2 Yıllık Bölümlerin 2024 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2024 YKS için “2 Yıllık Bölümlerin 2024 Taban Puanları“, “2 Yıllık Bölümlerin 2024 Başarı Sıralamaları” ve pek çok içerik şimdi Puanus’ta. 2 yıllık bölümler için hazırladığımız güncel “2 Yıllık Taban Puanları 2024 ” eksiksiz burada.

Önlisans olarakta tanımlanan 2 yıllık bölümlere her sene girmek için binlerce YKS öğrencisi kıyasıya bir mücadele içerisine giriyor. ? Bir çok bölüm tamamen dolabiliyorken, bir çoğu da ilgisizlikten kontenjanları boş kalıyor. Çoğunun taban puanları bir önceki seneye göre çok fazla yükselebiliyor, bir çoğunun ise aniden düşebiliyor. İşte bu gibi gelişmeleri YKS adaylarının takip etmesi zor olabileceği için Puanus olarak YKS tercihlerinde adaylara referans kaynağı olması için bütün güncel önlisans taban puanlarını bir araya getirdik. Tamamının ÖSYM‘den alınmış olduğu bu verilerle doğru tercihler yapabilir ve hedeflerinizi tutturmada daha gerçekçi olabilirsiniz. ?

Ek olarak yayınladığımız tablolar içerisinde güncel 2 yıllık taban puanları dışında ilgili bölümlerin üniversiteleri, fakülteleri, kontenjanları, burs durumları, illeri gibi çok çeşitli bilgilere de ulaşabilirsiniz. ?

Bilgi: Her sene YKS tercihlerinde bir önceki senenin YKS yerleştirme sonuç verileri referans alınarak tercih yapıldığı için bu tabloda da bir önceki senenin verileri sunulmaktadır.

2 Yıllık Taban Puanları 2024

error: Uğraşmış olduğum bu verileri izinsiz almaya çalışanı hakkımı helal etmiyorum