylül Üniversitesi (İÖ)0.12329,152188,51,751421,5
Ondokuz Mayıs Üniversitesi0.12327,855213,57,253,250,7527,7531,5
Düzce Üniversitesi0.12327,2219,58-0,250,5-0,754,256,53,5
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi0.12325,8344111,257,50,7575,544,75
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi0.12324,66234,2512,758,25712,754,561,75
Adıyaman Üniversitesi0.12322,252712,75102,2524,530,752,5
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi0.12320,31016,55,758,56,252,51,51,5
Çukurova Üniversitesi0.12318,95212,7511,251,25-0,759,253,756
Harran Üniversitesi0.12316,353115,51,7591,2523,534
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi0.12314,161311256,511,544,252,25
Süleyman Demirel Üniversitesi0.12313,0084113,75130,50,25180,752,5
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi0.12310,622411810,53,50,2524,7533,5
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi0.12306,452817,258,753-582,752,5
Mardin Artuklu Üniversitesi0.12305,952215,758,5352,25
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi0.12294,13111,258,258,752,50,52,251,753,5
Akdeniz Üniversitesi0.122906718,5141,2518,757,53,75
Dokuz Eylül Üniversitesi0.12288,656221,258,7521,752,7512,752,53,5
Bursa Uludağ Üniversitesi0.12286,856218,752,7513,58,554
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi0.12286,65261213,750,75-0,56,52,753,5
Uşak Üniversitesi0.12283,3342610,5615,5-1,2510,51
Atatürk Üniversitesi0.12276,65268,57,754,50,50,256,52,752,25
Karabük Üniversitesi0.12275,71911,2510,25240,756,251,751,25
Dicle Üniversitesi0.12263,255715,53,754,51,530,7561,75